2020’de Çıkan En İyi Strateji Oyunları

2020’de çıkarılan en iyi strateji oyunları aşağıda belirtilmiştir:

  • Empire of Sin,
  • The Settlers,
  • Knights of Honor 2 Sovereign,
  • Humankind,
  • Mount & Blade II: Bannerlord,
  • Stronghold Warlords,
  • Skull and Bones,
  • Age of Empires IV,
  • WarCraft III: Reforged,
  • Ancient Cities.

Empire of Sin Özellikleri Neler?

empire of sin
empire of sin

Empire of Sin Romero Games tarafından geliştirilen Empire of Sin, Paradox Interactive tarafından yayınlanmıştır. Empire of Sin içki yasağının olduğu 1920’ler Chicago’sunun, acımasız yeraltı suç dünyasını tema almaktadır. Amaç, bir suç imparatorluğu kurmaktır. Al Capone’nun da bulunduğu farklı karakterler yönetilebilmekte ve her karakter ayrı ayrı özelleştirilebilmektedir. Kıyafetlerini, davranışlarını, sosyal yaşantılarını oyuncular yönetiyor olmaktadır. Örnek olarak, bir karakter çok sayıda NPC öldürürse o karakter cruel (acımasız) yeteneğini kazanmaktadır.

The Settlers Özellikleri Neler?

The Settlers, Ubisoft’un geliştirdiği ve yayınlayacağı 25 yıllık “The Settlers” serisi Volker Wertich liderliğinde yeniden canlandırılmaktadır. The Settlers Ubisoft’un belirttiği kadarıyla oyun deneyimi geliştirmek için serinin alışılmış mekaniklerine yeni bir yemek sistemi ve güdüsel meta oyunu gibi yeni özellikler getirmektedir. Mekanik özellikler ile birlikte yeni hikaye modu ve isteğe bağlı yan görevler tek oyunculu veya co-op olarak oynanabilmektedir. Bunun dışında çeşitli çevrimiçi çok oyunculu modlar, ayrıntılı bir dünya ve Ubisoft’un Snowdrop oyun motoru ile gelişmiş görseller sunulmaktadır.

Ayrıca 2020’de çıkan en iyi simülasyon oyunlarına bakabilirsiniz.

Knights of Honor 2 Sovereign Özellikleri Neler?

Knights of Honor 2 Sovereign Black Sea Games’in geliştirdiği bir strateji oyunudur. Oyun, Ortaçağ Avrupasını RTS seçeneği ile sunmaktadır.

Humankind Özellikleri Neler?

Humankind, insan uygarlığının gelişmesini konu alan bir strateji oyunudur. Amplitude Studios’un geliştirdiği bu oyunda 60 kültürden istenilenler karıştırılıp yeni bir kültür elde edilebilmektedir.

Ancient Cities Özellikleri Neler?

Ancient Cities Uncasual Games tarafından geliştirilmiştir. Cilalı taş devrini konu almakta ve hedef ise halkı koruyarak zamanla imparatorluk olmaktır.

WarCraft III: Reforged Özellikleri Neler?

WarCraft III’de yeni bir yerleşim kurmak ve halkı korumak konu alınmıştır.

Age of Empires IV Özellikleri Neler?

Age of Empires’da Romalılar, Amerika yerlileri, İngilizler ve Japonlar konu alınmaktadır. Oyun Relic Entertainment ve Microsoft tarafından geliştirilmiştir.

Skull and Bones Özellikleri Neler?

skull and bones
skull and bones

Skull and Bones Ubisoft’un geliştirdiği açık dünya korsan  dövüşü oyunudur. Oyundaki amaç, üç farklı gemiden birisini seçtikten sonra başlanacak basit bir tayfadan korsan kralı olmaya giden yolda, hem denizcilik ve savaş becerilerini geliştirmek, hem de kuvvetli ittifaklar oluşturup denizlerin en güçlü mürettebatı olmaktır.

Stronghold Warlords Özellikleri Neler?

Stronghold Warlords FireFly Studios’un geliştirdiği bir strateji oyunudur. Oyun, büyük kağanların imparatorluk savaşlarını konu almaktadır. Oyun içerisinde amaç, ekonomiyi güçlendirmek, ticaret yapmak, düşmanların kalelerini ele geçirmek ve en son ayakta kalan kişi olmaya çalışmaktır. Klasik mekaniklerinde hiçbir değişiklik yapmayan Firefly Studios, sadece komutanlara kendilerine özgü yetenek ve özellikler eklemiştir.


] }

Yorum yapın