Bilgisayardan PS4 Nasıl Oynanılır ?

PlayStation 4, şu anda mevcut olan en popüler oyun platformu olmasına rağmen, şirket her zaman Microsoft ile en üst seviye slot için rekabet ediyor. Microsoft, Windows 10’da PC aracılığıyla Xbox One oyunlarını oynama yeteneğini duyurduğunda, Sony PS4 Remote Play ile yanıt verdi.

 

Burada, PS4 oyunlarınızı PC’nizde oynatmak için PS4 Remote Play’i nasıl kuracağınızı ve ayrıca PlayStation’ınız yoksa PlayStation oyunlarını PC’nizde nasıl oynayacağınızı göstereceğiz.

 

Özetle:

 • PC veya Mac için resmi ”Remote Play” uygulamasını indirin ve yükleyin. İndirmek için aşağıda ki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Remote Play İndir

 • PlayStation 4’ün, yazılım> v3.50 veya sonraki bir sürümünü Ayarlar> Sistem Yazılımı Güncellemesi ile çalıştırdığından emin olun.
 • PC Remote Play’i açın ve DualShock 4 kontrol cihazınızı bağlayın
 • PSN hesabınıza giriş yapın
 • PS4’ünüz otomatik olarak bulunmuyorsa El ile bağlan’ı tıklayın.

 

 

Remote Play Sistem Gereksinimleri

PC’niz veya Mac’in aşağıdaki işletim sistemlerinden birini çalıştırması gerekir:

 

 • Windows 8.1
 • Windows 10 veya üstü
 • OS X 10.10
 • OS X 10.11

 

İnternet bağlantınıza bağlı olarak aşağıdaki çözünürlük ve kare hızı seçeneklerinden birini seçebileceksiniz – 720p / 60fps için, 5Mb’lik bir minimum internet bağlantısı gereklidir.

 

 • Çözünürlük seçenekleri: 360p, 540p, 720p
 • Varsayılan çözünürlük – 540p
 • Kare hızı: Standart (30 kare / saniye), Yüksek (60 kare / sn)
 • Varsayılan kare hızı – Standart (30 fps)

 

Ayrıca, DualShock 4 kontrol cihazını da kullanabileceksiniz, bununla birlikte PC’nize veya Mac’inize mikro USB ile bağlanması gerekecektir.

 

 

PC veya Mac ‘te PS4 Remote Play Nasıl Kurulur ?

 

[accordion] [accordion_content title=”Adım 1″ icon=”” active=”active”]PC / Mac istemcisini yukarıda paylaşmış olduğumuz link üzerinden indirin ve yükleyin. Nasıl yapacağımızın ilk adımı PC veya Mac için resmi Remote Play uygulamasını indirmektir. Yükleyiciyi indirdikten sonra, ekrandaki talimatları izleyerek uygulamayı yüklemeniz yeterlidir.[/accordion_content][accordion_content title=”Adım 2″ icon=”” active=”active”]Henüz yapmadıysanız PS4 yazılımınızı 3.50’ye yükseltin. PlayStation 4 ayarlarınıza bağlı olarak, güncellemeyi otomatik olarak indirip yüklemeniz istenmelidir. Ancak, bu gerçekleşmediyse, endişelenmeyin ve güncellemeyi manuel olarak tetiklemek için Ayarlar> Sistem Yazılımı Güncellemesine de gidebilirsiniz.[/accordion_content][accordion_content title=”Adım 3″ icon=”” active=”active”]PC Remote Play uygulamasını açın ve DualShock 4 kontrol cihazınızı bağlayın. Çoğu PC ve Mac sürümü Bluetooth desteği sunsa da, Sony Remote Play uygulamasını sadece kablolu bağlantılarla çalışmak üzere tasarlamıştır. Bu, PS4 kontrol cihazınızı bir USB kablosu ile PC / Mac’inize takmanız ve ardından “Başlat” a tıklamanız gerektiği anlamına gelir.[/accordion_content][accordion_content title=”Adım 4″ icon=”” active=”active”]PSN hesabınıza giriş yapın. Bu, PlayStation 4’ünüzde kullandığınız ana hesapla aynı olmalıdır.[/accordion_content][accordion_content title=”Adım 5.1″ icon=”” active=”active”]Uygulama otomatik olarak PS4’nizi arar. Arama birkaç dakika sürebilir, ancak uzun bir süre sonra gösterilmezse, manuel olarak yapılması gerekir. Sony, aramanın PlayStation 4’nizi birincil PS4’inizde kayıtlı değilse veya tamamen kapalıysa (uzaktan açılabildiği Rest Mode’da olmak yerine) Internet üzerinden PlayStation 4’unuzu bulamayacağını iddia eder.[/accordion_content][accordion_content title=”Adım 5.2″ icon=”” active=”active”]Bulunmazsa, Manuel Olarak Bağlan’a tıklayın. PS4’ünüze manuel olarak bağlanmanın hem PS4 hem de PC / Mac’in aynı ağda olmasını gerektirdiğini belirtmek gerekir. PS4’ünüzde Ayarlar> Remote Play Bağlantı Ayarları> Cihaz Ekle’ye gidin ve tan Remote Play uygulamasında sağlanan numarayı girin.[/accordion_content][accordion_content title=”Adım 6″ icon=”” active=”active”]Oyuna hazır olun. Her şey yolunda giderse, PC’niz PS4’ünüze bağlanmalı ve oyun oynamaya başlayabilirsiniz. Bağlantı ayarlarınızı düzeltmek isterseniz, önce PS4’ü kapatarak veya UzaRemote Play ktan Oynatma uygulamasını kapatarak Remote Play’in bağlantısını kesmeniz gerekir. PS4’ünüze bağlanmak için “Başla” ya tıklamadan önce, Ayarlar’a tıklayın ve Çözünürlük / Kare Kare’yi değiştirin.[/accordion_content] [/accordion]


] }

Yorum yapın