Windows Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir ?

Neredeyse artık akıllı telefonların çoğalması ile beraberinde bir nevi bilgisayar kullanımı azalıyor gibi görünse de hala ve hala bilgisayarlar işlerimize yaramaktadır. Gerek performans gücüyle gerek büyük ekranı ve gerek program çeşitliliği ile hala yerini akıllı telefonlara bırakabilmiş değildir. Günümüzde bizler akıllı telefonumuzun hafızası dolduğu zaman bile evimizde yer alan bir bilgisayara yedekleme, dosyalarımızı aktarma işlemini yapabilmekteyiz. En önemlisi ise fotoğraflarımız. Fotoğraflarımızı bilgisayarımızda klasörler içine gruplayarak koymamız bile bizim bilgisayarımızı bir veri deposu olarak kullanmamız için bir seçenek.

 

Bazen ise bilgisayarda yapılan bazı yanlışlıklar sayesinde bazı dosyalarımızı yanlışlık ile yada bilerek doğrudan silebilmekteyiz. Silinen bu dosyaların bize lazım olacağı düşüncesi ile artık internette Windows silinen dosyaları geri getirme işlemini aramaya koyulduk bile. Karşımıza bir çok ücretli ücretsiz program çıkarak bir çoğu kafanızı kurcalayacak bir çoğunu indirerek bilgisayarınızda hiç bir işe yaramadığını göreceksiniz.

 

 

En İyi Silinen Dosyaları Geri Getirme Programı

Öncelikle internet ortamında karşılaştığınız diğer bir çok internet sitesinde yazılan çizilen programları bir unutmamız gerekiyor. Şans eseri karşılaştığım bu programı yaptığı iş ile tebrik etmek gerekiyor. Bende sizler gibi bir çok program indirip kurdum. Kurdum kurmasına fakat ne yazık ki başarılı bir sonuç alamadım. Ücretli ve ücretsiz bir sürümü olan bu programın ismini sabreden çok yakında sizlere ileteceğim. Fakat şimdilik gelin bir programın özelliklerine değinelim.

 

  • Hızla yanlışlıkla silinmesi veya virüs saldırısından etkilenen beklenmeyen kayıp verileri kurtarabilirsiniz.
  • Bir diski biçimlendirmekten sonra diskteki veriler aslında tam olarak silinmez. Diskinizden bir formattan sonra kayıp verilerinizi alabilirsiniz.
  • Tarama sonuçlarını dosya türüne göre filtreleyebilir ve geri dönüşüm kutusunu boşalttıktan sonra silinmiş dosyaları seçerek kurtarabilirsiniz.
  • Filtreleme ve geri dönüşüm kutuları boşalttıktan sonra silinmiş dosyalar seçerek kurtarma seçeneği.
  • Bir sabit sürücü bozulduğunda erişilemez duruma gelir. EaseUS veri kurtarma Ücretsiz, kullanıcıların verileri tekrar bulmasını sağlar.
  • Çökmüş bir Windows işletim sisteminden dosyaları kurtarın. EaseUS, bilgisayarınızı başlatabilmeniz ve kaybolan verilerinizi kurtarabilmeniz için indirilebilir bir WinPE önyüklenebilir ortam sağlar.
  • Sabit diskiniz veya bölümünüz aniden RAW olduğunda ve saklanan verilere ulaşamıyorsanız bu programı kullanabilirsiniz.
  • EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı ücretsiz olan sürümünde PC, dizüstü bilgisayar, sabit disk, SSD, USB, hafıza kartı, dijital kamera, vb. Tüm kayıp dosyaları bulmak ve kurtarmak için sizin işinizi görecektir.

 

Bunların yanında en iyi ve bu programı kullanılabilir yapan özelliklerinden bir tanesi de 1000 ‘den fazla çeşitte dosya türünü kurtarma özelliğine sahiptir. Kimi programlar sadece belirli başlı dosya uzantılarını kurtarma işlemini gerçekleştirmeye çalışırken bu program sayesinde birden fazla dosya uzantısına sahip belgelerinizi kurtarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

EaseUS Data Recovery İndir

 

Evet artık programımızı indirip kurma işlemine geçebiliriz. Silinen dosyalarımızı kurtarmak için son bir adım kaldı. Bu programı indirip istediğimiz diskte taramaya başlatmak.

 

 

EaseUs Data Recovery Kullanımı

Kullanımı ve kurulumu oldukça basit olan bu programda eğer ücretsiz bir sürümünü kullanıyorsanız en fazla 500 MB ‘lık bir dosya kurtarma işlemi gerçekleştirebileceğinizi belirtmek isterim. Programı yukarıda yer alan linkten indirip kurduktan sonrasında programı çalıştırın.

Easeus Data Recovery Free Screenshot

 

Ardından bizleri yukarıda yer alan resimde ki gibi bilgisayarımıza bağlı olan disklerin bir listesi karşılayacaktır. Bu kısımdan kurtarmak istediğiniz diski seçtikten sonrasında kurtarmak istediğiniz dosya türleri için üst tarafta seçim sağlayabilirsiniz. Kurtarmak istediğiniz dosya türlerini seçmek bilgisayarınız taranırken daha hızlı bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

Easeus Data Recovery Free Screenshot 1

 

Ardından tarama işlemi başladığını ve ilerlemesini üst orta kısımda görebilir. Karşınıza silinen dosyaların tarihleri ve dosya uzantıları çıkacaktır. Hatta ve hatta hangi dosya yolu üzerinde olduğu programda en sağ tarafta sizlere gösterilecektir. Bu sayede tarama işlemi başarıyla sonuçlandıktan sonrasında karşınıza gelecek ekrandan bu silinmiş verilerinizi seçip istediklerinizi kurtarma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş olacaksınız.


] }

Yorum yapın