2020 En İyi Mobil Antivirüs Programları

Mobil uygulamalar için en iyi antivirüs programları, telefonlara virüs girmesini önlemek ya da arka planda gizlice açık kalan uygulama erişimlerini kapatmak için tasarlanan koruma uygulamalarıdır. Mobil antivirüs uygulamalarının bir kısmında şarjın daha az kullanılmasını sağlayan gelişmiş özellikler de bulunmaktadır. Kullanıcı antivirüs uygulamalarını kullanarak içeriğindeki özellikler sayesinde ihtiyaç duyduğu zamanlarda telefon deposunu da temizleyebilmektedir. Pek çok antivirüs uygulaması bulunsa da bu uygulamaların bir kısmı şu şekildedir:

  • Mobishield,
  • Avast Mobile Security,
  • Lookout Mobile Security,
  • Trend Micro Mobile Security,
  • Sophos Mobile Security,
  • Norton Security and Antivirus.

Mobilishield

Mobilishield antivirüs uygulaması ayda yalnızca 1 ya da 2 dolar ödenerek erişilebilen ucuz fakat çok işlevsel bir antivirüs uygulamasıdır. Mobilishield uygulaması hem Android hem de iOS’larda bulunan bir antivirüs programıdır. Uygulama ilk başta yalnızca Android işletim sistemi için geliştirilse de şu an da iOS kullanıcıları tarafından çok popüler şekilde kullanılan ve sevşlen bir uygulama haline gelmiştir. Bu uygulama ile kullanıcılar dilerse kilitli dosyalar oluşturabilir, ağ izleyebilir ve kontrol edebilir, kişileri yedekleyebilir ve tekrar yükleyebilir, pili ve hafızayı kullanan verileri takip edebilmektedir.

Avast Mobile Security

avast
avast

Avast Mobile Security antivirüs uygulaması iOs ve Android işletim sisteminin uygulama mağazalarından ücretsiz indirilen bir uygulamadır. Uygulama ücretsiz şekilde pek çok özellik sunsa da ücretli kısımda SIM kart taraması ya da kamera tuzağı gibi diğer özellikleri de kullanıcısına sunmaktadır. Kullanıcılar bu uygulamayı kullanarak zararlı yazılımları tespit edebilir, casus yazılımlardan cihazını koruyabilir, güvenlik duvarı oluşturabilir ve cihaz deposunu temizleyebilmektedir.

Lookout Mobile Security

Lookout Mobile Security antivirüs uygulaması uygulamayı indiren kullanıcılar için hem ücretsiz hem de ücretli birbirinden farklı özellikler sunmaktadır. Kişi uygulamadan ücretsiz faydalanmak ister ise cihazı için zararlı yazılım koruması yapabilir, hırsızlık için koruma oluşturabilir, Wi-Fi taraması yapabilmektedir. Fakat ücretli kısımdan yararlanan kullanıcılar diğer özelliklerin yanı sıra kimlik hırsızlığı korumasından da faydalanabilmektedir. Bu benzersiz özelliğin fiyatı oldukça fazladır.

Ayrıca 2020 en iyi grafikli mobil oyunlara yazımızdan bakabilirsiniz.

Trend Micro Mobile Security

Trend Micro Mobile Security antivirüs uygulaması da diğer pek çok uygulama gibi hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılabilen bir uygulamadır. Ayrıca Trend Micro Mobile Security uygulamasının hem ücretsiz hem de ücretli sunduğu pek çok özellik bulunmaktadır. Kullanıcı ücret ödemediği taktirde uygulamanın zararlı yazılım koruma özelliğinden, oltalamadan koruma özelliğinden, Facebook gizlilik özelliğinden, kullanılmayan işlemleri kapatma özelliğinden faydalanabilmektedir. Tüm bunların yanında gerekli ücreti ödeyen kullanıcılar Trend Micro Mobile Security uygulamasının hırsızlık koruması, arama filtreleme ve uygulama kilitleme özelliklerinden de faydalanabilmektedir.

Sophos Mobile Security

Sophos
Sophos

Sophos Mobile Security antivirüs uygulaması tamamen ücretsiz ve reklam içermeyen yüksek kaliteli bir mobil uygulamadır. Uygulamanın test sonuçları çok çok küçük hatalı sonuçlar doğursa bile sunduğu özellikler ve muhteşem tespitleri kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan bir mobil antivirüs uygulamasıdır. Uygulama kullanıcılara zararlı yazılım korumasından internet filtresine, uygulama kilidinden arama engelleyicisine, yetkilendiriciden Wi-Fi tarayıcısına birbirinden farklı pek çok özellik sunmaktadır. Ayrıca uygulama hem iOS işetim sisteminde hem de Anroid işletim sisteminde mevcuttur.

Norton Security and Antivirus

Norton Security and Antivirus uygulaması telefona girebilecek ya da girmiş herhangi bir virüsü neredeyse %100 oranında doğru tespit edebilen yazılıma sahip bir mobil antivirüs uygulamasıdır. Diğer mobil antivirüs uygulamalarından farklı olarak Norton Security and Antivirus uygulaması kaybolan cihazı uzaktan bulabilmek için alarm oluşturabilen bir uygulamadır.


] }

“2020 En İyi Mobil Antivirüs Programları” üzerine bir yorum

  1. Şahsen ben mobil antivirüs uygulaması kullanmıyorum çünkü bir işe yaramıyor kar bence ben kurdum bı kaç tane tek yaptıkları gece gündüz saçma sapan bildirim atmak

    Cevapla

Yorum yapın