Azar Hesabı Silme Yöntemleri Nelerdir?

Azar hesabı silme için kullanılan yöntem oldukça kolaydır. Azar uygulaması, kontrolü tam olarak kullanıcıya bırakan bir uygulama olduğu için, kullanıcılar istedikleri zaman hesap açabilme, istedikleri zaman bu hesabı kapatabilme özelliklerine sahiplerdir.

Azar Hesabı Nedir?

azar hesabi nedir

Azar, arkadaş edinmek isteyen kişilerin üye olarak hesap açabildiği ve üyelerin kendi arasında görüntülü konuşabildiği bir sohbet programıdır. Pek çok ülkede kullanılan bu görüntülü sohbet programı tam olarak 130 ülkede aktif şekilde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu uygulamayı kullanmak isteyen kişiler, üye olarak ya da Facebook aracılığıyla bağlanarak oldukça hızlı şekilde, arkadaş bulabilirler.

Bu uygulamada insanlarla tanışmak için kullanılan genel mantık, kullanıcıların eşleştirilmesi üzerinden ilerliyor. Uygulamaya girdikten sonra, parmak kaydırma hareketiyle görüntülenmek ya da konuşulmak istenen kişiler seçilebilir ve onların kişisel bilgileri görüntülenebilir. Uygulama sadece görüntülü konuşma içeren bir platform değildir.  Aynı zamanda diğer kullanıcılara mesaj ya da video atılmasını sağlayabilmektedir.

Sosyal ağları kullanan kişiler, bazen bu ağlar üzerinden mobbinge ya da tacize maruz kalabilmektedirler. Azar uygulaması içinde, konuşulacak kişiler seçilemez ancak bu kişilerin istenmeyen bir tavırda ısrarcı olmaları durumunda, bu kişiler uygulamaya şikâyet edilebilir. Uygulama, bu kişilerin varlığına ve uygulamayı kullanmasına izin vermemektedir. Bu anlamda uygulama, kullanıcılarını korumayı amaçlamaktadır. Uygulamanın izin vermediği diğer bir konu da uygulama kullanılarak reklam yapılmasıdır. Uygulama içinde reklam yapan ya da uygulamayı bu amaçla kullanan kişilerin hesapları da kalıcı olarak silinmektedir.

Uygulamanın en iyi özelliklerinden biri de çeviri yapıyor olmasıdır. Uygulama, dünyanın her yerinden insanı bir araya getirmeyi hedeflediği için, çeviri seçeneklerini de alt yapısına eklemiştir. Uygulamayı yabancı kullanıcılarla kullanmak isteyen kişilerin dil bilmeleri mecburi değildir. Kişilerin görüntülü konuşmada söylediği sözler, uygulama tarafından çevrildikten sonra, konuşulan kişiye altyazı olarak gösterilir.

Ayrıca İnstagram hesabı silme yöntemlerine de bakabilirsiniz.

Azar Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Azar hesabı silme için, herhangi bir şartı yerine getirmeniz ya da herhangi bir gerekçe göstermeniz gerekmemektedir. Hesabınızı silmek için gereken tek şey, hesabınızı silmek istemenizdir. Bunun için şu adımlar izlenmelidir:

 • Hesabını silmek isteyen kişiler, öncelikle uygulamaya girerek oturum açmalıdır.
 • Oturum açan kişiler, “Arkadaşlar” bölümüne tıklayarak “Azar hakkında” seçeneğini seçmelidir.
 • Bu seçeneğin seçilmesinin ardından, bu sayfada bulunan “Hesabımı sil” seçeneği seçilerek Azar hesabı kalıcı olarak silinebilir.

Azar uygulaması üzerinde, silinen hesapların geri alınma ihtimali yoktur. Bu sebeple, hesabın içinde bulunan değerli taşlar, takip edilen arkadaşlar ve kişisel veriler sonsuza kadar kaybolacaktır. Bu sebeple, Azar uygulamasını silmek isteyen kişilerin bundan emin olup olmadıklarına karar verip silme işlemini öyle gerçekleştirmeleri daha mantıklı olmaktadır.

Azar Kimliği Nasıl Oluşturulur?

Azar kimliği, Azar uygulamasına özel bir özelliktir. Uygulama içinde kullanılan Azar ID yani Azar kimliği, kullanıcıların arkadaşları tarafından takip edilmesine olanak veren bir kimliktir. Azar’da kişisel veriler bir sosyal medya platformun da olduğu gibi istenildiği zaman değiştirilmez. Bu sebeple, Azar ID kullanımı önemlidir. Azar kimliği oluşturmak için, arkadaşlar sekmesinde bulunan Azar ID kısmına girilerek Azar ID oluşturma seçeneği seçilmelidir.

Azar’da Bölge Seçilir Mi?

Azar’da bölge seçmek, kullanıcılara sunulmuş olanaklardan biridir. Azar kullanırken seçilebilen tek şey bölge de değildir. Kullanıcılar, hangi bölgede hangi cinsiyetten insanlarla arkadaş olabileceklerini de seçebilirler.  Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için, uygulama içinde değerli taş satın alınması gerekmektedir. Uygulama içinde değerli taş almak, normal üyelerin yapamayacakları pek çok olanağa da sahip olmak anlamına gelmektedir.

