Devre Dışı Bırakılan Ses Aygıtını Geri Açma

Bilgisayarımızda bazı durumlarda aygıtlarımız ile sorunlar yaşayabiliriz. Yaşamış olduğumuz bu sorunları çözmek için ise aygıtı devre dışı bırakma, sürücüsünü güncelleştirme, devre dışı bırakılan ses aygıtını geri etkinleştirme işlemi gibi seçenekler uygulayabiliriz.

 

Yanlışlıkla devre dışı bırakılmış ses aygıtı nasıl geri getirilir ?” adlı gelen soru üzerine düşündüğümde sizler için açıklayıcı bir makale ve video çekmeyi düşündüm.  Günümüzde 8’den sonra gelen Windows sürümlerinde ne yazık ki devre dışı bırakılan aygıtların hemen gösterilmesi gibi bir seçenek karşımıza çıkmıyor. Bir aygıtı etkinleştirme işlemini yapabilmek için ise öncelikle devre dışı bırakılan aygıtı görmemiz gerekmektedir.

 

 

Devre Dışı Bırakılan Ses Aygıtını Geri Açma

Ses aygıtı devre dışı hatası çözümü için ise aslında yapacağımız çok basit ve faremiz den yapacağımız bir kaç tıklama işleminden ibarettir. Günümüzde geçmiş olduğumuz ve yavaş yavaş kullanıcıları artan Ses Aygıtı devre dışı Windows 10‘da ve önce ki sürümlerinde bile bu yöntemi kullanarak sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

 

Ses Aygıtı devre dışı nasıl düzeltilir hatasına geldiğimiz zaman ise sizlere yapmanız gereken işlemleri aşağıda basamak şeklinde sıralıyor olacağım. Ne kadar kolay ve gözden kaçan bir nokta olduğuna birde siz dikkat edin isterseniz.

 

  • Öncelikle bilgisayarınızın ana ekranından sağ alt tarafta yer alan hoparlör ikonuna sağ tıklayın.
  • Daha sonrasında ise açılan küçük pencereden “Kayıttan Yürütme Aygıtları” butonuna tıklayın.
  • Karşımıza bir pencere açılacaktır ve üst menüden “Kayıt” butonuna tıklayın.
  • Eğer o bölümde hiç bir şey gözükmüyor ise beyaz olan ve boş olan alana sağ tıklayın.
  • Sağ tıkladıktan sonrasında “Devre dışı bırakılmış aygıtları göster” butonuna basınız.
  • Artık devre dışı bıraktığınız aygıtlar karşınıza gelecektir ve etkinleştirme istediğiniz aygıta sağ tıklayın.
  • Açılan ufak pencereden “Etkinleştir” butonuna tıklayınız.

 

Artık bu sayede devre dışı bırakılan ses aygıtını etkinleştirme işlemini başarı ile gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz. Windows cihazlarda bulunan bu özellik sayesinde devre dışı aygıtların gözükmemesi ve görüntü kirliliği yaratmaması adına oluşturulmuştur.

 

Fakat kullanıcılar her hangi bir ses aygıtı devre dışı bıraktığında tekrardan geri etkinleştirme istediklerinde bulamadıkları zaman bir endişeye kapılmaktadırlar ve o aygıta ne olduklarına dair bir fikirleri olmamaktadır. Bu işlem basamakları sayesinde devre dışı bırakmış olduğunuz ses aygıtını geri etkinleştirme işlemini yapabilirsiniz.


] }

“Devre Dışı Bırakılan Ses Aygıtını Geri Açma” üzerine 6 yorum

Yorum yapın