Windows 10 İnternet Veri Kullanımı Görme

Herkes bilgisayarında ne kadar internet veri kullandığını merak içersin de olup bu ay bilgisayarımdan ne kadar internet kullandığının farkına varmak ister. Hatta ve hatta telefonlarımızda olan bu özellik sayesinde hangi uygulamanın ne kadar internet harcadığını ve mobil yada wifi ağından toplamda hangi uygulamanın ne kadar internet kullandığını öğrenebiliriz.

 

Microsoft ‘un işletim sistemi olan Windows 10 internet kullanımı öğrenme işlemi sayesinde de hangi uygulamanın ne kadar internet kullandığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Hem bu sayede kafaları karıştıran ülkemizde adil kullanım kotası sorunu olan ev internetlerimizde de aşağı yukarı paket yükseltme yada düşürme kararı alabiliriz.

 

 

Windows 10 Veri Kullanımı Öğrenme

Öncelikle Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda veri kullanımını öğrenmek için ise yapmamız gereken bazı işlemler vardır. Nasıl ki telefonlarımızda belirli bir yere girip belirli bir yerden ne kadar internet kullandığımızı görmek istiyorsak Windows 10 işletim sisteminde de durum aynen bu şekildedir. Bunun için ise :

 

  • Öncelikle bilgisayarınızdan “Başlat” menüsünden “Ayarlar” ikonuna tıklayınız.
  • Daha sonrasında açılan pencereden “Ağ ve İnternet” başlığını seçiniz.
  • Ardından karşımıza gelecek olan sol tarafta yer olacak olan menülerden “Veri Kullanımı” başlığını seçin.

 

Karşınıza artık Kablosuz Ağ Bağlantısı ve Yerel Ağ Bağlantısı olarak iki seçenek gelecektir. Bu kısımda ise hangisinden ne kadar internet kullandığınızı görebilirsiniz. Eğer hangi uygulamanın ne kadar internet kullandığını merak ediyor iseniz hangi bağlantı türünden ne kadar kullandıysanız onun üzerine gelerek tıklamanız yeterli olacaktır. Bu sayede o bağlantı türüne ait Windows 10 veri kullanımı görüntüleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Artık telefonlarımız gibi bilgisayarlarımızda kullanmış oluğumuz işletim sistemleri de kendini geliştirerek kullanıcı deneyimini arttırmaktadırlar. Bu sayede bizlerde telefonlarımızda alıştığımız bir çok farklı ve yeterli özelliklere bilgisayarımız üzerinden de sahip olabilmekteyiz.


] }

Yorum yapın