Kapat
Telefon Çağrı Bekletme
Mobil 38.039 2

Telefon Meşgulken Arayanı Nasıl Görürüm ?

Telefonumuzda bazen görüşme yaparken başka birinin aradığını görememekteyiz. Arayan kişiye “Aradığınız kişi şuanda başka biriyle konuşuyor” gibi sesli bildirimlerin çıkması yerine “Aradığınız kişi şuanda başka biriyle görüşüyor lütfen hattan ayrılmayın” gibi bildirimlerin çıkması ve sizinde başka biriyle konuşurken arayan diğer kişiyi görebilmek için ise telefonla konuşurken başka birinin aradığını nasıl görebilirim adlı bir soru aklınıza gelmektedir.

 

Telefonla konuşurken gelen aramayı görme işlemi için ise her hangi bir hat sayesinde olmamaktadır. Kullanmış olduğunuz akıllı cihazınızdan bazı ayarlamaları yaptığınızda otomatik olarak gelen aramayı görebilir ve karşıda ki kullanıcıyı bekletme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Telefonla Konuşurken Beni Arayanı Nasıl Görürüm ?

Bunun için bazı telefonlarda farklı farklı işlem yapsak bile sonuç olarak ulaşacağımız nokta hepsinde aynı şeyi ifade etmektedir. Başkasıyla konuşurken gelen aramayı görme işlemini yapmak kişisel hayatımıza göre bir önem kazandıracaktır. Eğer o anda başka bir kişi ile uzun bir konuşma yapacak ise arkadan arayan kişinin ismini görebilir, konuştuğumuz kişiyi bekletebilir ve arayan kişi ile konuşabiliriz.

 

Bu sayede de sizi arayan ve ulaşmak isteyen kişileri başka bir kişi ile telefon görüşmesi yaparken de görebilmeniz mümkün olacaktır. Telefon meşgulken arayanı görme işlemlerini yapmak için ise sizlere aşağıda telefon modellerine göre listeleyerek paylaşacağım. Akıllı cihaz üreticilerinden kaynaklanan bu farklılıklar ise aslında telefonun yazılımından ve hangi ayarı nereye koyduklarından dolayıdır. Yinede telefonların yazılımlarından dolayı meydana gelen farklılıklar olsa da aşağıda sizin için işlemleri çabucak yapmanızı sağlayacak bir sürpriz bulunuyor.

 

 • iPhone Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

  Kullanmış olduğunuz iPhone cihazınızdan “Ayarlar” butonuna tıklayın. Daha sonrasında Ayarlar kısmı içerisinden “Telefon” butonuna tıklayınız. “Aramayı Bekletme” kısmına gererek artık gelen çağrıyı bekletme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Huawei Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

  Öncelikle telefonunuzdan “Ayarlar” menüsüne ulaşın ve ardından “Ek Ayarlar” butonuna tıklayın. Daha sonrasında ise “Çağrı Bekletme” seçeneğini aktif ederek siz başka biri ile telefon görüşmesi yaparken sizi arayan kişileri görebilirsiniz.

 • LG Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

  Akıllı cihazınızdan öncelikle “Çağrı Geçmişi” ne giriniz ve sağ üst tarafta bulunan üst üste üç nokta kısmına tıklayınız. Daha sonrasında “Çağrı Ayarları” butonuna tıklayınız. Ardından açılan ekranın en altına inerek “Ek Ayarlar” butonuna tıklayın. Tekrardan başka bir pencere açılacak ve “Çağrı Bekletme” butonuna tıklayınız.

 • Sony Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

  LG markaya sahip akıllı cihazlarda da yapmış olduğumuz işlemleri bire bir yaparak Sony marka akıllı cihazlarda da bu işlemleri yaparak çağrı bekletme ayarlarını gerçekleştirebilirsiniz.

 

Fakat durun durun. Hemen bir telaşa vermeyin ortalığı. Yukarıda tüm markaları teker teker yazmak istemedim. Bu kadar fazla işlem ile uğraşmak yerine yazacağımız ve bizim direk olarak arama ekranına MMI kodu yazarak çağrı bekletme etkinleştirme işlemini gerçekleştirebiliriz.

 

Hem bu sayede uzunca bir yoldan şuradan şuraya girmek yerine tuşlayacak olduğumuz bir kaç karakter sayesinde çağrı bekletme nasıl etkinleştirilir işlemini öğrenmiş olacağız. Şimdi sıkı durun size yukarıda bahsetmiş olduğum sürprizi açıklıyorum.

 

*43#

 

Yukarıda ki kodu arama ekranına girerek artık hiç bir operatör farkı yada akıllı cihaz marka farkı olmadan arama bekletme etkinleştirme işlemini yapmış oluyoruz. Eğer ki etkinleşip yada etkin olmadığını merak ediyor iseniz tuşlamanız gereken sayı ise *#43# olacaktır.

 

#43#

 

Yukarıda vermiş olduğum MMI kodu ise aktif etmiş olduğumuz çağrı bekletme ayarlarını yeniden devre dışı bırakmamızı sağlayacaktır. Bu kodu yazdıktan sonrasında ise çağrı bekletme kapatma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş sayılacağız.


Gökmen Efsun {efsungokmen}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

“Telefon Meşgulken Arayanı Nasıl Görürüm ?” üzerine 2 yorum

 1. Nihal dedi ki:

  Teşekkür ederim yardımınız için

 2. Murat dedi ki:

  Doğukent şubesi mng personeli berbat hizmet 0 kaç kere bi alışverişimiz oldu evde olduğunuz takdir yok dediler. Araç bozuldu kendiniz alın dediler nerde sahtekar işini yapmayan yapamayan beceriksiz insan varsa hep oraya toplanmış umarım bir an önce gereken neyse yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir