Forsquare Hesabı Silme Yöntemleri Nelerdir?

Forsquare hesabı silme, kişisel verilerin sonsuza kadar kaybolması anlamına gelmektedir. Forsquare, sosyal ağ kullanıcılarının birbirleri ile yer paylaşımı yapmasına imkân veren bir uygulamadır. 2009 yılında kurulan Forsquare uygulaması, zaman içinde ismini değiştirmiş ve Swarm ismini alarak kullanılmaya devam etmiştir.

Forsquare Hesabı Nedir?

Forsquare hesabi nedir

Forsquare hesabı, kullanıldığı mobil cihaz üzerinden GPS seçeneğinden yararlanarak işleyen bir uygulamadır. Bu uygulama, kullanıcıların gittikleri yerlerden yer bildirimi yaparak kendi aralarınsa sosyalleşmelerini amaçlamaktadır. Uygulamanın verdiği bazı ödüller, daha fazla kullanıcıya ulaşmak amacıyla verilmektedir. 2011 yılında, uygulamayı aktif bir şekilde kullanan 11 milyon kullanıcı olduğu açıklanmıştır. Aynı yıl bu uygulama, en iyi konum hizmeti veren şirket olarak ödüllendirilmiştir.

Uygulamayı kullanmak için açılması gereken kullanıcı hesabı, bilgisayar ya da cep telefonu kullanılarak açılabilmektedir. Üyelik oluşturma işlemleri sırasında, Facebook üzerinden, kısa ve kolay şekilde de hesap açılabilmektedir. Forsquare uygulaması, kullanıcılarına sadece yer bildirimi yapma olanağı da vermemektedir. Bu uygulama ile birlikte, başka kullanıcılara mesaj atma ve level atlama gibi özellikler de kullanıma sunulmaktadır.

Bigo Live hesabı silme yöntemlerine de bakabilirsiniz.

Forsquare Hesabı Silme

Forsquare hesabı silme demek, o güne kadar kullanıcı tarafından yapılan yer bildirimlerinin, atılan mesajların ve keşfedilen yerlerin de silinmesi anlamına gelmektedir. Uygulamanın silinmesi için şu işlemlerin yapılası gerekmektedir:

 • Forsquare hesap silme sayfası açılır.
 • Ardından Forsquare uygulamasının neden silinmek istendiğine dair kısa bir açıklama yapılır.
 • Eğer kullanıcı, hesabını geri döndürülemez şekilde silmekten eminse, “Delete Account” butonuna tıklayarak hesabın silinmesi işlemini gerçekleştirebilir.
 • Son adım olarak da Forsquare hesabının şifresi girilerek, hesap silme işlemi tamamlanır.

Forsquare Hesabı Nasıl Kullanılır?

Forsquare hesabının kullanılması, kullanıcılar açısından oldukça kolaydır. Forsquare uygulaması, sahip olduğu kısa yollarla da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu kısa yollar ve kullanım özellikleri şöyledir:

 • Arkadaşlar: Bu listede, arkadaş olarak eklediğiniz kişileri görebilirsiniz. Bu kişilerin bilgilerine ve yer işareti yaptıkları yerlere erişebilirsiniz.
 • Keşfet: Keşfet seçeneğine tıklandığında, öneriler ve Trending gibi seçenekler çıkmaktadır. Bu seçenekler, kullanıcıların uygulamayı kendilerine özel bir hale getirmelerine yarayabilmektedir. Forsquare uygulaması, GPS üzerinden bulunduğunuz yeri belirledikten sonra, keşfet bölümünde, size yakın olan yerleri öneri olarak önünüze getirir ve buralarda yer işareti yapmanıza olanak verir. Ayrıca uygulama, size yakın olan yerleri mekânın özelliklerine göre aratabilmenize de imkân vermektedir. Uygulama üzerinde arama yapabilmek için özelleştirilen kategoriler arasında, kafeler, gece kulüpleri, restoranlar, açık hava mekanları, dükkanlar, alışveriş merkezleri ve eğlence merkezleri gibi yerler bulunmaktadır.
 • Listeler: Uygulamanın içinde not tutabilerek planlar yapabileceğiniz bu bölüm, “Yapılacaklar listesi” ve “Öneriler listesi” olarak iki şekilde özelleştirilmiştir. Yapılacaklar listesi olarak özelleştirilmiş listeye, uygulamadan görüp beğendiğiniz ve daha sonra gitmek üzere kaydetmek istediğiniz yerleri ekleyebilirsiniz. Öneriler listesi ise, başka kullanıcılar tarafından bir araya getirilerek oluşturulmuş öneri yerleri içermektedir. Bu listelerden de bakarak beğendiğiniz yerleri ziyaret edebilir ya da bu listede bulunan yerleri kendi yapılacaklar listenize ekleyebilirsiniz.
 • Kendim (Me): Uygulamada bulunan bu kısım ise, kişinin uygulamada bulunduğu konumu göstermektedir. Uygulamada yer işareti yapmaya yeni başlayan ve ilk defa yer bildiriminde bulunan kişiler, Çaylak olarak adlandırılmaktadır. Bir mekân ya da yer içerisinde, 60 günlük süre zarfında en çok yer bildirimi yapan kişiler, o yer için Başkan olarak adlandırılmaktadır. Kişilerin kullanım sıklığına göre verilen Nişan ya da Rozetler ise, kullanıcıların uygulama içinde sınıflara ayrılmasını sağlamaktadır.

Forsquare Hesabı Ne İşe Yarar?

