WordPress Temaları Nasıl Yüklenir ?

WordPress ‘te kullanacağımız temalar her zaman kendi marketinde bulunmayabilir ve dışarıdan kuracağımız temalar olabilir. Böyle bir durumda ise dışarıdan yükleme dosyaları bulunan temalar nasıl yüklenir ?

 

Gerek özel olarak kodlatılan WordPress temaları gerekse de başka marketlerden alınan WordPress temalarının ortak bir özelliği vardır ki o da nasıl kuracağımız dır. Genel olarak ise kurma yöntemi sandığınızdan daha kolay bir şekilde gerçekleşecektir. Dilerseniz sizler için hazırlamış olduğumuz videolu rehberden yararlanabilirsiniz ?.

 

 

WordPress Temaları Nasıl Kurulur ?

 

WordPress Temaları Nasıl Yüklenir ?” adlı sorudan sonrasında ise WordPress temalarını kurabilmemiz için bizleri iki yöntem karşılamaktadır. Bunlardan biri “wp-admin” den yükleme yapabilmemize olanak sağlarken diğeri ise “ftp programları” sayesinde olmaktadır. Aslına bakarsanız her ikisi de kurulum açısından kolaydır. Dikkat etmemiz gereken bir nokta ise wp-admin yolu ile yükleme yapar iken tema dosyalarının “.zip” türünde ftp programları ile yükleme yapacak eğer tema kurulum dosyalarının türü “Dosya Klasörü” olacaktır. Eğer ftp programları sayesinde yükleme yapacak iseniz tema kurulum dosyalarınızı klasöre çıkartarak işleminizi yapmanızda hiç bir sakınca yoktur.

 

 

wp-admin ‘den WordPress Temaları Nasıl Kurulur ?

 

  • İnternet sitenizin WordPress admin paneline giriniz.
  • Sol tarafta yer alan “Görünüm” başlığı altından “Temalar” ‘ı seçiniz.
  • En üstte yer alan “Yeni Ekle” butonuna basınız.
  • Sayfa yüklenince ardından Yeni Ekle ‘nin yerinde yer alacak olan “Tema Yükle” butonuna basınız.
  • Aşağı doğru açılacak olan yerde “Dosya seç” diyerek yükleyeceğiniz temanın “.zip” uzantılı türünü seçip “Hemen yükle” butonuna basınız.

 

Bu sayede wp-admin yolu ile WordPress Tema Kurma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş bulundunuz. Şimdi sırada ki diğer bir yöntem ise “ftp programları ile WordPress Teması Nasıl Kurulur ?” işlemidir.

 

 

Ftp’den WordPress Teması Nasıl Kurulur ?

 

  • Ftp programı ile internet sitenizin dosyalarının bulunduğu sunucuya bağlandıktan sonrasında “public_html” klasörüne giriniz.
  • Bu klasörün içerisine girdikten sonra “wp-content” klasörünü bulup içerisine giriniz.
  • Ardından o klasörün içerisinden de “themes” klasörünü bulup içerisine giriniz.
  • Daha sonrasında ise kuracağınız WordPress temasının klasör türünde ki halini bu temanın içerisine sürükle bırak yöntemi ile bıraktığınızda yükleme işlemi başlayacaktır.
  • Yükleme işlemi bittikten sonrasında WordPress admin panelinize girerek Temalar bölümünden temayı aktif edebilirsiniz.

 

Bu sayede WordPress içerik sistemine kurmuş olacağınız temayı başarı bir şekilde kurma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında kurmuş olduğunuz temayı dilediğiniz şekilde kendinize uygun olarak göre dizayn edebilirsiniz.


] }

Yorum yapın