Kapat
WordPress Admin Paneli Beyaz Sayfa Sorunu
WordPress 1.638 0

WordPress Admin Sayfası Açılmıyor Sorun Çözümü

Gözümüz gibi baktığımız internet sitemize bir eklenti yada tema yükleme işlemini gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra WordPress admin sayfası bembeyaz sorunu ile karşılaşabiliriz. Sayfanın kaynak koduna bakma işlemini gerçekleştirsek dahi o sayfaya dair hiç bir kod olmadığını görebiliriz.

 

Bizi hayli bir korkutan bu durum karşısında ise internet sitemiz açık mı kapalı mı diye bir göz attığımızda ise internet sitemizin açık, sadece bizim WordPress admin paneli açılmıyor oluşu birazda olsa içimizde ki korkuyu azaltabilir. Bu hatanın birden fazla sebebi ve birden fazla çözüm yolu vardır.

 

 

WordPress Admin Sayfası Beyaz Sorun Çözümü

İnternet sitenize ister bilginiz dahilinde isterseniz de bilginiz dahilinde olmayan bir güncelleme yapılması, yada bazı hosting firmalarından oluşan sorunlardan dolayı wp login beyaz sayfa sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Genellikle yapmanız gereken işlemler ise son yüklediğiniz temayı, eklentinin adını değiştirmek yada WordPress dosyalarını güncellemek olacaktır. Sizlere sunacağımız akordiyon menüde ki sorun çözümlerinden ise genelde ikinci basamakta WordPress beyaz sayfa sorunundan kurtulacaksınız.

 

 • 1. Yöntem WordPress Dosyalarını Güncellemek

  WordPress admin giriş paneline erişemediğiniz de ilk yapmanız gereken işlem bozulan WordPress dosyalarının olduğunu düşünmektir. Bozulan bu dosyaları ise en yeni ve güncel olanı ile değiştirmeniz bu sorunu çözecektir. WordPress admin dosyalarını güncellemek için WordPress ‘in kendi sitesi üzerinden indirdiğiniz WordPress dosyalarını wp-admin ve wp-content dışında ki tüm klasörleri internet sitenizin sunucusuna bağlanarak yenileri ile değiştirip üstüne yazma işlemini gerçekleştirin. Aktarım işlemi tamamlandıktan sonrasında ise WordPress admin paneline bir kez daha giriş yapmayı deneyin. Eğer hala beyaz sayfa sorunu devam ediyor ise bu sorunun sizin WordPress dosyalarınızın bozulduğundan değil bir eklenti, tema yada wp-config.php dosyanızın kodlama şeklinin değiştiği ile alakalıdır. Diğer bir yönteme ilerleyiniz.

 • 2. Yöntem Son Yüklediğiniz Temanın İsmini Değiştirin

  İnternet sitenizi güzelleştirmek adına yapılan her çalışmada, yüklenen her temada bazı sorunlar olabiliyor. İlk başta temanın kurulumu başarılı olup etkinleştirme işlemi gerçekleşse dahi ilerleyen dakikalarda WordPress admin paneline giriş yapmaya kalktığınızda beyaz sayfa sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için ise yapmanız gereken işlem FTP programları yada cPanel sayesinde internet sitenizin dosya yöneticine bağlanıp şuanda etkin olan temanın ismini değiştirmek olacaktır. Veritabanınızda etkin olan tema ismi ile değiştirdiğiniz temanın ismi uyuşmayacağından dolayı internet sitenizde kaynaklanan WordPress admin paneli beyaz sayfa sorunu temadan kaynaklı ise kalkacak ve rahatça admin paneline giriş sağlayabileceksiniz.

 • 3. Yöntem Son Yüklediğiniz Eklentiyi Silin

  Bazen internet sitenize her yeni bir şey eklemek istediğinizde yüklenen eklentiler sizin ayarlarınızı değiştirebilir ve kullanılamaz hale getirebilir. Böyle bir durumda ise internet sitenize eklenti yükleyecek iken bu konuda çok dikkatli olmak gerekir. Böylesine bir işlem yapıldığında ve yukarıda ki sorun çözümlerinden sonrada beyaz sayfa hatası devam ediyor ise yapacağını şey çok basit. İnternet sitenizin dosyalarına erişebilmek için FTP programları yada cPanel Dosya Yöneticisi kısmından ulaşarak yüklenen eklentiler kısmından son yüklediğiniz eklentiyi kaldırın. Daha sonrasında WordPress admin paneline giriş yapmayı deneyin. Eğer bu adımda da başarılı bir sonuç elde edemediyseniz son ve en kuvvetli olan ve bir aşağıda ki bulunan adıma geçin.

 • 4 .Yöntem WP-CONFİG:PHP Dosyanızın Kodlama Dilini Değiştirin

  Yüklenen bazı eklentiler, yapılan bazı ayarlamalar WordPress ‘in can damarlarından biri sayılan wp-config.php dosyasının karakter kodlama dilini değiştirmiş olabilir. Bu sorunu düzeltmek için ise bilgisayarınızda bir çok farklı kod editörü kullanabilirsiniz fakat genelde en yayın olanı NotePad++ ‘dır. NotePad++ indirmek için ise : NotePad++ İndir bağlantısını üzerine tıklayabilirsiniz. Daha sonrasında ise programı indirip kurduktan sonra yapmanız gereken işlem FTP programları ile yada cPanel üzerinden Dosya Yöneticisine girerek public_html klasörü altında ki wp-config.php dosyanızı bilgisayarınıza indirip NotePad++ uygulamasında açın. NotePad++ uygulamasının en üstünde yer alan menülerden “Kodlama” başlığı altından “BOM olmadan UTF-8 olarak kodla” seçeneğini seçip kaydedin ve ardından tekrardan internet sitenizin sunucunda var olan wp-config.php dosyası ile değiştirin.

 

Yukarıda yer alan çözümler sizleri WordPress admin paneli beyaz sayfa sorunu çözümünde sizi doğru sonuca ulaştıracaktır. Fakat dikkat etmeniz gereken tek nokta ise her bir işlemi yaptıktan sonrasında tarayıcınızda var olan çerezleri ve önbellek temizleme işlemini yapmaya özen gösterin.


Gökmen Efsun {efsungokmen}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir