Yapay Zeka – Al Nedir?

Yapay zeka yaşamımızda yapay zeka nesnesi olmaktan uzaklaşıyor, günümüz dünyasında hayatımıza daha çok giriyor.

Devamlı güçlenen yazılımları, en üst düzey donanımlarla birleştirilen Al araçları, gündelik yaşamın içinde çok kullanılmaya başlamıştır. Örneğin sağlık hizmetlerinden ve trafik sorunlarına çözüm olmak için kullanılıyor.

Yapay Zeka -Al nedir ve bu gün nasıl kullanılıyor? işte Al hakkında bilmeniz gerekenler.

Yapay Zeka – Al Nedir?

Yıllardır, bilgisayarların asla insan beyninden daha güçlü olmayacağı düşünülüyordu, ancak modern zamanlarda gelişme hızlandıkça, durumun böyle olmadığı kanıtlandı.

Teknik bir kavram olan Al, temel olarak kendini düşünebilen bilgisayar donanımı anlamına gelir ve beslendiği verilere dayanarak kararlar alır. Al sistemleri, genellikle son derece hızlı bir şekilde veri işlenmesine ve bu işlenen verileri sonuca varabilmek için hızlıca kullanmaktadır.

Çok detaylı algoritmalar sayesinde, Al sistemleri artık insan akıllarından daha çok hızlı ve verimli bir şekilde hesaplama görevlerini yapabiliyorlar. bunlar sayesinde dünya çapında araştırma ve geliştirme alanlarında büyük adımlar atılmasına yardımcı oluyor.

Al sistemlerine akıllı asistanlar ile örnek verebiliriz. Siri, Cortana ve Alexa’nın beğenileri günlük yaşantımızda bulunmakta.

 


] }

Yorum yapın