Bigo Live Hesabı Silme Yöntemleri Nelerdir?

Bigo Live hesabı silme, pek çok yöntemle mümkün hale getirilmiştir. Sosyal bir ağ olan Bigo Live, hesap açılarak girilebilen bir platformdur. Bu platform üzerinde Bigo Live hesabı buluna kişiler, diledikleri kadar hesap açabilirken, bu hesapları tamamen kapatabilme yetkisine de sahiplerdir.

Bigo Live Nedir?

bigo live nedir

Bigo Live, internet üzerinden yayın yapma olanağı tanıyan bir sosyal platformdur. Burada yapılan canlı yayınlar, Bigo Live kullanan kişilerin tümü tarafından izlenebilmektedir. İnternet kullanımının arttığı dönemlerde, kişilerin sosyal ağlar üzerinden iletişime geçmeleri üzerine pek çok görüntülü ve sesli iletişim ağı ortaya çıkmıştır. Bigo Live de bu ağlardan biridir. Bigo Live üzerinden yapılan canlı yayınlar, web ortamında da izlenebilmektedir. Canlı yayın olanağı sunan bu sosyal platformun kullanıcıları aynı zamanda, kendilerini takip eden kişileri görebilir ve takipçi listelerini yönetebilirler. Başka kişileri de takip edebilen kullanıcılar, başka kullanıcıların yapmış oldukları canlı yayınları izleyebilirler.

Bigo Live üzerinden canlı yayın yapabilmek için, uygulamayı indirmek ve uygulamaya kayıt olmak gerekmektedir. Bu uygulamayı indirmek için android cihaza sahip olan kişiler, Google Play uygulamasını kullanabilirler. Iphone cihazlara sahip olan kişiler de bu uygulamadan yararlanabilirler. Iphone kullanıcıları da uygulamayı App Store üzerinden indirerek kullanabilmektedirler.

Uygulama üzerinden canlı yayın yapabilmek için, uygulamanın ağ alt köşesinde bulunan kamera ikonuna tıklamak gerekmektedir. Canlı yayın yapmak isteyen kullanıcılar, yayının gizli olup olmayacağı, diğer sosyal medya ağlarında paylaşılıp paylaşılamayacağı ve yayının yapıldığı konumun yayın izleyicileri tarafından görülüp görülemeyeceği gibi konularda karar vericidirler. Tüm bu seçenekle, yayın yapan kişi tarafından belirlendikten sonra, start tuşuna basılarak canlı yayın başlatılmış olur.

Bigo Live hesabı, takipçiler üzerine kurulmuştur. Kullanıcılar, kendilerini kimlerin takip edebileceğine karar verebilirler. İstedikleri kişileri engelleyebilen yayıncılar, canlı yayın açtıklarında, kendilerini takip eden diğer kullanıcılara bildirim gitmesini sağlayabilirler. Anlık mesaj atma olanağı da bulunan uygulama, kişilerin iletişim içinde olmasını sağlamaktadır.

Azar hesabı silme bilgilerine de bakabilirsiniz.

Bigo Live Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Bigo Live hesabı silme için, kullanılabilecek pek çok yöntem bulunmaktadır. Bigo Live uygulaması üzerinden, para vererek Premium üye olan kişilerin, bu uygulamada bulunan hesaplarını silmek için, uygulamayı kaldırmaları yeterli gelmemektedir. Bu kişiler, uygulamayı satın alırken hangi ödeme yöntemini kullandılarsa, yine aynı yöntemi kullanarak ödemeyi iptal etmeli ve hesaplarını kapatmalılardır. Bu uygulamanın, Premium üyelik paketi yenilenmeden en az 24 saat içinde yapılması gerekmektedir. Aksi durumda, uygulama paketinizi yenileyerek bir ay daha kullanmanıza sebep olmaktadır. Bigo Live hesabı silmek için şu adımlar izlenmelidir:

 • Öncelikle, hesabını silmek isteyen kişilerin, bu hesaplara erişiminin olması gerekmektedir. Bu sebeple, şifresini unutan kişiler, yeniden şifre almalıdırlar.
 • Kullanıcı adı ve şifre girilerek hesaba erişim sağlanır.
 • Eğer, Bigo Live hesabı, başka sosyal ağlarla ilişkilendirilerek açıldıysa, yani hesabın açılmasına telefon aracılığıyla değil, başka sosyal ağlar aracılığıyla izin verildiyse, söz konusu hesabın silinmesi işlemi Bigo’nun resmi resmi uygulaması üzerinden yapılamamaktadır. Böyle hesapları silmek için, bağlı olunan diğer sosyal medya platformlarından verilen izinlerin kaldırılması gerekir.
 • Hesabını silmek isteyen kişilerin, Bigo Live uygulamasına mail üzerinden ulaşarak yapmak istedikleri işlemi bildirmeleri de gerekmektedir.

