En İyi Mobil Çocuk Eğitim Uygulamaları 2020

Mobil için geliştirilen çocuk eğitim uygulamaları, telefonda vakit geçirmeyi seven çocukların kaliteli vakit geçirmesini sağlayan eğitici içerikli uygulamalardır. Bu uygulamalar sayesinde çocuklar analitik zekâlarını geliştirirken çevreyi daha iyi öğrenmektedir ve dünyaya küçük birer ön hazırlık yapmaktadır. Aile büyükleri, çocuklar için uygulama seçimi yaparken içeriğine ve çocuğa kattığı değerleri dikkatle incelemelidirler. Teknolojinin açtığı kapıları kontrol etmek ne kadar zor olsa da içeriği tamamen çocuklar için hazırlanan mobil uygulamalar da uygulama mağazalarında bulunmaktadır. Telefonlarda kullanılabilen çocuk eğitim uygulamalarının bir kısmı şu şekildedir:

  • OkiDoKido,
  • Puzzingo,
  • İçimdeki Hazine,
  • CognitoBaby,
  • Piyano Çocukları,
  • Boyama ve Öğren.

OkiDoKido Eğitim Uygulaması

okidokido egitim uygulamasi
okidokido egitim uygulamasi

OkiDoKido çocukların eğitimi ve eğlenmesi için geliştirilmiş pek çok farklı içeriğe sahip mobil uygulamadır. OkiDoKido uygulamasının içinde küçük yaştaki çocuklar için uygun çizgi filmler, çocuğun ses hafızasını geliştiren birbirinden eğlenceli çocuk şarkıları, Çocukların hayal gücünü genişleten masallar bulunduran çok seçenekli eğitici bir uygulamadır. Aynı zamanda uygulamada reklam çıkmaması çocuğun kullanımını daha kolay hale getirmektedir. Ayrıca OkiDoKido uygulamasının sunduğu tüm çizgi diziler, masallar, şarkılar ücretsiz bir şekilde kullanılmaktadır.

Ayrıca Google Play en iyi eğitici çocuk oyunlarına bakabilirsiniz.

Puzzingo Eğitim Uygulaması

Puzzingo, küçük yaştaki çocukların nesneleri tanımasına yardımcı olan grafik tasarımı rengârenk bir oyundur. Oyunun amacı, nesneleri yerlerine doğru biçimde yerleştirerek çocuğun görsel hafızasını geliştirmektir. Aynı zamanda çocuğun diğer işitsel ve görsel algılarını geliştirmeyi sağlayacak mini oyunlar da bu uygulamanın içerisinde yer almaktadır.

İçimdeki Hazine Eğitim Uygulaması

İçimdeki Hazine uygulaması Turkcell tarafından otizmli ya da öğrenmekte güçlük çeken özel çocuklar için geliştirilmiş eğitici bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde çocuk işitsel ve görsel hafızasını eğitmektedir. Ayrıca oyunun eğlenceli grafikleri sayesinde çocuk öğrenirken sıkılmaz, keyif alması sebebi ile uzun ve keyifli zaman geçirir. Özel çocuklara özel hazırlanan oyunun temasında hiçbir dikkat dağıtıcı unsur bulunmaması sebebiyle çocuklar, çözümleme yaparken zorluk ve dikkat dağınıklığı yaşamazlar.

CognitoBaby Eğitim Uygulaması

cognitobaby egitim uygulamasi
cognitobaby egitim uygulamasi

CognitoBaby, çocuğun yabancı kelimeler öğrenmesine katkı sağlayacak 250 farklı temel kelime içeren eğitici bir uygulamadır. Uygulama yabancı geliştiriciler tarafından hazırlanması sebebi ile Türkçe kelimeler içermese de çocuğun yabancı dil gelişimine katkı sağlayacak eğitici bir uygulamadır. Ayrıca çocuk eğitim uygulamalarının arasında yer alan bu uygulamada 27 farklı dil seçeneği de bulunmaktadır.

Spotify Kids: Çocuklar için özel yayın hizmet sürümü bilgilerine de bakabilirsiniz.

Piyano Çocukları Eğitim Uygulaması

Piyano Çocukları uygulaması, çocukların işitsel yeteneklerinin gelişmesini amaçlayan birbirinden farklı ses efektleriyle kullanıcıya sunulan bir uygulamadır. Piyano Çocukları uygulamasında çocuk yalnızca piyano çalmaz, aynı zamanda pek çok diğer müzik aletinin de nasıl ses çıkardığını da öğrenir. Fakat uygulamanın içerisinde reklamların yer alması sebebiyle uygulamanın internet kapalıyken kullanılması ya da ebeveyn kontrolünde kullanılması çok daha yararlı olacaktır.

Boyama ve Öğren Eğitim Uygulaması

Boyama ve Öğren uygulaması çocukların boyama yapması için geliştirilmiş bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde çocuklar renkleri, cisimleri ve şekilleri öğrenmektedir. Oyunun içerisinde bulunan onlarca birbirinden farklı şablon seçeneği de bulunmaktadır. Çocuk seçtiği şablonu dilediği renklerle boyarken, renkleri ve renklerin uyumunu da öğrenir. Çocuk eğitim uygulamaları arasında yer alan Boyama ve Öğren uygulaması, okul öncesi çocukların sevebileceği öğretici ve eğitici bir uygulamadır.


] }

Yorum yapın