Almanya Office 365 Abonelik Sistemini Yasakladı

Microsoft’un en çok kullanılan Office 365 abonelik sistemi Almanya’da yasaklandı. İşte Office 365’in Almanya’da yasaklanmasının nedeni. 

Amerika Birleşik Devletleri ile Huawei arasında yaşanan casusluk olayının ardından Almanya ile Amerika Birleşik Devletleri arasında gizlilik sorunları ortaya çıktı. Yaşanan bu gizlilik sorunlarının ardından Alman Hükümeti, Microsoft Office’in bulut hizmeti olan Office 365’i gizlilik kaygıları nedeniyle okullarda yasakladı. Almanya’nın Office 365 servisini yasaklamasının ardından Google Dökümanlar ve Apple’ın iWork paketi de Almanya’da okullarda yasaklandı. 

Microsoft Word Google Play Store’da 1 Milyar İndirme Barajını Geçti

Yasaklamanın nedeni iseMicrosoft’un bulut hizmeti olan Office 365’in Almanya Hessen Veri Koruma ve Bilgi Özgürlüğü komitesi tarafından belirlenen şartları sağlamadığı ve Office 365’in öğrenciler ve öğretmenler hakkındaki kişisel verileri ABD yetkilileri ile paylaştığı gerekçesiyle yasaklandığını belirtti. 

Almanya Office 365 Abonelik Sistemini Yasakladi 2

Office 365 Diğer Ülkelerde Yasaklanabilir

Alman hükümeti okullardan Office 365 paketi yerine sadece Office uygulamalarının kullanılmasını istedi. Almanya’nın bu kararının ardından Office 365’in diğer ülkelerde de yasaklanması gündeme gelebilir. Bakalım Almanya ile Amerika Birleşik Devletleri arasında yaşanan bu gizlilik sorunu kısa sürede çözülebilecek mi yoksa olay daha da derinleşecek mi? 


] }

Yorum yapın