WordPress Otomatik Resim Nasıl Boyutlandırılır ?

WordPress tema değişikliği yaptığımız zamanlarda yada her hangi bir durumda bazen yüklemiş olduğumuz resimler tamanın öne çıkan görseli içine sığmayabilir. İşte böyle bir durumda WordPress otomatik resim boyutlandırma işlemi devreye girerek sizi bu önemli dertten kurtarabilir.

 

Bazen yazıya eklemiş olduğunuz slayt gösterilerinde ki resimler görünmez yada her hangi bir yazınızın öne çıkan görseli ne yazık ki doğru düzgün ana sayfanızda sergilenemez. Böyle bir durumla baş başa kalmak kadar kötü bir şey yoktur. Fakat böyle bir durumunda bir çözümü bulunmaktadır. WordPress thumbnail boyutlandırma işlemi sayesinde böyle bir sorundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

 

 

WordPress Otomatik Resim Nasıl Boyutlandırılır ?

WordPress resim boyutlandırma sorunu ile karşı karşıya kalır ve hiç bir şekilde düzenli bir şekilde oluşturamıyor iseniz yapmanız gereken işi bu işlemi otomatik olarak tamamlayan eklentilere bırakmaktır. Hem bu sayede özel bir çaba sarf etmeden internet sitenizde düzenli bir görünüme sahip olabilirsiniz.

 

Otomatik olarak ve kendi mağazında bulunan bir çok WordPress resim optimizasyon eklentisi sahibi olabilirsiniz. Önemli olan ise bu eklentilerin işini en iyi derecede yapıyor oluşudur. Sizler için hazırlamış olduğumuz videoda kullanmış olduğum eklentinin indirme linkini aşağıda ki eke bırakıyorum.

 

Regenerate Thumbnails

 

Yukarıda ki ekten eklentinin indirme linkine ulaşabilir yada kendi WordPress admin paneli üzerinden bu eklentinin ismi ile aratarak WordPress içerik yönetim sistemini kullanan internet sitenize kurabilirsiniz.

 

Bundan sonrasında yapmanı gereken işlem ise :

  • Eklentiyi etkinleştirin.
  • Eklenti etkinleştirme işlemini gerçekleştirin.
  • Daha sonrasında “Ayarlar” başlığı altına gelin.
  • Mouse ‘u Ayarlar başlığı altına getirdiğinizde açılan küçük pencereden “Küçük Resim Boyutlandırma” butonuna tıklayınç
  • Ardından eklentinin WordPress içinde ki sayfası açılarak “Tüm küçük resimleri yeniden boyutlandır” butonuna tıklayın.

 

Bundan sonrasında ise internet sitenizde yer alan ve kullanılan yada kullanılmayan tüm resimleri yeniden boyutlandıracak ve konumuna uygun hale getirecektir. İnternet sitenizde yer alan görsel sayısı kadar işlemin uzun sürmesi doğal sayılabilir. Bu sayede artık siz WordPress otomatik olarak resim nasıl boyutlandırılır adlı sorunun cevabını öğrenmiş bulunuyorsunuz.

 

Bundan sonrasında ise artık her hangi bir resim boyutu uyuşmamazlık sorunu yaşadığınızda bu eklentilerden yararlanarak bu sorununuzu giderebilirsiniz. Her zaman olmasa da ayda 2-3 defa bu işlemi tekrar etmek internet siteniz için faydalı olacaktır.


] }

“WordPress Otomatik Resim Nasıl Boyutlandırılır ?” üzerine 9 yorum

Yorum yapın