Apple Katlanabilir iPad Üzerinde Çalışıyor

Teknoloji devi Apple hiç şüphesiz teknolojiye yön veren şirketin başında geliyor. Yeni ürünlerde yenilikçi yüzünü korumak isteyen Apple, katlanabilir iPad modeli üzerinde çalışmaya başladı. 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un kısa bir süre sonra çıkacağını belirttiği ancak sonrasında ekran kırılması sorunları nedeniyle bir türlü çıkışı gerçekleşemeyen Samsung Galaxy Fold modelinin çıkış tarihi belirsizliğini korurken, Huawei’in Şubat ayında duyurduğu katlanabilir akıllı telefonu Mate X modeli de bir türlü tüketicilerle buluşamadı. 

Apple Katlanabilir Ipad Uzerinde Calisiyor 2 300x169

Katlanabilir akıllı telefonlar konusunda adeta çuvallayan firmaların yeni hamleleri merak edilirken, Apple gelişmeleri sessizce takip ediyor ve katlanabilir iPad modeli üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. 

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Samsung ve Huawei’in tanıttığı her iki katlanabilir cihazında çuvallamasıyla birlikte gözler Apple’ın hamlesine çevrildi. Katlanabilir akıllı telefon fikrine pek sıcak bakmayan Apple, katlanabilir ekran teknolojisini iPad üzerine denemeye başladı. 

Bir analist şirketinde çalışan Jeff Lin tarafından aktarılan bilgiler göre Apple henüz katlanabilir iPhone modeli üzerine çalışmıyor. Apple’ın katlanabilir iPhone modeli tanıtıp tanıtmayacağı şimdilik bilinmezken Apple katlanabilir iPad modeli üzerine çoktan çalışmaya başladı. 

Apple Kişisel Veriler Nasıl İndirilir ?

5G teknolojisini destekleyecek olan yeni iPad modeli Apple’ın en günlü A serisi işlemcisinden güç alacak. Katlanabilir ekranı sayesinde bir MacBook kadar ekran büyüklüğüne ulaşacak olan Apple’ın yeni iPad modeli oldukça güçlü özelliklere sahip olacak. 

Apple’ın geliştirmeye başladığı katlanabilir iPad modelinin ekranının nasıl katlanacağı ve bu iPad modelinde bir mi yoksa iki mi ekranın bulunacağı şimdilik bilinmese de katlanabilir ekranlı iPad modelinin 1 yıl içerisinde satışa sunulacağı düşünülüyor. 

Teknoloji devi Apple’ın nasıl bir hamle geliştirdiği henüz bilinmese de 5G destekli iPhone modeli duyurmayan Apple’ın 5G destekli bir iPad modelini 1 yıl içerisinde satışa sunması pek mümkün görünmüyor. 


] }

“Apple Katlanabilir iPad Üzerinde Çalışıyor” üzerine 3 yorum

  1. Katlanabilir macbook mu abi harika olur ya tasarım olarak ve donanımsal olarak apple bu işi yapıyor fiyatı çok pahalı olmazsa niye almayalım 🙂

    Cevapla

Yorum yapın