Çift Monitör Devri Kapanıyor! Samsung UR59C İncelemesi

Son zamanlarda tutku ile büyüyen gaming sektörü birçok gelişmeyi de beraberinde getiriyor. Bilgisayarların gelişmesi, bilgisayarlara ait parçaların daha gösterişli ve performanslı hale gelmesi ve bunlara ek olarak oyun oynarken oturulan koltuklara bile özen gösterilmesi kaçınılmaz bir gerçek haline geldi. Bir oyuncunun belki de önem verdiği en önemli şey monitördür. Oynadığı oyundan aldığı zevki en iyi şekilde yaşaması için bilgisayarın sistem özellikleri kadar oyunu kişiye yansıtan parça da önemlidir. Samsung firması oyuncuların isteklerini her alanda karşılayacak bir yapıma imza atarak dünyanın ilk kavisli monitörünü piyasaya sürdü. 32 inç boyuta sahip ve çözünürlük olarak tüm renkleri mükemmel bir şekilde gösteren UHD yapısı sebebi ile oyuncuların vazgeçemeyeceği parçalardan biri olacak gibi gözüküyor.

Samsung UR59C Kavisli Monitör İncelemesi

İncelediğimiz kavisli monitör ile oynayabileceğiniz oyunların artı ve eksilerine ulaşmak için oyun incelemeleri kategorimize göz atmanızı öneriyoruz. Bu kategoride birbirinden yeni tüm oyunları tüm yönlerinden değerlendirerek sizi bilgilendiriyoruz. Bunu bir kenara bırakarak şimdi asıl işimiz olarak bu süper monitörü her açıdan incelemeye başlayalım.

Samsung Kavisli

Monitör, özellikle çift ekran kullanmak zorunda olan kişilerin arayıp  bulamadığı bir çok özelliğe sahip olarak karşımıza çıkıyor. Çok işlevli bir monitör olması sebebi ile artık ayrı ayrı iki ekran sahibi olmanıza gerek bırakmadan tek başına sunduğu çözünürlük ve boyut ile her işi yapabiliyor. Monitörün piyasada ilk olmasını sağlayan detay ise kenarlarından kavisli bir yapıya sahip olmasıdır. Çift monitör kullanıcılarının işini hafifletmek amacıyla ayrı ayrı iki kaynaklı görüntüyü kolay bir şekilde tek ekranda gösterebilme özelliği bulunmaktadır. 32 inç gibi bir büyüklükte olmasının yanı sıra 4K çözünürlüğe sahip olması sadece oyun severlerin değil çalışanlarında işini görecek bir monitör olacağını göstermektedir.

Samsung UR59C Kavisli Monitör Özellikleri

32 inçlik bir büyüklüğe sahip olan bu monitörün kavis oranı 1500R ölçüsündedir. Samsung UR59C monitörün özelliklerinin içerisinde 1 milyar renk desteği sunan VA tipi panel kullanıların dikkatini çeken unsurlar arasındadır. Bu panel yaklaşık olarak 3,840 x 2,160 büyüklükte çözünürlüğe kadar destek sunarken tepkime süresi olarak 4ms gibi değerleri gösteriyor. 60 Hz yenileme süresi ile de ön plana çıkıyor. Bu iki özellik öncelikle gamerlara monitörü sevdirebilmek için sunulmuş olabilir diyebiliriz.

Samsung Siyah Kavisli Monitor

Monitörde kullanılan Picture by Picture özelliği ile birlikte anlık olarak farklı kaynaklardan sunulan görüntüyü tek pencereden görebileceksiniz. Cihazın çerçeve tasarımı olarak tek çerçeveli olduğunu görüyoruz. Bu sayede kavisli tasarımda çerçeveye odaklanmak engellenerek direkt olarak ekran odağı sağlanmış. Profesyonel oyuncular için hazırlanmış bir özellik olarak monitöre eklenmiş oyun modu ile birlikte SD ve HD çözünürlükteki görsellerin UHD’ye yükseltilmesi sağlanmış. Oyun moduna giriş yaptığınızda görüntü kaliteniz artarken aynı zamanda giriş gecikmesi de azalmaktadır. Samsung UR59C Kavisli monitör fiyatı Türkiye’de 3.600 Türk lirası gibi rakamlara satılmaktadır.

Panel Tipi ve Arka IşıkVA / W-LED, kenar dizisi
Ekran Boyutu, En Boy Oranı ve Eğri Yarıçapı
32 inç / 16: 9
Eğri yarıçapı: 1500mm
Maksimum Çözünürlük ve Yenileme Hızı
3840 x 2160 @ 60Hz
Piksel Yoğunluğu: 139ppi
Yerli Renk Derinliği ve Gamı10 bit / sRGB
Tepki Süresi (GTG)4ms
Parlaklık250 nit
Kontrast2500: 1
Hoparlörler
Video Girişleri1x DisplayPort 1.2
1x HDMI 2.0
Ses1x 3.5mm çıkış
USB bağlantı
Güç tüketimi30w, parlaklık @ 200 nit
Panel Boyutları
(WxHxD tabanı ile birlikte)
28,1 x 20,3 x 9,4 inç / 714 x 516 x 239 mm
Panel Kalınlığı3,4 inç / 86mm
Çerçeve genişliğiÜst / yanlar: 0.4 inç / 9mm
Alt: 0.8 inç / 20mm
Ağırlık12,3 pound / 5,6 kg
GarantiÜç yıl

] }

Yorum yapın