Youtube`da Çekiliş Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde sosyal medyanın yeri her gün yüksek bir hızla artıyor. Bu hızlı yükselişe karşı artık sosyal medya uzmanlığı dersleri okullara kadar girdi. Facebook, Instagram derken şimdi YouTube, popülerlik ve para kazanma açısından çok büyük bir velinimet haline geldi. YouTube üzerinden videolar çekmek için özel eğitim alanlar bile artmaya başladı.

YouTube yabancı ülkelerde para kazandırmaya yıllar önce başlamıştı, Türkiye`ye ise son 3-4 yıldır para kazanımlarını açtı. Bunun üzerine YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes, videolarının daha çok izlenmesinin ve abone arttırabilmenin yollarını arıyor. Abone artırmanın yollarından bir tanesi de her koşullarda geçerli olan çekiliş yapmak. Bir yerlere çabuk ulaşmak istiyorsan biraz fedakarlık yapmak zorundasın. YouTube üzerinden çekiliş nasıl yapılır, bu yazımızı sizler için hazırladık.

 

Youtube Çekiliş Nasıl Yapılır?

Bir video çekin, videoda çekilişe katılma kurallarını “yorum, beğeni, abone, sosyal medya hesapları beğeni” gibi nasıl katılacaklarını anlatın. Çekilişin güvenli olması için kuranın çekileceği gün canlı yayın açın ve canlı yayında kura çekilişini yapın. Canlı yayında çekilişi sonuçlandırmanız abonelerin kafasında kuşku bırakmaz ve sizi suçlamalarına engel olur.

 

Çekiliş sonucu kazananlardan, vereceğiniz mail adreslerine iletişim bilgilerini atmalarını isteyin. Çekilişte asıl kazananların yanında yedek kazananları da seçmenizde fayda var. Asıl üyelerden size geri dönüş yapmayanlar olabilir. O zaman hediyeyi yedek üyelere gönderebilirsiniz.

 

Çekiliş yapmanın bir diğer yolu da gleam.io internet sitesinden çekiliş oluşturma ve çekilişe katılma kurallarını belirlemektir. Bu yöntem ile abone ve sosyal medya hesaplarınıza da destek almış olursunuz.

 

Çekiliş Yapmanın Ne Gibi Faydası Olur?

Belirli aralıklarla çekiliş yapmak sizin daha çok abone ve takip almanıza yardımcı olur. Bu sayede ulaşmak istediğiniz yere ve popülariteye daha kısa sürede ulaşmış olursunuz.

 

Çekiliş İçin Hangi Hediyeleri Seçmeliyim?

Hediye seçimi YouTube kanalınızın içeriği ile alakalı olması her zaman iyidir. Yaptığınız çekiliş sonucu kazandığınız abone kanal içeriği için geldiyse videolarınızı daha çok izleyecektir ama sadece çekiliş için geldiyse abone olup kalacaktır. Videolarınızın içeriği onu ilgilendirmediği için izlemeyecektir. Hediye çekimi için örnek verecek olursak, teknoloji kanalında teknolojik ürünler olabilir tabi hediyeyi hiçbir zaman sınırlandıramazsınız. Hediye hizmette olabilir, malzemede.

 

Kazananlara Hediye Gönderimi Nasıl Yapılır?

Çekilişin sonucunda kazanan kişileri belirleyip iletişim bilgilerini aldıktan sonra güzel bir şekilde paketleyip kargo yolu ile gönderebilirsiniz. Kargo fişini saklayıp size herhangi bir sahtecilikle ithamda bulunduklarında kargo fişini gösterebilirsiniz. Bildiğiniz üzere insanların güven duyguları biraz düşük olduğundan dolayı suçlamalar kesinlikle olacaktır.

 


] }

“Youtube`da Çekiliş Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın