Windows Fatal Error Launcher Hatası Çözümü

Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 işletim sistemlerinde arada bir yaşanan sorunlardan biri olan fatal error in launcher unable to create process using sorunu nasıl çözülür? Bu yazımızda sizlere çözümü anlatacağız.

Bu sorunla genellikle pip indirildikten sonra yaşanır. Bu yazılımı yükledikten sonra fatal error in launcher hatası olarak karşımıza çıkar.

Fatal Error in Launcher

Bu sorunun çözümüne aşağıda belirtilen adımları takip ederek ulaşabilirsiniz.

 • Win + R tuşlarına basın ve çalıştır penceresini açın. Açılan çalıştır penceresine cmd.exe komutunu yazın ve dos penceresini açın.
 • Pip güncellemesi yapmanız gerekmektedir. Bunun için açılan dos penceresine “python -m pip install -U pip” komutunu yazın.
 • Tweepy paketini yüklemek gerekmektedir. Bunun için dos penceresine “python -m pip tweepy” komutunu yazın ve enterleyin.
 • Eğer bu aşamada yükleme başarısız olursa dos penceresine cd python yazın ve klasörün içine girin.
 • >>> main<[‘install’,tweepy2]> komutunu yazın ve güncellemesini yapın.

Bu işlemlerden sorun çözülmüş olacaktır. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra çözülmüyorsa veya konu hakkında sorularınız olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

 


] }

“Windows Fatal Error Launcher Hatası Çözümü” üzerine 6 yorum

 1. python -m pip tweepy yaptım ve ERROR: unknown command “tweepy” hatasını aldım, ardımdan cd python yazdım enterladım “System belirtilen yolu bulamıyor” dedi. Ne yapmalıyım?

  Cevapla
 2. bu sorunu yaşamadım ama yaşarsam nereye bakacağımı biliyorum en azından teşekkürler.

  Cevapla

Yorum yapın