Forsquare hesabi ne ise yarar

Forsquare hesabının kullanımı, kullanıcılar için pek çok avantaj sağlamaktadır. Gerçek zamanlı konum paylaşımı kullanma olanağı sunan uygulama, özellikle yurtdışında pek çok banka ve şirket tarafından indirim ve tanıtım amaçlı da kullanılmaktadır. Türkiye’de bu uygulamayı kullanan tek banka Garanti Bankası’dır. Bu şirket ve firmalar, belirledikleri günlerde, mekanlarda Başkan olan kişilere ücretsiz hizmet olanağı sunmaktadır. Bunun yanında, uygulamayı kullanan ve anlık yer bildirimi yapan kişilere de bazı hediye ve indirimler verilmektedir. Uygulamanın dünya üzerinde 6 milyardan fazla kullanıcısı bulunmaktadır ve bu kullanıcılar, her gün 55 milyondan fazla yer bildirimi yapmaktadır. Bu sebeple, şirketlerin yapmış olduğu kampanya ve indirimler, onların çok geniş bir kitle içinde reklamlarının yapılması anlamına da gelmektedir.

İşletmeler de bu uygulamadan etkin şekilde yararlanmaktadır. 1,9 milyondan fazla işletme de bu uygulamayı kullanarak müşterilerine iyi hizmet verebilmek adına konumlarını sabitlemişlerdir. Uygulamanın New York, Londra ve San Francisco’da ana ofisleri bulunmaktadır.

Uygulama, kişilerin gitmek istedikleri yerler hakkında oldukça fazla bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır. Başka kullanıcılar tarafından ziyaret edilen ve hakkında yorum yapılan yerler, iyi ve kötü taraflarıyla kullanıcıların bilgilendirilmesi için açık şekilde sergilenmektedir. Bu da hem kullanıcıların gerçek ve objektif şekilde bilgi almasını sağlamakta hem de işletmeler üzerinde etkili bir denetim mekanizması kurmaktadır. İşletmeler, kötü yorum almamak ve beğenilen popüler yerler arasına girmek için daha iyi hizmet vermeye çalışmaktadırlar.

Kullanıcılar, bu uygulamayı kullanarak pek çok yeni kişiyle tanışabilmekte ve sosyalleşebilmektedirler. Kişilerin, uygulama üzerinden arkadaş listeleri olabilir ve bu arkadaş listelerinde bulunmayan başka kullanıcılar da bu kişileri ekleyerek tanışabilirler.

Uygulama açıldığında kullanıcıların karşısına kategoriler gelmektedir ve o hafta içerisinde en çok neresi ziyaret edildiyse, kullanıcıya o kategori içerisinden öneriler yapılmaktadır. Kullanıcılar bu önerileri takip ederek kendi şehirlerinde en lezzetli yemeklerin yenilebileceği yerleri keşfederek en sakin tatil beldelerini bulabilirler. Uygulama, yurtdışı gezilerinde de yararlı kullanıma sahiptir. Özellikle tek başına, bilinmeyen yerlerde yapılan gezilerde, bu uygulamanın rehberliği sayesinde oldukça güzel yerler keşfetmek mümkündür.

Azar hesabı silme hakkında bilgileri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Forsquare Hesabı Güvenli Midir?

Forsquare üzerinden güvenlik sağlamak, bazı adımlar uygulandığında oldukça kolaydır. Kullanıcılar eğer isterlerse, Forsquare uygulaması üzerinden, gizli ziyaret ve paylaşımlarda bulunabilirler. Bunun için şunlar yapılabilir:

 • Forsquare üzerinden gizli şekilde yer bildirimi yapmak için, yer bildirimi yaparken ekranda çıkan kilit sembolüne tıklamak yeterlidir. Gizli şekilde yer bildirimi yapıldığında, kimse bu bildirimin yapılmış olduğunu görememektedir. Bu yer bildirimi gizli olsa da yine de uygulamanın kendi içinde vermiş olduğu hediye ve avantajların kazanılmasına olanak veriyor.
 • Uygulama üzerinden paylaşılan fotoğraflar, sadece arkadaş listesinde olan kişilerin görmesine izin verilecek şekilde kısıtlanabiliyor. Bunun için fotoğraf paylaşırken çıkan “Herhangi birinin görmesine izin ver” seçeneğinin kapatılması yeterli oluyor.
 • Daha önceden herkese açık paylaşılan fotoğrafların gizlenmesi de mümkündür. Bunun için gizlenmek istenen fotoğrafın üzerine tıklanır. Tıklama işleminin ardından sağ üst köşede çıkan ikon sola doğru kaydırılarak gizlilik özelliği aktif edilir. Bu ikon pembe renkteyse, fotoğraflar herkesin kullanımına açık, mavi renkteyse sadece arkadaş listesinde bulunan kişilerin görmesine izin veriliyor demektir.
 • Uygulama üzerinde, sizi rahatsız eden ve özel hayatın gizliliği ilkesine saldırıda bulunan kişilerin engellenmesi de mümkündür. Bunun için söz konusu kişinin profiline girilerek “Kişiyi engelle” butonuna tıklanması yeterli olmaktadır. Engellenen kişiler, engelleyen kişilerin sayfasına, fotoğraflarına ya da yer bildirimlerine erişemezler. Engelleyen hesap, engellenen kişi için hiçbir yolla erişilebilir olamaz. Engelleyen kişiler, engellenen kişilerin sayfalarını görebilirler.

] }

Yorum yapın