Hata Kodu 05 Red Onaylanmadı Pos Hatası ÇÖZÜMÜ

Pos cihazı 05 hata kodu akbank, yapı kredi, finansbank, ziraat, denizbank, garanti, bonus kredi kartı çekim esnasında karşılaşılabilen hata kodudur.

Pos hata kodu 05 neden çıkar? Kredi kartı hata kodu 05 ve pos 05 hata kodu çıktığında ne yapılmalı işte cevabı:

Kredi Kartında 05 Hata Kodu Nedir?

Alışveriş yaptınız veya müşteriniz geldi ödeme yapmak istediğinde kredi kartını pos cihazından geçirdiğinizde rc 05 red onaylanmad do not honour hatası aldınız. Bunun sebebi 2 türlü olabilir:

 1. Günlük harcama adedi limiti koymuşsunuzdur (Örneğin günde 2 harcama yapılabilsin)
 2. Günlük harcama bakiyesi sınırlaması oluşturmuşsunuzdur (Günde 450 tl limit gibi)

Bu tarz bir hata kodu 05 red onaylanmadı nedir aldıysanız ve bilginiz olmadan bu limitleme yapıldıysa aşağıdaki şekilde çözebilirsiniz.

Hata Kodu 05 Çözümü

pos hata kodu 05
hata kodu 05 onaylanmadı

Pos makinesi 05 hata kodu’nun çözümü için kredi kartınızın ait olduğu bankanın müşteri hizmetlerine bağlanmalı ve rc 05 hata kodu‘nu kaldırmak için limitinizi arttırmalısınız.

Bu yazımızda rc 05 hata kodu nedir, rc 05 hatası nedir, hata kodu 05 ne demek, pos 05 hata kodu ne demek, kredi kartı 05 hata kodu ne demek sorularına yanıt vermeye çalıştık. Siz de fikirlerinizi aşağıda belirtebilir ve başkalarının da ödeme sorununa yardımcı olabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

RC 05 Hatası = Hata Kodu 05 Red Onaylanmadı Hatasıdır. Pos cihazından kredi kartınızı geçirdiğinizde limite yakalanmaktan dolayı bankanız ödeme yapmanızı engeller.

Bilerek veya bilmeyerek kredi kartınıza Günlük ödeme limiti (örneğin 2 defa ödeme yap) veya bakiye sınırlaması (450 tl) koymuş olabilirsiniz. Bu limit yüzünden Hata Kodu 05'i alırsınız.

Kredi kartı limitinizi artırmak için bankanızın müşteri hizmetlerini aramalı ve limit arttırımı talebinde bulunmalısınız.

“Hata Kodu 05 Red Onaylanmadı Pos Hatası ÇÖZÜMÜ” üzerine 21 yorum

 1. Geçenlerde ödeme yaparken pos 05 hata kodu çıktı. Bende nedir ne değildir diye araştırma yapayım dedim. Burayı okudum. Hata Kodu 05 Çözümü başlığı baya bir işime yaradı.

  Cevapla
 2. 05 hata kodu ya da diğer adıyla hata kodu 05 çözümü birçok yerde aranan bir sorundu. Paylaşım için teşekkürler.

  Cevapla
 3. Bu poslarda bu tarz sorunlar kronik mi? yoksa çok nadir olan birşey mi? daha önce hiç başıma gelmedi benim, ama faydalı olmuş ellerinize sağlık.

  Cevapla

Yorum yapın