DOĞAL SAÇ BAKIMI VE CİLT BAKIMI

Güçlü Saçlar İçin Hintyağı

Hint yağı özellikle de E vitamini açısından zengindir ve koparak dökülen saç tellerinin önüne geçer ve saç derisini önemli oranlarda nemlendirerek kalın saç tellerine sahip olmanızı sağlar. Hint yağını yine parmak uçlarınız ile alarak saçlarınızın dip kısımlarına masaj uygulayabilirsiniz. Kalan yağı da saçlarınıza çevreleyin. Geniş bir tarak ile saçlarınızı tarayarak bir saat kadar beklemelisiniz.

Saçların İhtiyacı Olan Vitaminler

Saç bakımı için saçlarınızın ihtiyacı olan vitamin ve mineraller vardır. Bu bileşenleri vitamin maskesi olarak da kullanabilirsiniz. Özellikle de E vitamini saç derinizdeki kan dolaşımını yükseltir ve saçlarınızı güçlendirmektedir. Düzenli bir şekilde doğal yollar ile gıdalardan E vitamini alınırsa saç tellerini kalınlaştırır. E vitamini, fındık, badem, ıspanak ve balıkta bolca bulunur.

Bir diğer vitamin ise A vitaminidir. A vitamini güçlü antioksidandır ve saç tellerinin kalınlaşması için çok önemlidir. Yeterli oranda A vitamini alınması için bol havuç, sebze ve kayısı tüketmelisiniz.

Yine B vitamini de saçlarınız için çok faydalıdır. Saç bakımı ve cilt bakımı için mutlaka B vitamininden bolca tüketmelisiniz. Saçlarınızı koruyarak koparak dökülmeleri engeller ve saçları sağlıklı bir hale getirir. Zaten B vitamini eksikliğinde saçlarınız dökülür, cansız hale gelir, mat olur, kepek olur.

 

cilt bakımı, evde cilt bakımı, erkek cilt bakımı, cilt bakımı nasıl yapılır, cilt bakımı evde gibi konuları yazımızda paylaştık. Sizin de kendinize ait formülleriniz varsa paylaşmaktan çekinmeyin.


] }

Yorum yapın