Yeni iPhone SE 2: Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Söylentiler

Yeni iPhone Se 2, en yüksek müşteri memnuniyeti ile geliyor. Kesin olarak, piyasaya sürülüp, sürülmeyeceği ile alakalı kimse kesin bir bilgiye sahip olmasak bile, ekonomik olarak uygun olmasından dolayı, er ya da geç piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz. Webdunya.com ailesi olarak, bugün ki telefon incelemeleri konumuzda iPhone SE 2`yi ele alacağız.

Telefonun orijinal modeli ilk olarak 2016 yılında piyasaya sürülmüştü. İlk günden, son güncellemeye kadar bütün güncellemeleri alan telefonun fişi yakında Apple tarafından çekilecek. Yeni çıkan iPhone modelleri arasında bulunan XR`nin, SE modelinin yerini alması bekleniyordu fakat bu durum istedikleri gibi gerçekleşmemiş gibi gözüküyor. Klasik iPhone 4 görüntüsüne sahip olan bu modelden vazgeçemeyen çok kişi olduğunu söyleyebiliriz. Bu da yeni SE modelinin çıkacağı anlamına geliyor.

 

Yeni iPhone SE 2 Özellikleri

Çin sosyal medya web sitesi Weibo`da daha önce söylenen bir söylenti ortaya çıktı. Hatta söylentiden öte, telefonun nasıl olacağıyla ilgili bir video bile yayınladılar. Ancak, bu gerçekten yeni SE 2 mi, yoksa bir aldatmaca mı? olduğu belli değil.

Apple`ın son trendleri ve donanım teknik özelliklerine göre, SE 2 onaylandığı taktirde, OLED ekrana sahip olacak, çünkü diğerlerine göre daha ucuz, uzun ömürlüdür. Ayrıca, ekranının da çentikli olabileceği söylentiler arasında yer alıyor. Sitede yer alan özellikleri aşağıdaki resimde de görebilirsiniz.

Iphone Se 2 Ozellikleri

 

Bütün şirketlerde olduğu gibi, Apple`da telefon kulaklık jakından kurtulma peşinde. Kablosuz kulaklıklar arasında önerebileceğimiz markalar ise, Samsung ve LG`dir. İyi bir performans almak istiyorsanız, bu markalardan şaşmamanızı öneriyoruz.

 

Ekran – OLED Beklentisi Gerçekleşebilir

OLED, Apple`ın, Samsung ile olan anlaşmasıyla birlikte bütün telefonlarında olduğu gibi, çıkması beklenen SE 2 modelinde de olması bekleniyor. Ayrıca, bu modelin 6,1 inç. büyüklüğünde olması da bekleniyor. Mevcut SE modelinde olmayan Face ID özelliği de bu modelde olacaktır.

Ekran kavisli olacak. Kavisli olmasından dolayı da iyi bir kameraya sahip olabilecek. 2018 yılında başlayan kamera geliştirmeleri sonucunda sahip olunan özellikler, bu modelde de korunacak. Böylece, ucuz modeli satan alan kişiler bile, kamera kalitesi bakımından oldukça şanslı olacaklar.

Iphone Se 2 Goruntusu Nasil Olacak 955x1024

OLED ekran onaylandığı taktirde, en yüksek oranda renk ve kontrast oranını sağlayacak. Videolar, filmler ekranda harika görünecektir. Ancak, OLED ekrana sahip olsa bile, Apple 1080 HD ekran kullanıp, kullanmayacağı konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor.

 

İyileştirilmiş Kamera

Orijinal modelde mevcut olan 1.2 MP FaceTime kamera, bu modelde kendini 5 veya 7 MP kameraya bırakabilir. Mevcut modelde bulunan 12 MP arka kameranın, bu modelde de korunması beklentiler arasında yer alıyor.

 

iPhone SE 2 Çıkış Tarihi

iPhone SE2 çıkış tarihi ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamasına rağmen, 2020 yılı içerisinde, Apple`ın her yeni modelini tanıttığı Eylül ayında piyasaya sürebileceği konuşuluyor. SE 2 gerçekten piyasaya sürülecekse, birkaç ay önceden bunu sizlere haber verebiliriz.


] }

Yorum yapın