WordPress Admin Paneli Dili Nasıl Değiştirilir ?

Bazen bu hata ile karşılaşmamızın en büyük nedeni WordPress içerik yönetim sisteminin kurulumunda iken kullandığımız dili seçmeyi unutmamızdan kaynaklanabileceği gibi bazen de WordPress içerik yönetim sistemi ile yönetmiş olduğumuz internet sitenize çeşit çeşit eklentileri kurup kaldırma işlemi yapar iken WordPress Admin panelinin dili değişebilme durumu ile karşı karşıya kalabiliyoruz.

 

Hem bize her şey daha karmaşık gelmeye başlar iken hemde internet sitenizin ana sayfasında dolaşırken bazı terimlerin İngilizce yada her hangi bir dil olduğunu görebiliyorsunuz. Ben bunu aynen şeye benzetiyorum. Telefonumuzda ki ayarlardan dili değiştirilmesiyle ve size artık karmaşık gelecek olan telefonunuzla yaşadığınız duyguyu hemen hemen burada da yaşamanız mümkün. Çözüm basit dert etmeyin ?.

 

 

WordPress Admin Paneli Dili Nasıl Değiştirilir ?

 

Yukarıda ki vermiş olduğum örneğe oranla yapmamız gereken sadece sadece tek işlem Ayarlar menüsünden Dil Ayarlarını bulup değiştirmek kadar basit olacaktır. Site dilinizin ne olursa olsun zaten sol menüde yer alan Ayarlar ikonunu az çok tanıyorsunuzdur. Eğer aklınıza gelmiyor ise video’dan kopya çekebilirsiniz.

 

  • Sol tarafta en altın bir üstünde olan “Ayarlar / Settings” menüsünün üzerine geldiğimde yan tarafa doğru açılan menüde “Genel / General” butonuna bir kez tıklıyorum.
  • Karşımıza açılacak olan sayfada aşağıya inerek “Site Dili / Site Language” başlığı altından kullanmak istediğmiz dili seçiyoruz.
  • Kullanmak istediğimiz dili seçtikten sonrasında “Ayarları Kaydet / Save Changes” butonuna tıklıyoruz.

 

Artık bu sayede WordPress admin panelinin dilini değiştirmiş oldunuz. Bu işlem sayesinde artık internet sitenizi istediğiniz dil’de istediğiniz yapıda kullanabilirsiniz. Bu işlem tamamen size kalmış olup WordPress admin panelinde beklenmedik dil değişimleri yaşandığında artık bu işlem sayesinde WordPress Admin Paneli Dilini Değiştirme işlemini yapabilirsiniz.


] }

“WordPress Admin Paneli Dili Nasıl Değiştirilir ?” üzerine 3 yorum

  1. Sizin anlattığınız şekilde olursa panelin dili değişiyor ama sitenin ana sayfasında da dil değişiyor ben bunu istemiyorum sadece Ben sadece Admin panelinin dilini değiştirmek istiyorum.
    Admin paneli almanca ama site türkçe olacak bunu nasıl yapabilirim ?

    Cevapla

Yorum yapın