En İyi 5 WordPress Seo Eklentisi

SEO yani ‘Arama Motoru Optimizasyonu’, bi web sitenin arama motorunda en üst düzeye çıkmasını sağlamak için kullanılan stratejik çabadır. SEO, birçok faktörle beraber web sitesi mimarisi, sayfadaki HTML yapısı, anahtar kelime kullanımı, sayfa içeriği, gelen bağlantılar ve bir alanın toplu içeriğine bağlı olarak kullanılmaktadır.

 

Bizde rakiplerimizden bir adım önde olabilmek adına bu içerik yönetim sisteminde bizim için SEO olayını kolaylaştıracak eklentiler mevcuttur. WordPress en iyi seo eklentileri diye paylaşacağımız bu yazımızda ise temel olarak en iyi seo eklentisi olarak belirtsek bile bu seo eklentileri tamamen sizin kullanımınıza göre şekil almaktadır.

 

[accordion] [accordion_content title=”Premium Seo Pack” icon=”” active=”active”]Bu eklenti web sitesine benzersiz bir özellikte görüntü optimize etmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi web sitesini optimize ederek daha fazla para kazanmanıza yardımcı olmaktadır. Web sitenizi özelleştirebilmek ve optimize etmek için gerekli tüm özellikleri ve seçenekleri sunan oldukça kapsamlı bir SEO eklentisidir.[/accordion_content][accordion_content title=”Yoast Seo” icon=”” active=”active”]Wordpress için kullanılan en yaygın eklentidir. Aynı zamanda da ücretsiz bir eklentidir; bir de Premium versiyonu bulunmaktadır. Bir yayını yayınlamadan önce nasıl optimize edileceğini anlayabileceği bir sayfa içi analize sahiptir. Bu eklenti ile Facebook ve Twitter’ı sosyal medya optimizasyonunu yönetebilmektesiniz.[/accordion_content][accordion_content title=”All in Seo Pack” icon=”” active=”active”]Wordpress için yaygın olarak kullanılan SEO eklentilerinden birisi de All in One SEO Pack’tir. Bu eklenti internet sitesi oluşturabilmeniz için gereken tüm kaynakları sağlamaktadır. Gereksiniminize göre ayalardan size uygun olanları düzenleyebilmektesiniz. All in One SEO Pack eklentisiyle yazılarının başlıklarını otomatik olarak optimize etmek için tasarlanmıştır.[/accordion_content][accordion_content title=”WP Social Seo Booster” icon=”” active=”active”]Sosyal medyadan gelen sinyalleri, arama sonuçlarını seçerken kullanılan önemli bir eklentidir. Bu sebeple sosyal optimizasyon da son derece önemli olmaktadır. İnternet siteniz sosyal medya üzerinden paylaşıldıktan sonra organik olarak daha fazla trafik alabilirsiniz.[/accordion_content][accordion_content title=”Seo Frindly Images” icon=”” active=”active”]Bu eklentiyle resimleri optimize edebilmektesiniz. Kullanıcının resminizi bulabilmesi için başlık ve ALT özellikleri kullanmak önemlidir. Eğer bu eklentiyi kullanırsanız resimlerinizi Google görsel aramalarında bulabilmektesiniz.[/accordion_content] [/accordion]

 

Temel olarak yukarıda yer alan eklentiler sizlere bir kaynak olabilmek adına kurup deneyebilirsiniz. Fakat genel olarak baktığımızda WordPress içerik yönetim sisteminde Yoast Seo ile All in One Seo en çok tercih seo eklentileri olarak karşımıza gelmektedir. Temel olarak kolay ve işe yarar bir kullanım istiyor iseniz All in One Seo eklentisini tercih edebileceğiniz gibi eğer daha detaylı bir ayarlara sahip olmasını istiyor iseniz tercihiniz Yoast Seo eklentisi tarafından olmalıdır. Yinede her ne kadar burada konuşsak bile sizin bu eklentiler deneyerek karar vermenizden geçecektir sonu. Sadece sitenin seo ‘suna dikkat etmek yerine resimlere ‘de dikkat edecek olur iseniz daha iyi bir yerlere gelmeniz daha kolay olacaktır.


] }

Yorum yapın