WordPress Ana Sayfa Yazı Sayısı Nasıl Değiştirilir ?

WordPress içerik yönetim sistemi ile yönetmiş olduğunuz internet sitemiz yavaş yavaş içerik girmeye başladığımızda aşağıya doğru yazılarımızın uzayıp gittiğini görürüz. Bu uzayıp gitme işlemi ise aşağı indikçe bitmeyen bir ana sayfa yapısına sahip olmamız demektir.

 

Bu olay ziyaretçilerimizi bir hayli sıkacaktır. Bu yüzden WordPress Ana Sayfa yazı adeti değiştirme işlemini yapmak uzayıp giden bir ana sayfadan kurtulacağımız ve ferah bir görüntü elde etmemize olanak sağlayacaktır. Bu sayede artık başarılı bir şekilde ana sayfa görüntüsü elde edebiliriz.

 

Bazende sağ yada sol tarafımızda yer alacak olan sidebar ile yazı sayısını bir tutmak güzel ve hoş bir görüntü sağlayacaktır. Eğer hiç bir şekilde yazı sayınız ile internet sitenizde ki sidebarları bir tutamıyor iseniz WordPress Ana Sayfa Yazı Sayısı Değiştirme işlemi tam size göre ?.

 

 

WordPress Ana Sayfa Yazı Sayısı Nasıl Değiştirilir ?

 

Eğer temamız bu işlemi kendisi otomatik olarak yapmıyor ise yada “Bileşenler” kısmından ana sayfanızda ki yazı sayısını yönetemiyor iseniz yapmamız gereken işlem bu sefer WordPress ‘in kendi ayarlarından yönetmek olacaktır. Tabi ki bu durum istisna olarak karşımıza çıkmaktadır. Temanız destekliyor ise böyle bir işleme gerek olmayacaktır.

 

WordPress Ana SAyfa Yazı Adetini Değiştirmek için :

  • WordPress Admin paneline giriş yapın.
  • Admin paneline giriş yaptıktan sonrasında sol tarafta yer alan panelden “Ayarlar” menüsünden “Okuma” butonuna tıklayınız.
  • Karşımıza gelecek olan ekran “Ön sayfa görünümleri” başlığı altından “En son yazılarınız” seçeneğinin işaretli olmasına dikkat ediniz.
  • Biraz aşağıya doğru baktığınızda “En fazla gösterilecek blog sayfası adeti” başlığı altından istediğiniz değeri girebilirsiniz.

 

Bu değer altından istediğiniz değeri girdiğinizde artık ana sayfanızda yer alan içerik sayınız girmiş olduğunuz sayı kadar gösterilecektir. Daha sonrasında ise sayfalar olarak ayrılacaktır. Girmiş olduğunuz her bir içerik sayısı olduğunda diğerleri bir sonra ki sayfada gösterilecektir.

 


] }

Yorum yapın