Sarahah Hesabı Nasıl Silinir ?

Günümüzde sık sık gördüğümüz herkesin kullanmaya başladığı ve Zain al-Abidin Tawfiq adlı kişi tarafından yapılan istediğiniz kişilere anonim mesajlar gönderip almanızı sağlayan bir sosyal ağdır.

 

Hızlı bir şekilde yükselişe geçen ve uygulama marketlerinde hala popülerliğini koruyan bu uygulamadan gün geçtikçe sıkılabilir ve bu uygulama size anlamsız gelebilir. Böyle bir durumda ise aklınıza takılan ilk soru Sarahah hesabı nasıl silinir ? olacaktır. Her geçen gün bu uygulamanın kullanıcı sayısı artsa bile fazladan bir sosyal medya uygulamasını istemeyebilir denemek için açmış olduğunuz Sarahah hesabını silme işlemini yapmak isteyebilirsiniz.

 

 

Sarahah Hesabı Nasıl Silinir ?

Sarahah kelimesinin Arapçada ki karşılığı dürüstlük ve dürüst olmak anlamına gelen bu kelimede bu sosyal ağın yazılımcısının hedefi ise insanlara bir birlerinin dürüst olmalarını amaçlamıştır. Fakat gel gelelim eğer yeni yeni çıkan ve uygulama marketlerinin en başında yer alan bu programdan da sıkıldıysanız, size göre değil ise Sarahah hesabını kapatma işlemlerine geçebiliriz.

 

Diğer bir yönden baktığımızda günümüzde bir çok sosyal medya uygulaması çıkmakta ve her birinin bir ara popüler olduğu bir arada söndüğü bir durum vardır. Her birini merak edip kullanıcı hesabını oluşturduğumuzda internet ortamında kullanıcı adı ve şifremizin olduğu yerleri, internet siteleri çoğalmaktadır. Bir daha işimiz olmayacağı bir sosyal medya platformundan hesabımızı silmek ise bizlere o uygulama ile ilgili ikilemde kalmamamızı, akıllı cihazdan kolayca o sosyal medya platformunun uygulamasını kaldırmamızı sağlayacaktır. Böylece o sosyal medya platformundan hesabımızı silerek artık bize gelecek olan bildirimleri dert etmeyeceğiz. Sarahah hesabını kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirmiş olacağız.

 

  • Öncelikle “sarahah.com” adresi üzerinden hesabınıza giriş yapın.
  • İnternet sitesi üzerinden profilinize giriş yaptıktan sonrasında sağ üstte yer alan “Settings” e tıklayın.
  • Karşımıza gelecek olan ekranda sol tarafta açılacak olan Settings başlığı altından “Remove Account” a tıklayın.
  • Tıkladıktan sonrasında sizlere bir bilgilendirme metni gelecek ve “Remove” butonun basın.

 

Bundan sonrasında ise başarı ile Sarahah hesabını kalıcı silme işlemini gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz. Fakat dikkat etmemiz gereken bir nokta vardır ki bazı sosyal medya uygulamaları gibi Sarahah hesap silme linki yoktur. Yapmamız gereken işlem kendi internet sitesine girip yukarıda ki adımları tamamlayıp hesabı silmek olacaktır.

 

Akıllı cihazınızda kurulu olan Sarahah uygulaması üzerinden böyle bir işlem yapmaya kalkar iseniz ki ne yazık ki böyle bir seçenek bulamayacaksınız. Telefondan Sarahah hesap silme işlemini yapmak istiyor iseniz de yapmanız gereken işlem kendi uygulaması üzerinden değil akıllı cihazınızda var olan bir internet tarayıcısı üzerinden uygulamanın kendi internet sitesine girerek, yukarıda ki işlemleri gerçekleştirdiğinizde. Başarı ile Sarahah kullanıcı hesabını silme işlemini gerçekleştirmiş bulunursunuz.


] }

“Sarahah Hesabı Nasıl Silinir ?” üzerine 3 yorum

Yorum yapın