Kapat
windows ag yolu bulunamadi hatasi cozumu
İnternet 181 0

Windows’ta Ağ Yolu Bulunamadı Sorunu ve Çözümü

Microsoft Windows işletim sistemli bilgisayarlarınızda bazen başka cihazlara bağlanırken ağ yolu bulunamadı “Hata 0x80070035. Bilgisayar ağ üzerinden diğer aygıtla bağlantı kuramıyor hatası alabilirsiniz.

Birkaç farklı teknik sebeplerden dolayı bu hatayı alabilirsiniz. Bu sebeplerle karşılaştığınızda yapmanız gerekenleri sizler için paylaşacağız.

Network Path Not Found’ Hataları Nasıl Düzeltilir?

Geçerli yol adları kullanın. Hata 0x80070035, ağ tasarlandığı gibi çalışırken çirkin kafasını yeniden oluşturuyor, ancak insanlar ağ yolu adını yanlış yazıyor. Belirtilen yol, uzak aygıtta geçerli bir paylaşılan kaynağa işaret etmelidir.

Ağdaki cihazlarla bağlantı kurmak için uzak cihazda paylaşmayı etkinleştirin. Eğer etkinleştirmeden kullanırsanız bağlantı kuramazsınız.

Ulaşmak istediğiniz dosyanın izinlerinin açık olduğunu kontrol edin. Dosyaya sağ tıklayın ve ardından özellikler seçeneğinin altında izinleri değiştirmek için düzenle düğmesine tıklayın.

Saatleri kontrol edin ve farklı saatler olduğunda bağlantı kurulamıyor saatleri denkleştirin.

Güvenlik duvarını devre dışı bırakın. Windows işletim sistemlerinde yerel güvenlik duvarı ağ paylaşımını engelleyebilir.

TCP / IP’yi sıfırlayın. Çoğu insanın bir işletim sisteminin nasıl çalıştığına dair düşük seviyeli teknik ayrıntılarla ilgilenmesi gerekmese de, ileri düzey kullanıcılar mevcut gelişmiş sorun giderme seçeneklerine aşina olmaktan hoşlanırlar. Windows ağ iletişimi ile ara sıra aksaklıklarla uğraşmak için popüler bir yöntem, TCP / IP ağ trafiğini destekleyen arka planda çalışan Windows bileşenlerini sıfırlamayı içerir.

Bağlantı üzerindeki tüm cihazları yeniden başlatın. Yeniden başlaması Ağ bağlantılarının yenilenmesini sağlayabilir.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir