Android Uygulama Sürümü Öğrenme

Günümüzde akıllı telefon pazarının büyük bir çoğunluğunu Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlar ele geçirmiştir. Durum böyle olunca ‘da büyük rağbet görülen bu işletim sistemine yazılan programlarında orantılı bir şekilde artmaktadır.

 

Android yüklü uygulama sürümü öğrenme işlemi için ise yapacaklarımız çok basit olup Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınızda Android sürümüne göre uygulamaların en güncel ve stabil versiyonunu düşürüp yükseltmenizi sağlar.

 

 

Android Uygulama Sürümü Nasıl Öğrenilir ?

Eğer gelen uygulama güncellemeleri ile güncellenen uygulama hatalar ile doluysa ve eski sürümüne geri dönmek istiyorsanız uygulamanın sürüm numarasını öğrenip bir önce ki sürümüne ait dosyalarını indirmek sizin o uygulamayı kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir. Yada kullanmış olduğunuz uygulama eski bir sürüme ait yeni sürümde değil ise yükseltme işlemini bu sayede gerçekleştirebilirsiniz.

 

Android kurulu uygulamanın sürümünü öğrenmek için :

  • Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınızdan “Ayarlar” kısmına girin.
  • Bu kısımdan ise “Uygulamalar” butonuna tıklayın.
  • Buradan ise istediğiniz uygulamanın üzerine tıklayın.
  • Daha sonrasında kurulu olan uygulamanın sürümü isminin yanında yer alacaktır.

 

Bu işlem sonrasında Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınızda kurulu olan uygulamaların sürümlerine bakabilirsiniz. Eğer ki akıllı cihazınızda kurulu olan uygulamaların güncel versiyonlarına yada Google Play Store üzerinde yayınlanmış olan en son versiyonlarına bakmak istiyorsanız :

 

  • Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınızdan “Google Play Store” uygulamasını açın.
  • Ardından arama kısmına versiyonuna bakmak istediğiniz uygulamanın adını girin.
  • Ardından uygulama sayfasına girdiğinizde uygulama bilgilerinin yazdığı kısımdan “Devam” butonuna basın.
  • Bu kısımda ise uygulamanın yayınlanmış olan en son versiyon bilgisine ulaşabilirsiniz.

 

Artık akıllı cihazınıza kurulu olan yada Android işletim sisteminin kendi marketi olan Play Store üzerinden uygulamanın en son sürümünü ve sizin akıllı cihazınıza kurulu olan sürüm numarasını öğrenerek ona göre sürüm yükseltme yada sürüm düşürme işlemlerini yapabilirsiniz.


] }

Yorum yapın