Adwords Nedir, Ne İşe Yarar ?

Google Adwords ile sitenizdeki bir sayfa için reklam verebilirsiniz. Web sitesi sahipleri ya dauygulama sahipleri arama sonuçları sayfası ile mobil uygulamalarda, Google’ın iş ortağı web sitelerinde ya da Youtube ile kolayca reklam verebilmenizi sağlar.

 

Adwords ile verdiğiniz reklamların metinleri SEO uyumlu hazırlanmalıdır. Bunun tersi bir durumda sayfa arama sonuçlarının alt sıralarında yer alacaktır. Web sitesi sahibi reklamı için bütçe belirlemelidir. Belirlediği bütçe ne kadar yüksek olursa, arama sonuçlarında sayfa o kadar üst sıralarda olmaktadır. İlaveten reklamın gösterileceği zaman ve yer aralığını da belirleyebilmek tamamen sizin tercihiniz dahilindedir.

 

Google arama sonuçlarında hem Adwords reklamlı, hem de reklamsız sayfalar görünmektedir. Adwords reklamlı sayfaya her tıklamayla site sahibi Google’a ücret ödemektedir. Ödeyeceği ücret, reklamı başına belirlediği ücretten kesilmektedir.

 

Google Adwords ile reklam verilen bölge, IP adresi sayesinde hariç tutulabilmektedir. Ek olarak reklam yerleşimini ve anahtar kelimeleri otomatik olarak yönetmektedir.

 

 

Adwords Ne İşe Yarar?

Eğer bir marka ya da kuruluş iseniz kendinizi tanıtmak için, gelirlerinizi arttırmak amaçlı çalışma yapmak istiyorsanız Adwords tam da aradığınız şeydir. Adwords, Google iş ortakları ile bağlantılı olan sitelerden sizin kendinize göre hazırlamış olduğunuz paketlerle reklam vermenizi sağlayan hizmettir.

 

Adwords reklamları vererek hem sitenizi tanıtabilir, hem de marka bilinirliğini arttırabilirsiniz. Bu reklamlar görsel, metin, görüntülü reklam ağları ile üçe ayrılmaktadır. Bu da reklam verirken daha ince ayarlar yapabilmenize olanak sağlar. Bu sayede Adwords reklamları ile daha net kitlelere ulaşmış olursunuz.

 

 

Adwords’ün Avantajları

Adwords, birçok reklam verme yöntemine göre oldukça avantajlıdır. Bu avantajların bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Detaylı reklam paketi oluşturma
  • Bütçenize göre reklam ücreti belirleme
  • Gün ve saat ayarı yapabilme
  • Reklam kitlesi ölçümleme
  • Anahtar kelime yoğunluğu öğrenme bazı avantajlarındandır.

] }

Yorum yapın