Cinsiyet ve bölge seçimlerinin gerçekleştirilebilmesi için, Keşfet kısmına gidilerek “Cinsiyet ve bölge” seçeneklerine tıklanır ya da ekranın sol üst kısmında yer alan “Cinsiyet ve dengeli” seçeneklerine tıklanarak tanışılmak istenen kişilerin hangi cinsel yönelimden olduğu ya da hangi bölgede yaşadığı seçilebilir.

Azar VIP Nedir?

azar vip nedir

Azar VIP, uygulamayı daha ayrıcalıklı şekilde kullanmaya yarayan seçenektir. Bu seçenekten faydalanmak için uygulamaya para ödenmesi gerekmektedir. Azar VIP üyesi olan kişiler şu ayrıcalıklardan faydalanabilirler:

 • Bulunulan gerçek konum, başka konumlarla değiştirilebilir ve tanışılabilecek insan sayısı artırılabilir.
 • Bölge tercihi yapmak için değerli taş satın almaya gerek kalmadan bu tercih ücretsiz şekilde gerçekleştirilebilir.
 • Kullanıcı adı istenildiği zaman değiştirilebilir.
 • Normal üyelerin kullanımına açık olmayan ark kamera özelliği kullanılabilir.
 • VIP rozeti açılıp kapatılabilir.
 • Eşleşme sırasında çıkan reklamları kaldırılarak uygulama reklamsız bir şekilde kullanılabilir.

VIP üyeliği almak için, “Keşfet” sekmesinde, ekranın sağ üst kısmında bulunan taç ikonu tıklanabilir. VIP üyeliğinden çıkmak için, Google Play Store kullanılarak işlem yapılmalıdır. VIP üyelikten çıkıldıktan sonra, bu üyelikte kaç gün kalındığı, “Ayarlar> Satın alınan ürünler” seçeneğinden kontrol edilebilir.

Hediye Nedir?

Azar hediye özelliği, kullanıcıların diğer kullanıcılara 10 numara vermek istediklerinde kullanılır. 1o numara ise, bir kullanıcının diğer bir kullanıcıyı beğendiğini ifade etmek için kullanabildiği bir özelliktir. Hediye özelliği, keşfet sekmesinde ekran sola kaydırıldıktan sonra, ekranın sağ tarafında ortaya çıkan hediye paketine tıklayarak aktif edilebilir. Bu hediye paketleri 30 adet ya da 100 adet 10 numara içermektedir. Bu paketleri almak için, uygulama içinde kullanılan değerli taşlara sahip olmak gerekmektedir.

Azar Şikâyet Olanağı

Azar’da şikâyet uygulaması, etkin çalışan bir uygulama içi denetim sağlamaktadır. Azar uygulamasının kullanımı sırasında, rahatsız edici kişilerle karşılaşmak da mümkündür. Bunun önüne geçmenin tek yolu ise bu kişilerin hesaplarını uygulama içinde şikâyet etmekle mümkün olabilir. Bu kişilerin şikâyet edilmesi için, ekranın sol köşesinde bulunan ışık simgesine tıklamak yeterlidir. Bu simgeye tıklandıktan sonra, rahatsızlık veren kişiler şikâyet edilir ve şikâyet sebebi kısaca açıklanır. Rapor edilen kişilerin hesapları ve uygulama içinde göstermiş olduğu davranışlar inceleme altına alınır. Bu kişiler hakkında, başka şikayetlerin de olması, kişinin hesabının kalıcı olarak silinmesini sağlamaktadır. Rahatsız edici kişiler hakkında yapılan şikayetler, uygulama içi güvenliğin daha gelişkin olmasını sağlamaktadır.

Facebook hesabı silme bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Azar Yasakları

Azar uygulaması yasakları, uygulamanın ve kullanıcıların güvenliğinin sağlanması amacıyla koyulmuş bazı kuralları içermektedir. Azar uygulaması yasakları şunlardır:

 • Bu uygulama içerisinde, başkalarını taklit ederek hesap açmak yasaktır. Başkalarının kişisel verilerinin ve fotoğraflarının kullanılmasına izin verilmez.
 • Azar uygulamasında, aynı kişi birden fazla hesap açamaz. Bir kişiye tek hesap açma olanağı veren uygulama, şeffaflıktan yana bir tavır sergiliyor.
 • Uygulama içinde, çıplaklık, cinsellik ve rızasız flört yasaklardan biridir. Kişilerin birbiri ile konuşmaları için, iki tarafın da rızasının olması gerekmektedir. Kişilerin istemedikleri çıplaklık içeren görüntülere maruz bırakılması da tacizdir ve yapan kişiler uygulama içerisinden atılırlar.
 • Uygulama içinde nefret söylemi kullanmak da yasaktır. Kişilerin, din dil ya da ırk gibi farklılıkları korunmaktadır. Kişilerin zorbalığa maruz bırakılmaları durumunda, bu nefret eylemini gerçekleştiren kişilerin hesabı sonsuza kadar silinir.
 • Azar uygulaması üzerinde tanıtım yapmak da yasaklanmıştır. Kişiler, bu uygulamayı bir tanıtım aracı olarak kullanamazlar. Uygulamanın esas kullanım amacı, arkadaş bulmak ve sosyalleşmek olduğu için, bu amaçtan uzaklaşan her hareket, uygulamanın kurallarını ihlal eden bir davranış olarak değerlendirilir. Bu durumda da reklam yaptığı tespit edilen kişilerin hesapları kalıcı olarak kapatılır.

] }

Yorum yapın