Dünya’nın Gelmiş Geçmiş En Çok Satan PC Oyunları (6 Oyun)

Herhangi bir online içeriğe sahip olmadan, sadece hikâye üzerinden ilerleyen oyunların milyonlarca satış yaparak oyunculara erişmesi zor ve önemli bir başarıdır. Satış rakamlarına göre hazırlanan ve Dünya’nın gelmiş geçmiş en çok satan 6 PC oyunu listesindeki 3 oyun Blizzard firmasına aittir.

Minecraft

Minecraft 16 milyon ile dünyanın gelmiş geçmiş en çok oyunları listesinde ilk sırada yer almaktadır. Bir tasarım oyunu olarak piyasaya sürülen Minecraft her ne kadar ilk başlarda tutulmayacak gözüyle bakıldıysa da piyasaya sürüldükten sonra milyonların oynadığı bir oyun haline gelmiştir. Bunun en önemli sebebi oyunda hiçbir sınırlamanın olmamasıdır. Oyunda hayatta kalma modu dahil 5 adet mod bulunmaktadır.

World of Warcraft

World of Warcraft

World of Warcraft 14 milyon ile listenin 2’inci sırasında yer almaktadır. Blizzard Entertainment firması tarafından geliştirilen bir devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. 10 seneyi aşkındır piyasada bulunan oyun MMORPG oyunları arasında en popüler oyun olarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda yerini almıştır.

Diablo III

Blizzard yapımı Diablo III, 2012’de yayınlanan oyunun 3. serisidir ve 12 milyon ile listede 3. sırada yer almaktadır. Cennet ve Cehennemin savaşını konu alan çevrimiçi CO-OP rol yapma oyunu olan Diablo III offline olarak oynanamamaktadır. Tüm dünya ile aynı tarihte yayınlanan oyun, diğer ülkeler için 16 Türkiye için 18 yaş ve üzeri yaş grubu için açık beta olarak yayınlanmıştır.

Half-Life 2

22 Haziran 2004 tarihinde Valve Corparation tarafından piyasaya sürülen oyun 12 milyon ile dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan PC oyunları listesinde 4. sırada yer almaktadır. Bilim kurgu temalı ve birinci tekil şahıs gözü ile oynanan oyun, Half-Life oyunun devamı olarak yayınlanmıştır. Piyasaya sürüldüğü 2004 senesinde 40’ın üzerinde “Yılın Oyunu” ödülünü almıştır. Oyunun ana karakteri Gordon Freeman ise “Gelmiş geçmiş en iyi oyun karakteri” ödülüne sahiptir.

Starcraft

starcraft

Bir Blizzard yapımı Starcraft, multiplayer özellikli bir strateji oyunudur ve 11 milyon ile listede 5. sırada kendisine yer bulmuştur. Starcraft oyunun diğer strateji oyunlarından öne çıkmasının en temel sebebi ise detaylı ve karmaşık hikayesidir. Hikaye içeriğinde ana karakterlerin kişisel olarak trajik ve destansı öykülerini de barındıran Starcraft oyunun hikâyesi, oyuna sinematik bir görsellik ve olay örgüsü katmak adına profesyonel bilimkurgu yazarlarının katkılarıyla hazırlanmıştır.

The Sims 3

The Sims oyunun 3. devam oyunu niteliğinde olan The Sims 3, ilk haftasında 1,4 milyon satış ile büyük bir ticari başarı kaydetmiştir. En iyi PC oyunları listesine ise 10 milyon ile 6. sıradan giriş yapmıştır. Diğer The Sims oyunları gibi yaşam simülasyonu olan ve sonu olmayanThe Sims 3, yine serinin öncesi gibi oluşturulan Simlerin yaşam tarzı, ilişkileri, başarıları ve meslekleri gibi konuların üzerine kuruludur.


] }

“Dünya’nın Gelmiş Geçmiş En Çok Satan PC Oyunları (6 Oyun)” üzerine 3 yorum

Yorum yapın