Hashtag İşareti (#) Nasıl Yapılır? Heştek İşareti Yapma

Hashtag işareti oluşturmanın # ve heştek nasıl yapılır’ın bir çok yöntemi vardır. İnstagram hashtag ve Twitter hashtag yapmak bu yöntemle çok kolay. Sizlere Hashtag Nasıl Yapılır kısaca anlatıyoruz.

[lwptoc]

Hashtag Ne Demek

En çok sorulan sorulardan biri olan hashtag nedir açıklamak gerekirse heştek aslında etiket anlamına gelmektedir. Örneğin instagram veya twitter’da etiket ile paylaşım yapmak istediğinizde başına # işareti koyarsanız çeşitli etiketler görürsünüz. Siz de insanların bu etiketlerle yaptığı paylaşımları görebilir veya daha çok kişiye ulaşmak için heşteg ile paylaşım yapabilirsiniz. Böylece o etiketle arama yapan kişiler sizin gönderilerinizi bulabilirler.

Heştek sembolü aynı zamanda diyez işareti olarak da bilinir. Böylece heştek ne demek öğrenmiş oldunuz.

Heştek Nasıl Yazılır

Bilgisayarda heştek nasıl yapılır sorusunun cevabı ise şöyledir:

Alt Gr ‘ye basılı tutarak 3 ‘e basarsanız heştek işareti çıkarmış olursunuz.

Hashtag Nasıl Yapılır

Alt + Ctrl + 3 kombinasyonu ise diğer bir hashtag sembolü çıkarma yöntemidir.

Macbook’ta Hashtag İşareti Yapma

Option + 3 Tuşlarına aynı anda basarsanız Mac bilgisayarınızda # işareti yapabilirsiniz.

Android Hashtag Yapma

Android veya iPhone cihazınızda heştek yapmak için aşağıdaki görselde gösterdiğimiz adımları uygulayın.

heştek nasıl yapılır
hashtag nasıl yazılır

Sıkça Sorulan Sorular

Hashtag etiket anlamına gelmektedir. Konu etiketi olarak da geçer ve instagram twitter gibi sosyal mecralarda aktif olarak kullanılır.

Alt Gr ve 3 tuşlarına aynı anda basarsanız siz de Heştek (#) yapabilirsiniz.

Windows için Alt + Ctrl + 3 kombinasyonu ile Mac bilgisayarlarda ise Option + 3 tuşları ile hashtag yapabilirsiniz.

Twitter Facebook İnstagram gibi mecralarda sık kullanılan heştek # etiket anlamına gelmektedir ve bir çok aramada paylaşımlarınızın çıkmasını istiyorsanız gönderilerinizin altına # ile kelimeler girmeniz oldukça faydalı olacaktır.

“Hashtag İşareti (#) Nasıl Yapılır? Heştek İşareti Yapma” üzerine 14 yorum

 1. Hashtag nasıl yapılır diye ararken bu sayfaya geldim. Sabahtan beri bulamamıştım sonunda hashtag sembolü kullanırken kısayol kullanabileceğim.

  Cevapla
 2. Hashtag işareti Twitter başta olmak üzere birçok yerde kullanılan bir işaretti. Çok değerli bir bilgi paylaşımı. Elinize emeğinize sağlık…

  Cevapla
 3. 15 Yaşında iken bu işareti yapmak için o kadar kan ter döküyordum internette araştırmak için bile ne yazacağımı bilmiyordum 😀 bu güne nasip olmuş

  Cevapla
 4. İnanır mısınız çok güzel bir platform oluşturmuşşunuz. Biraz önce klayve ile hashtag nasıl yapılır diye baktım ve biraz duraksadım. Genelde telefondan bu işareti yaptığımız için klavyede nasıl yapıldığını öğrendiğim iyi oldu 🙂

  Cevapla
 5. ne zamandır hashtag işareti nasıl yapılır diye merak ediyordum. sayenizde hashtag nasıl yapılır öğrenmiş oldum teşekkür ederim.

  Cevapla

Yorum yapın