Chrome Bildirimleri Nasıl Kapatılır ?

Bildirimlere izin vermiş olduğumuz internet sitelerinden bir zaman sonrasında gelecek olan bildirimlerden bir süre sonrasında rahatsızlık duyabiliriz. Chrome Bildirim Kapatma işlemi nasıl ki bildirimlere izin vermesini bildiysek benzer bir şekilde de bildirim kapatma işlemini yapıp bu rahatsızlıktan kurtulabiliriz.

 

Hoşumuza giden internet sitelerine vermiş olduğumuz bildirim izinleri bir süre sonra ne yazık ki can sıkıcı bir duruma dönüşebiliyor. Bu durumda yapmamız gereken işlem izin vermiş olduğumuz internet sitelerinden bildirim iznini geri almak yada Chrome ‘un sunmuş olduğu ayarlardan tüm bildirimleri kapatmak olacaktır.

 

Chrome Masaüstü Bildirimlerini kapatma yada Chrome Mobil Bildirimlerini kapatma işlemine ihtiyaç duymamızın sebebi ise bir süre sonra bu bildirimlerin rahatsızlığından kaynaklanmaktadır. İlk başta hoşumuza giden bu özellik ne yazık ki bir zaman sonrasında bazı sitelerin bize bildirim yollamasını engellemek yada tüm sitelerin bildirimlerini kapatmak isteyebileceğimiz bir duruma dönüşmektedir.

 

 

 

Chrome Bildirimleri Nasıl Kapatılır ?

 

Masaüstü bildirimleri kapatmak adına eğer internet sitesinde bu abonelikten çıkabileceğimiz bir bağlantı yoksa yapmamız gerekenler Google Chrome internet tarayıcısının ayarlarından faydalanmak olacaktır.

 

  • Tarayıcıda sağ üst tarafta yer alan üst üste üç nokta ikonuna tıkladıktan sonra karşımıza gelecek yerden “Ayarlar” ‘ı bulup tıklayınız.
  • Sayfanın en aşağısına indiğinizde yer alan “Gelişmiş” menüsüne tıklayınız.
  • Ekranımızda aşağıya doğru uzanan sayfada “Gizlilik ve Güvenlik” başlığı altında ki menülerden “İçerik Ayarları” menüsüne giriş yapın.
  • İçerik Ayarları menüsüne giriş yaptıktan sonrasında “Bildirimler” başlığına tıklayın.
  • Karşımıza açılacak olan sayfada tüm bildirimleri kapatabilir, bazı sitenin bildirimlerini engelleyebilir ve bazı sitelere izin verebiliriz.

 

Artık bu sayede izin vermiş olduğunuz internet sitelerinin bildirimlerinden kurtulabilir, istediğiniz internet sitelerinin bildirimlerini alabilir ve hatta isterseniz hiç birini gözünüz görmesini istemiyorsanız tüm bildirimleri kapatabilirsiniz. Chrome Bildirim Kapatma işlemi aslında bu kadar kolay bir işlem olmasına rağmen bir çok siteye vermiş olduğumuz izinlerden dolayı can sıkıcı bir durum alması mümkündür. Artık bu sayede bildirimleri yönetmek ve bildirim almak, almamak sizin elinizde.


] }

Yorum yapın