Google’dan Nasıl Para Kazanılır ?

Google ‘ın  geliştirmiş olduğu Adsense sistemi internet sitesine reklam koymak isteyen herkesin kullandığı içerik yönetim sistemine göre ister kod ile isterse de eklenti ile reklamları yerleştirebildiği bir sistemdir. Botlar sitenizin içeriğini tarayarak koymuş olduğunuz reklam kodlarına içeriğiniz ile alakalı bilgilerini göndererek reklam gösterimi sağlanır. Böyle bir durumda içerikle alakalı reklamların tıklanma olasılığı daha fazla olacağından sizde daha fazla para kazanırsınız. Her şey sistematik bir düzen içine oturtulmuştur.

 

Reklamları koymadan önce ise Google ‘a başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuz onaylanıp kabul gördükten sonrasında  ise reklam kodlarına reklam bilgileri gelmektedir. Başvurunuz onaylansa bile uygunsuz içerik paylaşmamaya özen göstermelisiniz ki Google ‘ın çok gelişmiş bir sistemi olduğu için direk ban yeme olasılığınız yüksektir. Bu yüzden reklam gösterimleri onaylansa dahi Google ‘ın yayın politikalarına dikkat etmeniz önemlidir.

 

 

Google Reklam Seçenekleri

 

Google ‘dan reklam kazanmak için birden fazla şekilde seçeneklerimiz mevcuttur. Yeter ki önemli olan Google ‘ın huyuna giderek ve kural dışı hiç bir şey yapmamaktan geçer. Bu sayede Google ‘dan gelir elde etmek isteyenler aşağıda ki reklam seçenekleri sayesinde para kazanmaya başlayabilirler ?.

 

 • İçerik İçin Google Adsense

Yazılarınızın arasına, internet sitenizde ki bloklara ekleyebileceğiniz reklam seçenekleridir. Bu reklamlar farklı boyutlarda ve yazı ya da görüntülü reklamlardır. Link birimlerini açıklayacak olur isek ziyaretçilerinizin tıklamak isteyebileceği bir metin linki çubuğudur. En çok kullanılan ve dikkat çekici olan bir reklam biçimidir.

 

İçerik ile Adsense reklam modelinden gelir elde etmek istiyorsanız da YouTube ‘da bu seçenek için kullanılabilir. YouTube ‘a yükleyeceğiniz videolarda reklamlar gösterilecektir ve bu reklamlara gösterim ve tıklama olarak para kazanabilirsiniz.

 

 • Arama Yapmak İçin Adsense

Para kazanmanız için diğer diğer bir alternatif olan bu seçenekte ise internet sitenize özel olarak oluşturulmuş olduğunuz arama kutucuğu yerleştirilir ve siteniz de bir terim için arama yapıldığında arama sonuçları arasında reklam gösterilir bunun sonucunda sizde para kazanırsınız. Google ‘ın izin vererek oluşturduğunuz arama motorunda ki sonuçları filtreleme işlemini yaparak sadace aranan kelimenin sizin sitenizde ki sonuçlardan çıkmasını sağlayabilirsiniz. Her bir arama sonucu size para kazandırır. Bunun yanında Google arama motorunuzu bazı şekillerde özelleştirme izni vermektedir. Bu sayede internet sitenize uygun şekilde arama kutusu oluşturabilirsiniz.

 

 • Google Hizmetlerine Yönlendirmeler

Ziyaretçilerini Adsense, Adwords, Webmaster Tools gibi Google ‘ın hizmetlerini kullanmaya yönlendirerek para kazanabilirsiniz. Bir nevi bu hizmetler için referans olarak ziyaretçilerin kullanması için ön ayak olmuş olacaksınız. Para kazanmak için Google ‘dan yönlendirme linki talep etmeniz gerekmektedir. İnternet sitenizde ki bir içeriğinizde bu bağlantıyı paylaştığınızda ve her kayıt olan kullanıcı için ek bir gelir elde etmeye başlarsınız.


] }

“Google’dan Nasıl Para Kazanılır ?” üzerine 15 yorum

 1. Adsense çok kaliteli bir reklam ağı, arkadaşım bizzat kullanmakta çok iyi bir kazanç geliri var herkeze tavsiye ederim.

  Cevapla
 2. Adsense yöntemiyle para kazanıyorum. Artık Türkiye’de başvurular eskisi kadar kolay kolay onaylanmasada iyi hitli bir siteniz varsa kesinlikle çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

  Cevapla
 3. Artık eskisi kadar kazandırmıyor adsense. Hitimiz yoksa kazançda düşüyor bunun üstüne bide google’ın adsense hesabını onaylıyıp onaylamama durumu var zaten o adamı en kanser eden yer.

  Cevapla
 4. google adsense bir websiteden para kazanmak için iyi bir yol fakat tbm günümüzde 0,02
  kadar düştü bu sektörde çöktü

  Cevapla
 5. Google adsense iyidir, güzeldir, candır ama adsense hesabını almak çok zor. Ben 2 kez başvuru yaptım kabul edilmedi, 3.başvuruyu yaptıktan 2 ay sonra onay gelmişti.

  Cevapla

Yorum yapın