Telefon Doğrulaması İsteyen Hesabın Silinmesi

Telefon doğrulaması isteyen, yani açılırken cep telefonu vasıtasıyla doğrulanan hesapların silinmesi için, şu adımlar izlenmelidir:

 • Bigo Live uygulaması açılır ve söz konusu hesaba giriş sağlanır.
 • Hesaba giriş yapılmasının ardından, “Ben” sekmesi tıklanır ve buradan ayarlar sayfasına gidilir.
 • Ayarlar sayfası açıldıktan sonra, “Bağlı bulunan hesaplar” sekmesine tıklanır ve burada Bigo hesabına bağlı olan diğer sosyal medya ağları görülür.
 • Burada bulunan “Korunmamış” sekmesine tıklanır ve hesap bilgileri tekrar girilerek hesaba tekrar erişim sağlanır.
 • Giriş yaptıktan sonra, ekran üzerinde beliren “Bağlantıyı kes” yazısına tıklanır. Bu işlemin de ardından Bigo hesabı kapatılarak kişisel bilgiler silinmiş olur.
 • Bu işlemin ardından, bağlı bulunulan başka bir sosyal ağ varsa, bu ağdan sağlanan izinler de kaldırılır. Bu işlem sonucunda, Bigo üzerinde bulunan tüm kişisel veriler de silinmiş olur.

Iphone Cihazlarda Üyelik İptali

Iphone cihazlarda hesap silme işlemi gerçekleştirilmediği sürece, abonelik devam eder. Bu özellik, Apple Music, Apple News +, Apple Arcade, Apple TV +, Apple TV gibi, Iphone cihazlarda sunulan pek çok uygulama ve programda mevcuttur. Iphone cihazlarında üyelik iptali için şu adımların izlenmesi gerekir:

 • App Store uygulaması açılır.
 • Bu uygulama üzerinden “Ayarlar” sekmesine gidilir.
 • Kişi, bu sayfada kendi adının üzerine dokunur.
 • Burada çıkan “Abonelikler” yazısının üzerine dokunulur. Eğer bu yazı görünmüyorsa, bunun yerine iTunes ve App Store seçeneklerine dokunulur. App kimliğe ve ardından, App kimliği göster seçeneklerine dokunulur. Giriş yapılmasının ardından, sayfa aşağı kaydırılır ve aboneliklere tıklanarak abone olunan uygulamalar gösterilir.
 • Kişiler, bu abonelikler seçeneğini kullanarak, yönetmek istedikleri abonelikleri seçerler. Buradan değiştirilmek istenen uygulama seçilir ve aboneliği iptal etme seçeneğine tıklanır. Eğer böyle bir seçenek çıkmıyorsa, abonelik zaten kaldırılmış demektir.

Google Play üzerinden Üyelik İptali

Google Play aracılığı ile sahip olunan abonelikler, yine bu uygulama aracılığıyla iptal edilebilir. Bu iptalin gerçekleştirilmesi için şu adımlar izlenebilir:

 • Uygulamanın kullanıldığı android telefon ya da tablet üzerinden Google Play açılır.
 • Bu cihazlardan açılan Google hesabı, uygulamada kullanılan hesap olmalıdır.
 • Google Play üzerinden menüye girilerek abonelikler seçeneğine tıklanır.
 • Abonelikler arasından, üzerinde işlem yapılmak istenen abonelik seçilir.
 • Aboneliği iptal et seçeneği seçildikten sonra, abonelik iptal edilir ve tüm kişisel veriler silinir.

İnstagram hesabı silme yöntemlerini de inceleyebilirsiniz.

Bigo Live Uygulaması Güvenli Midir?

bigo live uygulamasi guvenilir mi

Uygulama güvenliği, bütün uygulamaların kullanımı için en önemli faktördür. Uygulamayı kullandığınız süre boyunca, bu uygulamalar telefonunuza ya da uygulamayı kullandığınız cihaza erişim sağlayabilir. Bu erişimler kullanıcının iznine bağlı olarak gerçekleşir. Ancak bu gibi uygulamalarda işlem yapabilmek için, bu izinlerin verilmesi de gerekmektedir. Bigo Live uygulaması, bazı uygulama içi filtrelere sahiptir ve bu filtrelerle özellikle küçük yaştaki kullanıcıların korunmasını amaçlar. Uygulama içi güvenlik filtreleri şunlardır:

 • Uygulamanın iç denetimi, sigara, alkol, kumar, şiddet ya da pornografi gibi, özellikle küçük yaşta kullanıcıların travma geçirmesine sebep olabilecek canlı yayınların yapılmasına izin vermez.
 • Yapılan canlı yayınlarda, tabanca, bıçak ya da silah gibi, şiddet eylemlerine sebep olan eşyaların gösterilmesi yasaktır.
 • Reşit olmayan kişilerin canlı yayın açmasına izin verilmemektedir.
 • Kişilerin zorbalığa maruz bıkılabilecekleri kültürel, dini ya da kişisel unsurların aşağılanması yasaktır.
 • Telif hakkıyla korunan, film ve belgesel gibi içeriklerin canlı yayında gösterilmesine ve bu telif haklarının çiğnenmesine izin verilmemektedir.

Bu içerikler, Bigo Live tarafından kullanılan, dünyanın en gelişkin yapay zekâsı olduğu söylenen bir program ile engellenmektedir. Bu algoritma, program içinde gösterilmesi yasak olan görüntüleri 60 saniye içinde tespit ederek söz konusu yayının durdurulmasını sağlayabilir. Bu gelişkin yapay zekâ sayesinde, zararlı olarak belirlenmiş olan içerikler, %99 oranında doğru şekilde tespit edilir. Bu yapay zekâ, 24 saat boyunca kesintisiz şekilde tarama işlemi yapabilir ve günün her saatinde zararlı içerikleri tespit edebilir.


] }

Yorum yapın