Android Ekran Videosu Nasıl Çekilir ?

Günümüzde en lazım olan şeylerden bir tanesi olan ve sürekli işimize yarayacak olan işlem size Android ekran videosu çekme işlemidir. Şuanda daha Android işletim sistemine entegre bir şekilde gelmemiş olan bu özelliği üçüncü parti uygulamalar indirerek yapabilirsiniz.

 

Bazı durumlarda Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarınızda Android ekran videosu alma işlemi bir çok durumda işimize yarayabilir. Bunun için ise sizler için akıllı cihazınıza indirebileceğiniz ekran videosu alma programlarını listeledik.

 

 

Android Ekran Videosu Nasıl Çekilir ?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Android ekran videosu çekme rootsuz bir şekilde olan mobil uygulamalara değineceğim. Genellikle ekran videosu almak isteyen programlar ise telefonunuzda Root erişimine sahip olmanızı isterler. Eğer Root nedir hakkında bir şey bilmiyor iseniz yazının üzerine tıklayarak Root hakkında ki detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 

Akıllı cihazınıza Root yetkisi istemeden de akıllı cihazınızdan ekran videosu çekmeniz olanak sağlayan mobil uygulamalar bulunmaktadır. Bunların arasından sizler için en iyi olan 3 uygulama aşağıda ki gibidir;

 

 

AZ Screen Recorder

En çok kullanılan ve bilinen program arasında olan AZ Screen Recorder’ı Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınıza indirebilir ve gerekli ayarları, Frame hızını, dokunmaları göster ve videonun ne zaman başlayıp ne zaman bitmesi gerektiği gibi özel ayarlamalar yapmanıza izin verir. Örnek olarak ekran kilidi tuşuna bastığınızda videonun sona ermesini sağlayabilirsiniz. Ücretsiz olan ve hiç bir şekilde almış olduğunuz ekran görüntüsünde kendi logosunu koymayan bir Android ücretsiz ekran videosu çekme programı rootsuz şekilde kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Çekmiş olduğunuz ekran videosuna ek olarak video için facecam’ı açabilirsiniz.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hecorat.screenrecorder.free&hl=tr

 

 

Mobizen

Diğer bir uygulama olan ve akıllı cihazınızın rootsuz bir şekilde ekran videosu almanızı sağlayan programın ismi de Mobizen ‘dir. Kendi logo fligranını koyan Mobizen de ilk başlarda fligranı kaldırmak ücretli olduğu için pek kullanım açısından tercih edilmiyordu. Günümüzde ise fligranı ücretsiz bir şekilde kaldırabilirsiniz. Bu program ile de kaliteli ve yüksek çözünürlükte videolar kayıt edebilirsiniz. Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınızda ekran videosu kayıt eder iken aynı zamanda ön kameranızdan da kendinizi kayıt ederek video’da yüzünüzü gösterebilirsiniz.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rsupport.mvagent&hl=tr

 

 

İlos

Baştan söylemek isterim ki programın tek eksi yönü girişte zorunlu üyelik ile giriş yapılmasını istemektedir. Bu diğer uygulamalara oranla biraz can sıkıcı bir hal alsa bile diğer uygulamalar ile aynı işlevi yapmasına rağmen zorunlu üyelik gerektirdiği için pek tercih edilmeyen bir uygulamadır. Diğer ekran videosu çekme uygulamalarında daha detaylı özelliklere sahip olduğunuzu da burada belirtmek isterim.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.icos.ilos.uploader&hl=tr

 

Yukarıda sizler ile paylaşmış olduğumuz uygulamaların hepsi ekran videosu çekme Android işletim sistemine özgü programlardır. Çekmiş olacağınız videonun özelliklerine ve telefonunuzda ki yeterli hafızaya göre hepsinden ayarlamalar yapabilir ve kaliteli videolar ortaya çıkarıp arkadaşlarınız ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz.


] }

Yorum yapın