Apple MacBook Modelinin Fişini Çekti

Apple’ın 2015 yılında tanıttığı ve 12 inç ekran büyüklüğüne sahip olan fansız işlemcili MacBook modeli için yolun sonu göründü. Apple MacBook modelinin fişini çekti. 

Teknoloji devi Apple, 2015 yılında gerçekleştirdiği etkinlikte 12 inç büyüklüğünde MacBook modellerini duyurmuştu. Üst düzey bir taşınabilirlik sunan yeni MacBook modelleri hafif tasarımı ve sessiz çalışma özelliği ile dikkat çekmişti. Apple’ın kelebek tipi klavye tasarıma sahip olan yeni MacBook modeli ayrıca Apple’ın sadece Apple logosunu kullanan ilk bilgisayarı olmuştu. Bilindiği gibi diğer MacBook modellerinde Apple daha öncesinde Apple logosunu ışıklandırıyordu. 

Apple Store’da bir güncelleme gerçekleştiren Apple, MacBook Pro ve MacBook Air modellerinde bazı değişiklikler yaptı. Ülkemizde yansımamış olsa da MacBook Pro ve MacBook Air fiyatlarında indirimler yapan Apple ayrıca MacBook Pro ve MacBook Air modellerinin özelliklerini güncelledi. Yapılan bu değişikliklerle birlikte MacBook satışları ise mağazadan kaldırıldı. 

MacBook Üretimi Sonlandırıldı

Apple’ın en ince ve en hafif Mac bilgisayarı olan MacBook modeli Intel’in Core M işlemcisinden güç alıyordu. İlk MacBook modeli zayıf özellikleriyle dikkat çekerken bu bilgisayarda 4K çözünürlüklü videolar izlenmiyordu.

Zaman içerisinde MacBook donanımlarını güncelleyen Apple MacBook modelini giriş seviyesi için iyi bir seçecek olarak ortaya çıkartmış olsa da yüksek fiyat nedeni ile kullanıcılar MacBook modelini satın almadıkları için MacBook modelinin sonu böylelikle belli olmuş oldu. 

Önümüzdeki aylarda daha büyük ekrana sahip MacBook Pro modelini tanıtacak olan Apple’ın 2020 yılında ise MacBook modellerinin klavye tasarımlarını değiştirmesi bekleniyor. Apple’ın bu değişiklikleriyle birlikte MacBook klavyelerinde en çok yaşanan toz kaçma ve çift basma sorunlarının da ortadan kalkması bekleniyor. 


] }

Yorum yapın