Android systemui Hatası Çözümü

Akıllı cep telefonlarının yaygınlaşmasından sonra farklı içerikte uygulamalar ortaya çıktı. Bu uygulamalar sanal ortamı genişletti. Birçok sosyal aktiviteden bizi uzak tutan akıllı telefonların gelişmesi sonucu iyi yazılımlar ve kötü yazılımlar da ortaya çıktı.

 

İyi yazılımların bize her zaman faydası dokundu. İnternette gezinirken bir bilgiyi kolayca bulduğumuzda günümüzün teknolojisini memnuniyetle karşılıyoruz fakat kötü yazılımlar karşımıza çıktığında bu teknolojiyle aramızı etkiliyor. Örneğin eski teknoloji olan bir cep telefonunu 10 yıl belki de daha fazla kullanabilirsiniz fiziksel bir zarar görmedikçe telefon düzgün bir şekilde çalışır. Bu durum ne yazık ki akıllı telefonlarda söz konusu gibi değil.

 

Bu gün ki yazımız da sizlere akıllı cep telefonlarının uzun zaman aralıklarında kullanıldığında ortaya çıkan bir problemin çözümünü anlatacağız. Android systemui Hatası Çözümü

 

 

“com.android systemui işlemi durduldu”

 

Telefonunuzdaki son uygulamaları kapatmak için HOME düğmesine basılı tuttuğunuz da veya ana menüye dönmek için kullandığınız da ekrana bu hata çıkmakta ve kendi kendine kilitlenmektedir.

 

Com.android Systemui Islemi Durduldu 300x112

 

 

Hata Neden Kaynaklı Olabilir ve Nasıl Çözülür ?

 

  • Yeni indirmiş olduğunuz bir programdan kaynaklanıyor olabilir. En son indirmiş olduğunuz programı silmek yada güncellemeyi geri almak sorunun çözülmesinde önemli bir rol oynayarak sorunu çözmüş olabilirsiniz.

 

  • Sık sık kullandığınız bir tarayıcıyı değiştirdiğinizde bu sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yeni eklediğiniz tarayıcıyı silin. “Mercury browseadlı tarayıcı bu hatayı almanıza neden olabilecek tarayıcılardan bir tanesidir. Tarayıcının telefonunuzda yüklü olup olmadığını kontrol ederek silin.

 

  • Fabrika ayarlarına dönerek hatayı çözebilirsiniz fabrika ayarlarından önce cihazınıza CM Security indirin ve derinden bir tarama yapın. Tarama sonucu telefonunuzu yeniden başlatın. Hata ile karşılaşan kişilerin çoğunda hata çözülmüştür. Boş yere telefonuzu sıfırlamak yerine CM Security adlı programı indirerek sorunun çözülüp çözülmeyeceğini deneyebilirsiniz.

 

Android işletim sistemine sahip kullanıcıların yaşamış olduğunuz popüler hatalardan biriside com.android systemui işlemi durdurdu hatasıdır. Bu hatayı çözebilmek için yukarıda ki maddeleri deneyerek kesin sonuca ulaşabilirsiniz. Fabrika ayarlarına döndürmeden öncesinde ise yapmanız gereken işlem CM Security adlı programı indirerek bir tarama yapmanızdır. Biz yapmış olduğumuz denemelerden sonrasında ise kesin sonuca bu program ile ulaşmış bulunmaktayız.


] }

Yorum yapın