Aynı Telefondan 2 WhatsApp Nasıl Kullanılır ?

Bugün hemen hemen hepimizin kullanmakta olduğu WhatsApp küresel olarak en çok kullanılan anlık iletişim ve mesaj uygulamalarından biri olma yolunda büyük adımlarla ilerlemektedir. Peki Android telefonunuzda tek WhatsApp yetmiyor mu? İkinci bir WhatsApp hesabına mı ihtiyacınız var ? Yazımızın devamını okuyarak  sizde  iki farklı WhatsApp uygulamasını kullanmayı öğrenebilirsiniz.

 

Sizler için  geliştirilmiş uygulama sayesinde tek telefon ile iki farklı WhatsApp hesabına sahip olacak ve tek telefondan yönetebileceksiniz. Yapmanız gereken işlem ise ikinci WhatsApp hesabı kullanma için yeni bir numaranızın olması. Şirket ya da diğer kullanılmayan hattınız veya internet üzerinden uygulamalar aracılığıyla aldığınız numaralarınız olabilir.

 

Tek yapmanız gereken ise telefonunuza kuracağınız farklı bir  WhatsApp uygulaması ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Farklı bir uygulama ile ikinci WhatsApp hesabı açma sırasında kullanma şansınız bulunuyor. Telefondan aynı anda iki farklı uygulama kullanmak için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır, kısa keserek bu yöntemlere dönmek istiyorum.

 

 

Aynı Telefondan 2 WhatsApp Nasıl Kullanılır ?

Misafir Kullanıcı Yöntemi Kullanarak

Bahsedeceğim yöntemden birçok Android kullanıcısının haberi olmamakla birlikte, birçok yerde kolaylıkla bulamayacağınız bir yöntemden bahsedeceğim. Android telefonlarınızda “Misafir” modunu kullanarak iki WhatsApp hesabını aynı cihazda kullanabilmenizin mümkün olduğunu biliyor muydunuz ?  Birbirinden farklı olacak şekilde farklı numaralara hizmet veren bir hesap daha yaratmak için aynı cihaz üzerinde yeni bir e-posta adresi ve aynı uygulamalar kurmanız mümkündür. Peki, neden bunlardan biri WhatsApp için olmasın. Hadi bunu nasıl yapacağınızı görelim :

 

  • Öncelikle misafir kullanıcıyöntemini gerçekleştirmek  için Android cihazınızda yeni bir misafir hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Fakat bu mod bazı Android özellikle Lollipop kullanan cihazlarda olmayabilir.
  • Misafir hesabınızı açtıktan sonra yeni bir e-posta adresine bağlayın, bu şekilde 2 farklı hesabınız olacaktır ve Google Play için de bu hesabı kullanın ve bu hesabınızla indirme yapın. Bunları yaptıktan sonra Misafir hesabınıza WhatsApp’ı normal bir şekilde kurabilirsiniz.
  • İkinci WhatsApp uygulamasını kurduktan sonra, numaranızı girip, numaranıza gelen kod ile onaylatabilirsiniz.
  • Artık 2 farklı hesabınız bulunmakta ve her ikisinide kullanabilirsiniz.

 

 

Parallel Space Uygulaması ile 2 WhatsApp Nasıl Kullanılır ?

Parallel Space uygulaması birçok sosyal medya uygulaması için kullanım kolaylığı sağlayan çok kullanışlı bir uygulamadır. Parallel Space uygulaması tamamen ücretsiz bir uygulama olmakla birlikte kullanımı da oldukça kolaydır. Mobil cihazınız üzerinde açılan uygulamalar için özel bir alan yaratarak sosyal medya uygulamaları, oyunlar, anlık mesajlaşma uygulamaları gibi birçok uygulamayı farklı bir hesaptan kullanma özelliği mümkün kılmaktadır. Bu özelliğinden dolayı Android cihazımız üzerinden 2 farklı WhatsApp hesabı kullanabiliriz.

 

Yapmanız gereken Google Play üzerinden Parallel Space uygulaması indirmek ve giriş yapmak. Herhangi bir üyelik gerektirmeyen uygulamaya giriş yaptıktan sonra farklı bir hesaptan kullanmak istediğiniz uygulamayı seçerek, uygulamayı telefonunuza kurabilirsiniz. Sizin yapmanız gereken WhatsApp ‘ı seçmek ve ikinci bir WhatsApp olarak kullanmaya başlamaktır.


] }

“Aynı Telefondan 2 WhatsApp Nasıl Kullanılır ?” üzerine 42 yorum

  1. Selamun aleyküm arkadaşlar ben birisine kendi adıma hat aldım daha sonra bu hattı ondan habersiz aynı hattan bir tane daha çıkardım yani aynı hat aynı numara iki tane oldu birde benim kullandığım kendi hattım var ve ben o kişinin hattı kopyaladım ya şimdi o numarayı kullandığım hatta yönlendirme yapsam ve o hat üzerinede bir WhatsApp indirsem o kişinin WhatsApp mesajlarını okuyabilirmiyim

    Cevapla

Yorum yapın