iPhone Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır ?

Bazen bazı durumlarda iOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarımıza indirdiğimiz uygulamaların bize bildirim göndermesini kapatmak ve üzerinde çıkan sayılar ile ifade edilen kaç adet bildirim olduğunu görmek istemeyebiliriz. Böyle durumlarda ise en akıllı tercih iPhone uygulama bildirimi kapatma işlemini gerçekleştirmek olacaktır.

 

Sizlere olmadık yerde olmadık zamanda ve sayısızca bildirim gönderen uygulamaların bildirim göndermelerini engellemek sizleri anlatılmaz bir rahatlığa kavuşturacak ve rahatsız etmeyecektir. Günümüzde indirdiğiniz hemen hemen her türlü uygulama bizlere bildirim göndermektedir. Bugün beni kullanmadın, şu yeni özelliğimizi gördün mü vesaire tarzı bildirimler bazen bizim canımızı çok sıkmaktadır.

 

 

iPhone Uygulama Bildirimleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır ?

İstediğiniz uygulamanın istediğiniz zaman bildirimini kapatma işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi istediğiniz zaman ise istediğiniz uygulamanın bildirimini geri açma işlemini yaparak uygulamadan bildirim almaya başlayabilirsiniz. Akıllı cihazınıza indirdiğiniz bazı uygulamaları nadiren kullanıyor ve sizlere sürekli olarak bildirim göndermesini istemiyorsanız o uygulamaya dair bildirimleri kapatmak için aşağıda yer alan yolu izleyebilirsiniz.

 

  • Öncelikle iOS işletim sistemine sahip cihazınızdan “Ayarlar” kısmına girin.
  • Ayarlar kısmından “Bildirim” butonuna tıklayın.
  • Daha sonrasında ise bildirimini kapatacağınız uygulamayı bulup üzerine tıklayın.
  • Bu kısımdan ise bildirim ile ilgili istediğiniz ayarları kapatabilirsiniz

 

Bundan sonrasında ise artık sizi sürekli bildirimleri ile zırt pırt rahatsız edecek olan uygulamanın bildirimlerini kapatarak hem bildirimlerinin verdiği rahatsızlıktan kurtularak hemde istediğiniz şekilde programı kullanabilme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

 

Eğer bildirimini kapattığınız uygulamanın tekrardan bildirimlerini geri açmak istiyorsanız yapmanız gereken işlem ise tekrardan aynı yolu izleyerek bu sefer bildirimlerini kapattığınız uygulamanın üzerine gelin ve kapatmış olduğunuz bildirim ayarlarını açarak bildirim açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


] }

Yorum yapın