En Bilindik iPhone X Hataları Nelerdir ?

En iyi markalardan birisi olarak bildiğimiz iPhone telefonlar oldukça popüler. Bildiğimiz üzere iPhone X tanıtımı 2017’nin Kasım’ında yapılmıştır. Ve daha ilk etapta 50 ülkeye satışı olmuştur. iPhone’nun çıkan her telefonu kısa sürede satış yapmaktadır ve yenilerinin çıkması da sürekli iPhone tercih edenler tarafından gözlenmektedir.

 

iPhone 10 kullanıcıları tarafından bazı platformlarda telefonun hataları dile getirilmiştir. Daha çok kullanıcıların bilgileri doğrultusunda iPhone 10’un en bilindik hatalarının neler olduğunu araştırdık. iPhone 10 almayı düşünen kişiler için iyi özelliklerinin yanı sıra hatalarının da bilinmesinin iyi olacağını düşünerek bu yazıyı derledik. Problemler çok göze çarpmayacak ve telefonun kullanılmasını engellemeyecek durumda olsa da almayı düşünenler için bilinmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz.

 

 

iPhone X Hataları Nelerdir ?

iPhone 10’u satın alan kullanıcıların bazılarında, telefonun ani sıcaklık değişimleri, dokunmatik ekran özelliğini kısa süreli olarak yitirmesi gibi sorunlar çıkmıştır. Bu hatayı alan kişilerin sayısı çoğalınca Apple, durumun yazılım odaklı olduğunu ve de basit bir güncelleme durumunda aşılacağını duyurmuştur.

 

Ani ısı değişimi durumu oda sıcaklığı sabit bir ortamdan dışarıdaki soğuk bir ortama çıktığınızda yaşanabilmektedir. Bu da bir süre iPhone X’in ekran dokunmatiği özelliğini yitirmesine sebep olmaktadır. Ancak telefonun tüm diğer fonksiyonları normal bir şekilde çalışmaya devam etmektedir.

 

iPhone X’in meydana getirdiği bir diğer sorun da, diğer modellerine göre daha uzun bir ekrana sahip olmasından kaynaklanabilmektedir. Bu durumda bazı uygulamalar cihazın ekranı ile uyumlu olamamaktadır.

 

iPhone 10’un en bilindik hatası ise ekrandaki yeşil çizgi sorunudur. Birçok kullanıcı tarafından Apple destek topluluklarında veya Twitter’da bu durum dile getirilmiştir. Bu problem daha çok telefon yeniden başlatıldığında ortaya çıkmaktadır. Bazı uygulamalarda ve kilit ekranında da görülebilmektedir. Yeşil çizgi sorunu telefon bir süre kullanıldığında ortaya çıkmaktadır.


] }

Yorum yapın