Kulaklık Cızırtı Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Oyun oynarken ya da müzik dinlerken vazgeçilmez olan ve ses deneyimini arttıran, oyun ve müziklerden daha fazla keyif almamızı sağlayan kulaklıklar sayesinde büyük bir haz alabilirken kulaklık cızırtı sorunu ile karşı karşıya kalmak keyfimizi kaçırabilir.

 

Çok büyük keyif alarak dinlediğimiz müziklerden sıkılabilir hale getiren ya da oynayacağımız oyunu oynamaktan vazgeçirtecek güçte olan bu sorun ne yazık ki her şey yolunda giderken tersine çevirebilecek bir güce sahip.

 

 

Kulaklık Cızırtı Sorunu Çözümü

Öncelikle kulaklarımızda oluşan cızırtının kulaklıktan kaynaklanan bir sebepten dolayı olmadığını biliyor isek sorunu artık bilgisayarımızda arayabiliriz. Bunun için ise dikkat etmeniz gereken nokta ise ses ve düzey karıştırıcısı ayarından bilgisayara takılı olan mikrofonun açık olup olmadığı kontrol etmeniz gerekmektedir.

 

  • Bilgisayarınızdan “Denetim Masası” kısmına girin.
  • Ardından “Donanım ve Ses” kısmına tıklayın.
  • Ardından açılan pencereden “Kayıt” butonuna basın.
  • Ardından aktif olan mikrofonun üzerine sağ tıklayıp “Özellikler” butonuna basın.
  • Dinle” başlığı altından bu aygıtı dinle kısmının seçili olmamasına özen gösterin.
  • Ardından “Düzeyler” başlığı altından “Mikrofon Bası” nın 0,0 dB olmasını ayarlayın.
  • Daha sonrasında ise “Geliştirmeler” başlığı altından DC Ofset İptali, Gürültü Tutma, Akustik Eko İptali adlı kısımlara tik atın.
  • Artık sağ alt tarafta bulunan “Uygula” butonuna basabilirsiniz.

 

Bu sayede kulaklığınızda oluşan cızırtı sorununa çözüm sağlayabilirsiniz. Eğer hala bilgisayarınıza kulaklık taktığınızda oluşan bir cızırtı sesi var ise büyük ihtimalle ses kartınızda bir problem bulunmaktadır. Eğer ses kartınızdan şüpheli değilseniz kulaklığınızı başka bir aygıtta ya da başka bir kulaklığı bilgisayarınızda deneyerek problemin nerede olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

 

En son iOS sürümüyle yeni eklenen özellik sayesinde iPhone’unuzun arkasına çift dokunarak Ekran Görüntüsü alabileceğinizi biliyor muydunuz? Merak ediyorsanız okuyun: iPhone’da Arkaya Dokunarak Ekran Görüntüsü Alma


] }

Yorum yapın