2020’de Çıkan En İyi Simülasyon Oyunları

2020’de çıkarılan en iyi simülasyon oyunları aşağıda belirtilmiştir:

  • Cyberpunk 2077,
  • Doom Eternal,
  • Dying Light 2,
  • Ghost of Tsushima,
  • Half – Life: Alyx,
  • Halo Infinite,
  • Resident Evil 3,
  • The Last of Us Part II,
  • Vampire – Bloodlines 2,
  • Wasteland 3.

Cyberpunk 2077 Özellikleri Neler?

cyberpunk 2077
cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 Polonyalı stüdyo CD Project tarafından geliştirilmiştir. Oyunculara kanun kaçağı bir paralı asker olan V rolünü veren oyundaki macera, geleceğin teknolojileriyle donatılmış Night City’de geçmektedir. Oyunun dikkat çekici detaylarından biri ise Keanu Reeves’i bünyesinde barındırmasıdır.

Doom Eternal Özellikleri Neler?

Doom Eternal’de amaç, dünyayı istila eden şeytani üçgenlere karşı savaşmaktır. Bu süre içerisinde birbirinden farklı özelliklere sahip silahları kullanarak yaratıkları öldürmek gerekmektedir. Doom Eternal’da bir oyuncunun Doom Slayer, iki oyuncunun iblis rolünde olacağı bir çoklu oyuncu (multiplayer) seçeneği de yer almaktadır.

Dying Light 2 Özellikleri Neler?

Dying Light 2 zombi temalı bir simülasyon oyunudur. Oyun, insanlığın son ayakta kalan yerleşim bölgesinde geçmektedir. Zombi virüsüne karşı kaybedilen savaştan 15 yıl sonra, Aiden Caldwell olarak ilk oyundaki gibi bol bol parkur yapılmakta, zombi avlanmakta ve oyunun dünyasını şekillendirecek kararlar alınmaktadır. Oyunun platformu PC, PS4, Xbox One’dır.

Ayrıca en iyi silahlı oyun tavsiyesi bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Ghost of Tsushima Özellikleri Neler?

Ghost of Tsushima kurgusunda Takvimler 13. yüzyılın sonunu göstermektedir. Moğol İmparatorluğu’nun Doğu’yu fetih süreci tüm ulusları yok ede ede devam etmiştir ve sıra Japonya’ya gelmiştir. Arada geçilmesi gereken bir engel, Tsushima Adası vardır. Oyuncular tarafından saldırılar sonrası harabeye dönen adada ayakta kalmayı başaran son samuray savaşçılarından biri Jin Sakai’yi kontrol ederek yapılması gereken ise halkı korumak ve evi geri almaktır. Oyunun platformu PS4’dur.

Half – Life: Alyx Özellikleri Neler?

half life alyx
half life alyx

Half – Life: Alyx Half-Life 2’nin ön bölümü şeklinde düşünülmektedir. Alyx sürümünde, Half-Life evreninde önemli bir yere sahip olan Combine’ların dünyadaki ilk maceraları resmedilmektedir. Alyx Vance ve babası Eli’nin ön planda olduğu hikayede, bu karakterler uzaylı güçleri olarak da bilinen Combine’ların yaptığı işgale karşı durmaya çalışmakta ve büyük mücadele başlamaktadır. Half-Life: Alyx’in öne çıkan bir diğer özelliği ise PC üzerinde çalışabilen tüm VR kulaklıklarla birlikte sorunsuz çalışıyor olmasıdır. Yani bu oyun normal de oynanabilmekte, VR gözlüğüyle de oynanabilmektedir.

Halo Infinite Özellikleri Neler?

Halo Infinite birinci şahıs video simülasyon oyunudur. Oyun, bugüne kadar geliştirilmiş en maliyetli oyun projesidir.

Resident Evil 3 Özellikleri Neler?

Resident Evil 3  korku ve gerilim ile temalandırılmıştır. Oyunda Jill Valentine kontrol edilmektedir. Oyunun platformu PC, PS4, Xbox One’dır.

The Last of Us Part II Özelikleri Neler?

The Last of Us Part II’da Ellie karakteri kontrol edilerek intikam alınmaya ve hayatta kalmaya çalışılmaktadır. Bu simülasyon oyunun platformu PS4’dur.


] }

Yorum yapın