En İyi İnternetsiz Mobil Oyunlar 2020

İnternetsiz kullanılan mobil uygulamalar, kullanıcıların internet bulunmayan ortamlarda, internetin çekmediği alanlarda ve daha pek çok durumda vakit geçirmek için tercih ettiği oyunlardır. Bu oyunlar internetin kullanılmaması sebebi ile diğer oyuncularla bağlantı kurulmadan yalnızca cihaz sahibinin oynadığı mini oyunlardır. İnternetsiz mobil uygulamalar aynı zamanda cihazlarda çok fazla yer tutmaması sebebi ile de tercih edilen oyunlar konumunda bulunmaktadır. Oyuncuların internetsiz oynamaktan keyif alacağı mobil oyunların bazıları şu şekildedir:

  • WorldBox,
  • Smash Hit,
  • 1010!,
  • Sudoku,
  • Stack,
  • Daddy Long Legs.

WorldBox Mobil Oyun

worldbox
worldbox

WorldBox internetsiz oynanan mobil uygulamalardan bir tanesidir. WorldBox uygulaması ile oyuncular kendilerine ait küçük birer dünya oluşturur ve bunları yok ederler. İçerisinde pek çok oluşum seçeneği barındıran uygulamanın internetsiz erişilebiliyor olması kullanıcıların uçakta, metroda ve internetin bulunmadığı pek çok alanda vakit geçirebilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda oyuncular farklı dünyalar oluştururken yaratıcılıklarını da geliştirmektedir. Oyun küçük bir simülasyona sahip olmasından dolayısıyla da telefon hafızasında pek yer tutmamaktadır.

Smash Hit  Mobil Oyun

Smash Hit uygulaması internet olmadan oynanabilen bir diğer uygulamadır. Kişi oyunu oynarken her bölümde belirlenen farklı sayılardaki mevcut topları kullanarak karşılarına çıkan camları kırmaktadır. Oyun esnasında devamlı çıkan camların ekrana çarpması sonucunda oyun sona erer ve tekrar başlatılır. Oyunun sürükleyici olması ve hırs yaptırması oyunu devamlı sıkılmadan oynanır bir hale getirmektedir.

1010! Mobil Oyun

1010! Hiçbir zaman internet gerektirmeyen küçük bir bulmaca oyunudur. İnternetsiz mobil uygulamalar arasında olan bu oyunda ekranda verilen kutucuğun içerisine oyunun rasgele verdiği şekiller yerleştirilir ve yukarıdan aşağı ya da yatay düz bir çizgi oluşturularak şekiller yok edilir. Aynı zamanda oyunun şirin grafikleri de oyuncunun gözünün yorulmaması için düşünülmüştür.

2020 en iyi mobil FPS oyunları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Sudoku Mobil Oyun

stack
stack

Sudoku oyunu aslında mobil için değil gerçek kâğıt kalem kullanarak oynamak için geliştirilmiş çok eski bir zekâ oyunudur. Fakat teknolojinin kullanım alanının artması ile beraber Sudoku oyunu mobil telefonlara da uyarlanmıştır. Oyunun amacı her 9 kutucuğun bulunduğu büyük kutucukların içerisine 1’den 9’a kadar rakamları yazmaktır. Ayrıca yan yana bulunan hiçbir kutucuğun hizasında aynı rakamdan iki tane yazılamamaktadır. Bu oyun sayesinde oyuncunun analitik zekâsı gelişirken, oyunda hız kazandıkça eğlencesi de artmaktadır. Oyun içinde kolay, orta, zor ve çok zor seçenekleri bulunmaktadır ve kişi kendine uygun olanı seçebilmektedir.

Stack Mobil Oyun

Stack oyunu internete gerek duyulmadan oynanan bir diğer keyifli oyundur. Oyuncu, ekranda hareket eden blokları üst üste getirmelidir ve dengede tutmalıdır. İrili ufaklı verilen blokları üst üste denk getirmek oldukça zor olsa da oyunu oyarken oyuncular oldukça keyif almaktadır. Ayrıca bloklar belirli bir sayıda üst üste geldiğinde blokların boyutları değişiklik gösterir. Böylece oyun daha keyifli bir hal alır. Son zamanlarda internetsiz mobil uygulamalar arasında oldukça popüler olan Stack, çevrimiçi oynanan bir oyun değildir.

Daddy Long Legs Mobil Oyun

Daddy Long Legs oyunun amacı uzun bacaklı, kare kafalı bir karakterin zar zor yürüyerek yol kat etmesini sağlamaktır. Oyun basit gibi görünse de upuzun bacaklar ile yürümek oldukça zordur. Ayrıca internetsiz mobil uygulamalardan bir tanesi olması sebebiyle de vakit geçirmek için iyi bir seçenektir.


] }

Yorum yapın