WooCommerce Nedir ?

Her geçen gün tüm mağazaların sanal dünyaya taşınmasıyla beraberinde e-ticaret denilen sistem gelişmektedir. E-Ticaret sistemlerine talep olduğu doğrultusunda harekete geçen yazılımcılar bir çok farklı içerik yönetim sistemi çıkarmış ve kullanıcılara sunmuşlardır.

 

Çıkan bu bir sürü içerik yönetim sistemleri arasından en doğrusunu ve hedeflerimiz doğrultusunda işimize en çok yarayabilecek bir yönetim sistemini seçmek ileriye dönük anlamda baktığımızda uzun vadede işimize geliyor olacaktır. Günümüzde içerik yönetim sistemlerinin çoğalmasıyla beraberinde insanların hangisini kullanmak isteyecekleri biraz kafa karıştırıcı bir durum haline gelmiştir. Bugün ise sizlere WordPress içerik yönetim sistemine bir eklenti olarak geliştirilmiş WooCommerce Nedir ve ne yapabiliriz gibi temel bilgilere değineceğim.

 

 

WooCommerce Nedir ?

Günümüzde hiç bir kod bilgisine sahip olunmadan internet sitesi kurmamıza yarayan WordPress içerik yönetim sistemi 28 Eylül 2011’den öncesinden itibaren sadece bir blog açmak için kullanabileceğiniz bir internet siteniz için yönetim sistemlerinden bir tanesiydi.

 

Fakat WordPress için premium tema sağlayıcıları olan WooThemes  28 Eylül 2011’de bir eklenti çıkararak artık kullanıcıların WordPress e-ticaret sitesi kurma işleminizi gerçekleştirmek artık mümkün bir hale gelmişti. O günden bugüne gelişen WordPress WooCommerce sayesinde kendinize ait kos kocaman olan bu internet dünyasında sanal bir marketiniz olabilir.

 

 

Neden WooCommerce ?

Günümüzde yaygınlaşan onca içerik yönetim sistemleri arasından aklımıza takılan diğer bir soru ise neden WooCommerce olduğudur. Diğer içerik sistemlerinden WordPress altyapısını kullanarak açılan e-ticaret sisteminde WooCommerce seçmek için nedenlerin ne olduğu da o derecede önemlidir.

 

Bu nedenlerin ne olduğundan daha da önemlisi bu e-ticaret sistemini diğer içerik yönetim sisteminden ayıran özelliklerin ve size sunulan hizmetten ne kadar memnun olmuş olduğunuz olaydır dır önemli olan. WordPress yıllardan beri kullanılan ve bir çok büyük sitelerin blog bölümlerinde yada her hangi bir subdomainlerinde WordPress içerik yönetim sistemini barındıran bir yer karşınıza çıkacaktır.

 

Gelişmiş olan eklenti mağazası, kullanmak istediğiniz şekilde eklenti bulabilmeniz adına işinize yarayacaktır. Bu iş ile ilgili olan kişiler tarafından bilinir olduğundan dolayı sorunlarınıza çabuk çözüm bulabileceğiniz bir içerik yönetim sistemidir. Adına kurulmuş forumlar, sayfalar, yazılar ve makalelerden istemediğiniz kadar çok kaynaktan bilgi edinebilmeniz mümkündür.

 

 

WooCommerce’nin Sağladığı Kolaylıklar

Bir e-ticaret sitesi açmak hemen hemen büyük bir sorumluluğun altına girmek demektir. Bu girilen büyük sorumlulukta ise müşterileri mağdur etmemek ve karşılaşan sorunları en hızlı yoldan çözmeniz gerekmektedir.

 

Neden e-ticaret için WooCommerce diye bir soru sorduğumuzda en çok dikkat etmemiz gereken nokta yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi istediğiniz eklentiyi, temaya anında ulaşabiliyor ve çeşitlerinin çok olduğu konusudur. Günümüzde  ise her hangi bir ödeme sistemini e-ticaret sistemlerine entegre etmek bayağı zor bir durum alırken WooCommerce’de hiç bir şekilde zorlanmadan ödeme sistemlerininde WordPress için geliştirmiş olduğu eklentileri kullanarak ödeme sisteminiz aktif edebilirsiniz.

 

Hiç bir kod bilgisine dayanmadan zaten alt tabanı WordPress olduğu için hiç bir bilmeyen bir kişiye bile bir kullanım kolaylığı sağlar. Diğer bir açıdan bakıldığında ise seo konusunda çok büyük yanlışlar yapmıyor iseniz Google sizi dizinine ekleme süresi kısadır ve Google botları sitenizi oldukça rahat bir şekilde dolaşacaklardır. Çabuk anlaşılabilir ve istediğiniz yerden istediğiniz şeyi ekleyip, çıkarabilmenize olanak sağladığı gibi daha kullandıkça anlayabileceğiniz bir çok farklı özellikleri bulunmaktadır.


] }

Yorum yapın