Kapat
Beats Kulaklık
Bilgisayar 6.377 0

Kulaklık Cızırtı Sorunu Nasıl Düzeltilir ?

Oyun yada müzik dinlerken vazgeçilmez olan ve ses deneyimini bir nebzede olsa daha fazla arttıran, oyun ve müziklerden daha fazla keyif almamızı sağlayan kulaklıklar sayesinde büyük bir haz alabilirken kulaklık cızırtı sorunu ile karşı karşıya kalmak ise bizlere çekilmez bir durum haline getirebilir.

 

Bir anda çok büyük keyif alarak dinlediğimiz müziklerden sıkılabilir, oynayacağımız oyunu oynamaktan vazgeçirtecek güçte olan bu sorun ise ne yazık ki bir anda her şey yolunda giderken her şeyi tersine çevirebilecek bir güce sahip.

 

 

Kulaklık Cızırtı Sorunu Çözümü

Öncelikle kulaklarımızda oluşan cızırtının kulaklıktan kaynaklanan bir sebepten dolayı olmadığını biliyor isek sorunu artık bilgisayarımızda arayabiliriz. Bunun için ise dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise ses ve düzey karıştırıcısı ayarından bilgisayara takılı olan mikrofonun açık olup olmadığı kontrol etmeniz gerekmektedir.

 

  • Bilgisayarınızdan “Denetim Masası” ‘na girin.
  • Ardından “Donanım ve Ses” kısmına tıklayın.
  • Ardından açılan pencereden “Kayıt” butonuna basın.
  • Ardından aktif olan mikrofonun üzerine sağ tıklayıp “Özellikler” butonuna basın.
  • Dinle” başlığı altından bu aygıtı dinle kısmının seçili olmamasına özen gösterin.
  • Ardından “Düzeyler” başlığı altından “Mikrofon Bası” nın 0,0 dB olmasını ayarlayın.
  • Daha sonrasında ise “Geliştirmeler” başlığı altından DC Ofset İptali, Gürültü Tutma, Akustik Eko İptali adlı kısımlara tik atın.
  • Artık sağ alt tarafta bulunan “Uygula” butonuna basabilirsiniz.

 

Bu sayede kulaklığınız da oluşan cızırtı sorununa çözüm sağlayabilirsiniz. Eğer hala ve hala bilgisayarınıza kulaklık taktığınızda oluşan bir cızırtı sesi var ise büyük ihtimalle ses kartınızda bir problem bulunmaktadır. Eğer ses kartınızdan şüpheli değilseniz kulaklığınızı başka bir aygıtta yada başka bir kulaklığı bilgisayarınızda deneyerek problemin nerede olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz.


Gökmen Efsun {efsungokmen}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir