Aynı Telefondan 2 WhatsApp Nasıl Kullanılır ?

Bugün hemen hemen hepimizin kullanmakta olduğu WhatsApp küresel olarak en çok kullanılan anlık iletişim ve mesaj uygulamalarından biri olma yolunda büyük adımlarla ilerlemektedir. Peki Android telefonunuzda tek WhatsApp yetmiyor mu? İkinci bir WhatsApp hesabına mı ihtiyacınız var ? Yazımızın devamını okuyarak  sizde  iki farklı WhatsApp uygulamasını kullanmayı öğrenebilirsiniz.

 

Sizler için  geliştirilmiş uygulama sayesinde tek telefon ile iki farklı WhatsApp hesabına sahip olacak ve tek telefondan yönetebileceksiniz. Yapmanız gereken işlem ise ikinci WhatsApp hesabı kullanma için yeni bir numaranızın olması. Şirket ya da diğer kullanılmayan hattınız veya internet üzerinden uygulamalar aracılığıyla aldığınız numaralarınız olabilir.

 

Tek yapmanız gereken ise telefonunuza kuracağınız farklı bir  WhatsApp uygulaması ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Farklı bir uygulama ile ikinci WhatsApp hesabı açma sırasında kullanma şansınız bulunuyor. Telefondan aynı anda iki farklı uygulama kullanmak için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır, kısa keserek bu yöntemlere dönmek istiyorum.

 

 

[infobox color=”#dd3333″]Aynı Telefondan 2 WhatsApp Nasıl Kullanılır ?[/infobox]

[vurgu color=”#dd9933″]Misafir Kullanıcı Yöntemi Kullanarak[/vurgu]

Bahsedeceğim yöntemden birçok Android kullanıcısının haberi olmamakla birlikte, birçok yerde kolaylıkla bulamayacağınız bir yöntemden bahsedeceğim. Android telefonlarınızda “Misafir” modunu kullanarak iki WhatsApp hesabını aynı cihazda kullanabilmenizin mümkün olduğunu biliyor muydunuz ?  Birbirinden farklı olacak şekilde farklı numaralara hizmet veren bir hesap daha yaratmak için aynı cihaz üzerinde yeni bir e-posta adresi ve aynı uygulamalar kurmanız mümkündür. Peki, neden bunlardan biri WhatsApp için olmasın. Hadi bunu nasıl yapacağınızı görelim :

 

 • Öncelikle misafir kullanıcıyöntemini gerçekleştirmek  için Android cihazınızda yeni bir misafir hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Fakat bu mod bazı Android özellikle Lollipop kullanan cihazlarda olmayabilir.
 • Misafir hesabınızı açtıktan sonra yeni bir e-posta adresine bağlayın, bu şekilde 2 farklı hesabınız olacaktır ve Google Play için de bu hesabı kullanın ve bu hesabınızla indirme yapın. Bunları yaptıktan sonra Misafir hesabınıza WhatsApp’ı normal bir şekilde kurabilirsiniz.
 • İkinci WhatsApp uygulamasını kurduktan sonra, numaranızı girip, numaranıza gelen kod ile onaylatabilirsiniz.
 • Artık 2 farklı hesabınız bulunmakta ve her ikisinide kullanabilirsiniz.

 

 

[vurgu color=”#dd9933″]Parallel Space Uygulaması ile 2 WhatsApp Nasıl Kullanılır ?[/vurgu]

Parallel Space uygulaması birçok sosyal medya uygulaması için kullanım kolaylığı sağlayan çok kullanışlı bir uygulamadır. Parallel Space uygulaması tamamen ücretsiz bir uygulama olmakla birlikte kullanımı da oldukça kolaydır. Mobil cihazınız üzerinde açılan uygulamalar için özel bir alan yaratarak sosyal medya uygulamaları, oyunlar, anlık mesajlaşma uygulamaları gibi birçok uygulamayı farklı bir hesaptan kullanma özelliği mümkün kılmaktadır. Bu özelliğinden dolayı Android cihazımız üzerinden 2 farklı WhatsApp hesabı kullanabiliriz.

 

Yapmanız gereken Google Play üzerinden Parallel Space uygulaması indirmek ve giriş yapmak. Herhangi bir üyelik gerektirmeyen uygulamaya giriş yaptıktan sonra farklı bir hesaptan kullanmak istediğiniz uygulamayı seçerek, uygulamayı telefonunuza kurabilirsiniz. Sizin yapmanız gereken WhatsApp ‘ı seçmek ve ikinci bir WhatsApp olarak kullanmaya başlamaktır.


] }

“Aynı Telefondan 2 WhatsApp Nasıl Kullanılır ?” üzerine 14 yorum

 1. Selamun aleyküm arkadaşlar ben birisine kendi adıma hat aldım daha sonra bu hattı ondan habersiz aynı hattan bir tane daha çıkardım yani aynı hat aynı numara iki tane oldu birde benim kullandığım kendi hattım var ve ben o kişinin hattı kopyaladım ya şimdi o numarayı kullandığım hatta yönlendirme yapsam ve o hat üzerinede bir WhatsApp indirsem o kişinin WhatsApp mesajlarını okuyabilirmiyim

  Cevapla
 2. Süper bir uygulama geliştirmişler.Özel işler için ayrı şirket işleri için ayrı bir whatsapp hesabı kullanılabilir.

  Cevapla
 3. merhaba
  dual space den2.sim olarak whatsapp kullanıyorum . fakat yedekleme yapamıyorum.Hesap seçimi yapmıyor cihaz.Ne yapabiliriz

  Cevapla
 4. Android cihazlarda telefonun ayarlar bölümünde çift uygulamalar diye bir bölüm var. Oradan whatsapp’ı aktif duruma getirerek programsız, uygulamasız zahmetsizce bu özellikten faydalanabilirsiniz. Artık birbirinden bağımsız 2 whatsapp uygulaması ana ekranda olacak.

  Cevapla
 5. Yorumlarınız için biz teşekkür ederiz arkadaşlar. Daha önce üerinde araştırıpta bulamadığınız konuları sizler bize yazın, biz detaylıca araştırıp sizler için bulalım.

  Cevapla
 6. Uzun zamandır aradığım konu çok işime yaradı. bir telefondan 2 whatsapp kullanmak çok güzel teşekkürler

  Cevapla
 7. aradığım bir makale ya çok işime yayaracak fake numara aldım nasıl kullanacağım diye düşünüyordum arkadaşlarımı trolleyeceğim bu sayede

  Cevapla
 8. Daha önceden bu yöntemi denemiştim olmamıştı. Şimdi daha detaylı anlatmışsınız. Deneyip yorumumu tekrar buraya yazacağım. Teşekkür ederim.

  Cevapla
 9. Konu çok dikkatimi çekti ve belirtmiş olduğunuz yöntemleri denedim geçici olarak bu şekilde kullanacağım teşekkürler 🙂

  Cevapla
 10. Çift hattı olanlar için ve zorluk çıkanlar için çok yararlı bir makale olmuş. Bir telefondan 2 tane whatsapp artık kullanabiliyorum. Aynı telefondan 2 whatsapp da böylece kullanmış olabiliyorum. Teşekkürler.

  Cevapla

Yorum yapın