Facebook’a Alternatif Sosyal Medya Araçları

Facebook’u silenlere alternatif sosyal medya platformları arasında oldukça zengin seçenekler bulunmaktadır. Son dönemde kullanıcılarının gözünden düşen Facebook, her geçen gün kullanıcı kaybetmeye devam etmektedir. İnternet kullanıcıları Facebook sosyal medya platformuna alternatif olarak kullanabilecekleri ve kişisel hesap oluşturabilecekleri alternatif sosyal medya araçları arayışına girmiştir. Siz de bu arayış içinde yer alan internet kullanıcılarından biriyseniz, Facebook’a alternatif olarak kullanılabilecek 5 farklı sosyal medya aracını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

1.Amino

amino

Amino sosyal medya platformu, bir sosyal medya aracından beklediğiniz her şeyi eksiksiz olacak şekilde bünyesindeki 1 milyondan fazla aktif kullanıcıya sunmaktadır. Reddit ve Tumblr gibi efsane platformları sevenlerin de yer aldığı bu uygulamada, farklı hayat görüşüne sahip insanlarla bir araya gelip sohbet edebilir, videolar izleyebilir, blog okuyabilir ve sevdiğiniz içerikleri yakından takip edebilirsiniz. Özellikle anime ve K-Pop gibi uzak doğu popüler kültürüne ilgi duyan kullanıcılar için keyifli alternatifler sunan Amino ücretsiz olarak kullanılabilen bir sosyal medya platformudur.

2.Signal

Signal sosyal medya aracı, gizlilik konusunda endişeler yaşadığı için Facebook hesabını kapatanlar için özel olarak tasarlanmış bir mesajlaşma uygulamasıdır. Logosundan da anlaşılacağı üzere Facebook Messenger’a benzer bir alternatif olarak dikkat çeken Signal, tüm platformlarda uçtan uca şifreli mesajlaşma avantajı sağlamaktadır. Signal sosyal medya aracı güvenilir şekilde mesajlaşmak isteyenlerin ücretsiz kullanabileceği bir araçtır.

Ayrıca Nanoteknoloji nedir, ne işe yarar? Bilgilerine bakabilirsiniz.

3.Twitter

Twitter sosyal medya platformu, dünyanın en popüler araçlarından biridir. Twitter sosyal medya platformunda hemen hemen bütün ünlülere doğrudan ulaşabilir, doğru kaynakları takip edebilir, hem ülke hem de dünya gündeminde neler olup bittiği hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz. Güncel bir sosyal medya platformu olan Twitter üzerinden duygu ve düşüncelerinizi de paylaşabilir yeni takipçiler kazanabilirsiniz. Facebook’a kıyasla pek çok açıdan üstün tutulan özellikleri bulunan Twitter da bu listede yer alıyor.

4.Tumblr

tumblr

Tumblr sosyal medya platformu, kişisel blog ve twitter birleşimi bir konsepte hakimdir. Dünya çapında 136 milyon üyesi bulunmasıyla oldukça geniş bir kitleye sahip olan Tumblr sosyal medya aracının, Facebook’un son dönemde popülerliğini yitirmeye ve zayıflamaya başlamasıyla her an gündemde yer alabilmektedir. Tumblr hesabınız üzerinden kendinizi en iyi şekilde ifade edebilir ve yeni kullanıcılarla arkadaşlık kurabilirsiniz.

5.Reddit

Reddit sosyal medya platformu, doğru zamanda ve doğru şekilde kullanıldığında en çok faydası bulunan sosyal medya sitelerinin başında yer almaktadır. Hemen her konuda bilgi sahibi olabileceğiniz ve dünyanın dört bir yanındaki insanların bu konular üzerinde bilgi paylaşımı yapabildikleri son derece güçlü bir konsepte sahip olan Reddit sosyal medya sitesi de ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Facebook’a alternatif sosyal medya araçları arasında en çok popüler olan Reddit sitesinde yabancı internet kullanıcıları ile de tanışıp arkadaş olabilirsiniz.


] }

“Facebook’a Alternatif Sosyal Medya Araçları” üzerine 19 yorum

 1. Facebook alternatifi olarak baya çok site var ama Facebook kendi kendini bitirdi. Buna rağmen Facebook rakiplerini parayı bastırıp alıyor valla

  Cevapla
 2. Reddit sosyal medya platformu denilince ilk aklıma gelenlerden biri. Alternatif sosyal medya araçları arasında sayılsa da bence gayet ana akım bir site.

  Cevapla
 3. Sosyal Medya aracı olarak Facebook’un miadı dolumştu. Ben de yeni sosyal medya aracı arıyordum. Teşekkürler bu tavsiyeler için.

  Cevapla
 4. Signal ve redditi aktif bir şekilde kullanıyorum. Belirtildiği gibi gizlilik konusunda tam da beklediğim gibi. Yazı güzel

  Cevapla
 5. Signal ve Amino sosyal medya platformalrını ilk defa buradan öğreniyorum. Bana göre facebook platformuna artık çöp demekten başka denilmemeli. 50 milyon kullanıcın kişisel verilerini Amerika’da siyasi partilerle paylaşıldıktan sonra güvenimi tamamen sarstılar. Bu liste’de Twitter’ı tek geçerim.

  Cevapla

Yorum yapın