Huawei HongMeng OS İçin Yeni Adımlar Atmaya Devam Ediyor

Huawei’in Huawei Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtmaya hazırlandığı HongMeng OS işletim sisteminin global pazara hangi isimle çıkacağı belli oldu. 

Huawei’in Amerika Birleşik Devletleri’nin ambargosu sonrasında geliştirmeye başladığı Hongmeng OS işletim sistemi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Türkiye’de dahi kayıt altına alınan Huawei’in yeni mobil işletim sistemi HongMeng OS’in global ismi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Kısa bir süre önce Ark OS ismiyle global pazara çıkacağı düşünülen Huawei’in mobil işletim sisteminin Harmony OS işletim sistemi adıyla çıkacak. 

Huawei Hongmeng Os Icin Yeni Adimlar Atmaya Devam Ediyor

Huawei CEO’su HongMeng OS Rakiplerinden Daha Hızlı

Huawei tarafından kısa bir süre önce kayıt altına alınan bu isim HongMeng OS’in global ismi olacak. Kayıtlarda Harmony OS için “mobil ve bilgisayar için işletim sistemi” ibaresi yer alıyor. HongMeng OS isminden ziyade Harmony OS ismi daha akılda kalıcı ve daha güzel duruyor. 

Huawei Yeni İşletim Sistemini 1 Milyondan Fazla Cihazla Test Ediyor

Huawei’in kendi işletim sistemini geliştirmeye çalışmalarına büyük önem verdiği ve 1 milyondan fazla cihaz üzerinde çeşitli testler yürüttüğü geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Yazılım bağımsızlığı üzerinde çalışmalar yapan Huawei artık işletim sistemlerinin bağımsız olması için çabalayacağını duyurdu. Huawei’in kendi işletim sistemiyle başarılı olup olmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. 


] }

Yorum yapın