2020 En İyi Macera Konsol Oyunları 6 Tavsiye

Birçok insanın film izlemek, kitap okumak gibi hobilerinden biri de video oyunu oynamaktır. 2020 yılının yarısına bile gelmeden birçok oyun piyasaya sürülmüştür. Büyük bir heyecanla beklenilen 2020 macera konsol oyunlarından bazıları bekleyenleri şaşırtırken bazıları ise beklentinin altında kalmıştır. 2020 yılının yarısına bile gelmeden birçok oyun piyasaya sürülmüştür.

Temtem

21 Ocak 2020 tarihinde Creme tarafından geliştirilen ve Humble Bundle tarafından piyasaya sürülen oyun, çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunudur. Pokemon serisine benzer bir tarz ve konsept sunan Temtem konsol oyunu Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows platformlarında oynanabilmektedir.

The Walking Dead: Saints and Sinners

The Walking Dead Saints and Sinners

23 Ocak 2020 tarihinde Skysance Interactive tarafından geliştirilip dağıtılan oyun, zombi temalı birinci şahıs nişancı sanal gerçeklik oyunudur. Robert Kirkman’ın The Walking Dead çizgi roman dizisi evreninde geçen oyun, karakter ve hikâye temelli olacak şekilde tasarlanmıştır. Windows ve PlayStation 4 için uyumludur.

Journey to the Savage Planet

28 Ocak 2020 tarihinde Typhoon Studios tarafından geliştirilen ve 505 Games tarafından dağıtılmış olan aksiyon ve keşif oyunudur. Rengarenk bir uzay temasına sahip oyun yoğun tempolu ve yüksek enerjili bir oyundur. Oyunun en genel işleyiş tanımı yapılacak olursa Kindred Aurospace şirketine dahil bir üye olarak bir uzaylı gezegenine keşfe çıkılmakta ve olaylar gelişmektedir. Eşli oyunculu olarak da oynanabilen oyun, Windows, Playstation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabilmektedir.

Dreams

14 Şubat 2020 tarihinde Media Molecule tarafından geliştirilmiş olan ve Sony Interactive Entertainment tarafından piyasaya sürülen Dreams, bir oyundan öte bir platform gibi tasarlanmıştır. Dream Shaping ve Dream Surfing adlı iki kısımdan oluşmaktadır. Dream Shaping kısmında kendi projelerini tasarlamaya yarayan ve neyin nasıl yapılacağını gösteren öğreticilerin bulunduğu kısımdır. Dream Surfing ise oyundaki diğer oyuncuların eserlerinin bulunduğu ve deneyimlendiği kısımdır. Sınırsız imkanlar içerisinde yaratıcılığın ve hayal gücünün konuşturulduğu bu oyun Playstation4 için tasarlanmıştır.

Conan Chop Chop

Conan Chop Chop

25 Şubat 2020 tarihinde Mighty Kingdom tarafından geliştirilmiş olan ve Funcom tarafından piyasaya çıkarılan Conan Chop Chop bir aksiyon ve macera oyunudur. Eşli olarak oynanabilen oyun macera özelliğinin yanı sıra aksiyon ve rol yapma özelliklerini de barındırmaktadır. Barbar Conan evreninde geçen çok eşli oyun Hack ’n Slash Rogue-Lite türünü de aktif olarak barındırmaktadır. İster Conan karakteri olarak ister başka karakterle oynanabilen oyun, Windows, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch platformları için tasarlanmıştır.

Ori and the Will of the Wisps

2020 yılı için en çok heyecanla beklenen oyunlardan olan Ori and the Will of Wisps 11 Mart 2020 tarihinde yayınlanmıştır. Moon studios tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından piyasaya sürülen oyun bir platform macerası Metroidvania video oyunudur. Bir önceki oyunu gibi duygusal bir hikâyeye ve müziklere sahip olan oyun, tek oyunculu oynanmaktadır. Xbox One ve Windows platformlarından oynanabilmektedir.


] }

Yorum yapın