Youtube Abone Nasıl Arttırılır?

Dünyada en çok ziyaret edilen siteler arasında 2. Sırada olan Youtube, Bu sebep den dolayı çok para kazanıyor ve kullanıcılarına da en çok parayı kazandıran web sitesi unvanını elden bırakmıyor. Dünya genelinde %49 İnternet kullanmayan insanlar var bu payı da düşünürsek ilerleyen dönemlerde daha çok talep olacaktır, daha çok kazanıp daha çok kazandıracaktır. Kanal sahiplerine videolarında izletilen reklamlardan dolayı para kazandırmayı ilk yurt dışında başlatan Youtube, daha sonra Türkiye üzerinden de para kazandırmayı aktif etmiştir.

 

Youtube de Nasıl Abone Arttırılır?

Türkiye’de son zamanlarda ciddi bir gelir kaynağı olan internet ilk başlarda yan gelir olarak düşünülse de artık ana gelir kaynağı haline gelmeye başlamıştır. İnternetten para kazanmanın ilk sırasında Youtube, Twicth gibi siteler yer almaktadır. Sosyal medya uzmanları, Radyo ve Televizyonculuk bölümleri daha çok ilgi görmeye devam etmektedir. Her yaş sınırından insanlar artık video çekip abone ve para kazanmaya çalışmakta ve kullanıcıların dikkatini çeken kanal sahipleri bu başarıyı elde etmişlerdir.

  • Ana kural videolarınız için çok görüntüleme olması gerekmektedir, Youtube bunun için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Günde kaç milyon insan kullanıyor sonuçta. Videolarınızın bazıları günde 10 görüntüleme alabilir, bazıları 1 görüntüleme alabilir. Bu sonuçlar sizi umutsuzluğa kaptırmasın sonuçta her yüklediğiniz video için günde her videonuzu 1 kişi izlese bile 10 videoda 10 kişiyle iletişime geçmiş olabilirsiniz. Ayrıca Youtube’ de güncel içerik olayına çok dikkat ediyor en azından haftada en az bir video yüklemenizi tavsiye ederiz.
  • Artık insanlar okumaktan çok izlemek ve dinlemek istiyorlar. Videonuz da yazıya değil de tiyatral gösterilere önem vermenizi hatta izleyiciyle göz temasına girmenizi öneririz.
  • Videolarınıza göze hoş gelecek bir şekilde abone ol görseli veya izleyicilerinize ikna edici bir konuşma yaparak abone olmalarına ikna etmeniz çok önemlidir.
  • Videolarınızın sonlarına doğru başka videolarınızı kesinlikle eklemenizi öneririz video bitmesine yakın diğer videolara izleyici geçişini sağlamak izlenme sayısını ve abone sayısını arttırır.

Video Sonu Video Yonlendirme 300x169

  • Videonuza yorum yapılırsa izleyicilerle canlı kanlı iletişime geçmek çok önemlidir. İzleyici soru sorduysa cevap vermeyi ihmal etmeyiniz.

 

İşin aslı Youtube’ de başarılı olabilmek için kendinizi izleyicinin yerine koyarak, ben olsam neyi izlerdim neler olmasını isterdim demenizdir, yani empati kurup ona göre hazırlıklar yapıp izleyicileri sunmak en temel kuraldır.


] }

Yorum yapın