ASUS ROG Phone 2 Tanıtıldı!İşte Özellikleri ve Oyun Deneyimi

Dünya’da oyun sektörünün hızla gelişim göstermesi ile birlikte bilgisayar parçalarından tutun cebimizde bulunan telefonlara kadar birçok değişiklik hayatımızda yer edinmeye başladı. Cep telefonlarının artık eski teknolojiden uzaklaşarak tamamen kişiselleştirilebilir hale gelmesi oyun severler için özel olarak üretilmiş telefonları da beraberinde getiriyor. ASUS bilgisayar ve bilgisayar parçası piyasasında sektörün öncüsü olmaya devam ederken, mobil sektörüne de sağlam bir giriş yaparak geçen yıllarda ASUS ROG Phone’yi piyasaya sürdü. Piyasada daha önceden gaming telefon üretimi yapmış olan Black Shark 2 ve Nubia Red Mahic gibi diğer gaming telefon üreticileri ASUS’un gücüne hiçbir şekilde yetişemeyerek piyasadan silindiler desek yeridir. ASUS beklentileri en iyi karşılayarak zirveye oturdu. Zirve yarışında yerini başka markalara kaptırmamak için günden güne kendini geliştirerek bu yıl ASUS ROG Phone 2’yi piyasaya çıkardı. Telefon incelemeleri konusunda bugün Asus Rog Phone 2`yi inceleyeceğiz.

 

ASUS ROG 2 Phone Özellikleri

ASUS ROG Phone 2’nin ekran özelliği olarak daha önce herhangi bir telefonda görülmemiş olan 120 Hz 10-Bit HDR bir ekrana sahip olduğu biliniyor. Telefonun bir önceki versiyonundan sonra sürekli geliştirilmesinin sebebi mobil oyunların aksesuar olmadan kolay bir şekilde oynanamayacağıdır. Bundan kaynaklı olarak telefon için üretilmiş olan aksesuarlar ile oyun deneyiminizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. ASUS ROG Phone 2 sadece gaming telefon olarak değil normal bir insanın kullanabileceği günlük telefon imkanını da kullanıcılara sunuyor. Ekran özelliklerini anlatmaya devam edecek olursak, bir telefonda gerek oyun severler için gerekse günlük kullanıcılar için en önemli kriter ekran boyutudur. Markanın bu telefonunda ekran boyutu artık görmeye alışkın olduğumuz 6.59 inç AMOLED ekran olarak karşımıza çıkıyor. Oyun oynarken aşırı derecede kolaylık sağlayacak 1 ms gecikme ve 120 Hz yenileme hızı da bu ekran tarafından desteklenmektedir. ASUS’un bu modeli tanıtılırken yetkililer tarafından çok büyük bir iddia ortaya atıldı. Ortaya atılan iddia Android içerisinde yapılan optimizasyonlar ile birlikte 49 ms içerisinde iPhone XS Max modelinden daha düşük bir dokunma gecikmesini ortaya çıkarıyor olmasıydı.

Asus Rog 2

Bu gibi özelliklerin yanı sıra ekran çözünürlüğü 1080 x 2340 olarak 10 bit HDR’yi destekliyor. Çözünürlüğün bu kadar kaliteli olması sebebi ile içerisinde bulunan renkleri kullanıcıya en iyi şekilde yansıtarak renk doğruluğunu en üst seviyeye çıkarıyor. İşlemci özelliklerine gelince, telefonda kullanılan Snapdragon 855 Plus adlı işlemci tamamen çözünürlük kalitesi odaklı olarak %15 daha kaliteli grafik performansı sunuyor. Aynı zamanda bu işlemci Qualcomm’un piyasaya sürdüğü en yeni ve oyun odaklı işlemcilerinden biridir.

İşlemci her ne kadar oyun odaklı olsa da yüksek derecede ısınmaların önüne geçmek biraz zor oluyor. ASUS ROG Phone 2 ile bu sorun da kolayca aşılarak telefonun arka kısmına ısınma problemlerini gidermek amaçlı delikler bulunuyor. Bu delikler aracılığı ile soğutma işlemi kolayca gerçekleştiriliyor. Telefonun donanımsal özelliklerinden en önemli kısımda karşımıza 12 GB Ram ve 512 GB’a kadar arttırılabilen depolama alanı çıkıyor.  Bunun yanı sıra android telefon kullanıcıların olmazsa olmazı kamera özellikleri ise şaşırtacak derecede 48 megapiksel olarak yapılmış.Oyun telefonlarında kullanıcıların merakla beklediği özelliklerden biri ise uzun kullanım süresi olup bu sorununda üstesinden içerisine yerleştirilen 6000 mAh gücünde bir batarya ile gelinmiş.Adeta oyun canavarı olarak nitelendirilen bu Gaming Phone, duraksız olarak 7 saat PUBG deneyimini yaşamanızı sağlıyor.Telefon içerisinde bulunan kişiselleştirilebilir özellikler arasında oyun bilgisayarlarında olduğu gibi her oyuna farklı performans modları bulunuyor. Yüksek kaliteli bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız telefonda bulunan yüksek performanslı x modunu aktifleştirme olanağınız bulunuyor.

 

ASUS ROG 2 Phone Aksesuar ve Oyun Deneyimi

Asus Rog Phone Twinwiew

Markanın bir önceki telefonunda müşterilerine sunduğu en önemli avantajlardan biri telefon ile birlikte gönderilen aksesuar takımıydı. Bu aksesuar takımı sayesinde telefonunuza ek soğutma haznesi yani AeroActive Cooler ekleyebiliyor telefonunuzun soğutma hızını arttırabiliyorduk. ASUS ROG Phone 2’de bu aksesuarlar geliştirilerek soğutma haznesi klipsli hale getirilmiş ve daha ince olarak kullanıcılara sunulmuştur. TwinWiew Dock aksesuarı sayesinde telefonunuza ek girişler ekleme olanağınız bulunuyor. Aksesuarın özelliklerini anlatacak olursak; içerisinde soğutma fanı, ses tuşları, usb – C bağlantısı, RGB renkli ışıklar bizi karşılıyor. Bir önceki modelde bulunan birçok özellik bu aksesuardan çıkarılarak daha hafif bir kullanım deneyimi sağlandı. Yeni AeroActive Cooler 2 eski modele göre 5 kat daha sessiz ve telefon sıcaklığını 6 dereceye kadar azaltabiliyor.

Oyun deneyimine gelecek olursak, ASUS telefonu piyasaya sürmeden önce yaptığı tanıtımda telefonun Rockman X Dive, Shadowgun War Games, Asphalt 9 gibi oyunlar için özel optimizasyonlar yapıldığını görüyoruz. Oyun içerisinde titreşim optimizasyonları ve en önemlisi TwinView Dock 2 desteği karşımıza çıkıyor. ASUS ROG Phone 2 fiyatı fazlasıyla merak konusu olduğu için yapılan ön tanıtımda fiyat olarak 899 dolardan başlayan seçenekli fiyatlar ile sunulacağı söylendi.


] }

Yorum yapın