En İyi Mobil Video Sıkıştırma Uygulamaları 2020

Android ve iOS işlemci telefonlardaki video sıkıştırma uygulamaları telefon hafızasında çok fazla yer tutan videoların kalitesini düşürmeden kısaltmak için kullanılan uygulamalardır. Video sıkıştırma uygulamaları sayesinde kişi yüksek çözünürlüğe sahip videolarındaki gereksiz piksel sayısını düşürür ve böylece video sıkıştırılır. Kişinin kullanmak için seçeceği uygulamaların içerisinde kullanıma ait özellikler ve ipuçları da gösterilmektedir. Böylece uygulamayı kullanan kişiler zorlanmadan videolarını sıkıştırabilmektedir. Ayrıca çok yüksek çözünürlükteki videoların düşük kalitedeki videolara göre daha fazla yer kaplaması sebebi ile bazı uygulamalarda videoların kalitesini düşürmek de mümkündür. Böylelikle videolar daha az yer kaplamaktadır ve kişi telefonunda daha fazla video çekebilmektedir. Bu uygulamaların bir kısmı şu şekildedir:

  • Video Compressor,
  • Video Dieter 2,
  • Video Compress,
  • Panda Video Sıkıştırıcı Film Video Boyut Küçültücü,
  • Video Kompresörü – Hızlı Sıkıştır Video & Foto,
  • VidCompact Video MP3 Converter, Video Kompresör.

Video Compressor Video Sıkıştırma Uygulaması

video compressor video sikistirma
video compressor video sikistirma

Video Compressor uygulaması App Store mağazasında bulunan bir video sıkıştırma uygulamasıdır. Video Compressor video sıkıştırma uygulaması kişilerin tamamen ücretsiz bir şekilde ulaşabilmesi için tasarlanmış, kaliteyi düşürmeden yer tasarrufu sağlayan bir uygulamadır. Video Compressor uygulaması ile kullanıcılar tekli ya da çoklu videoları sıkıştırabilmektedir. Ayrıca kullanıcı sıkıştırma boyutunu seçebilir, videoların son halindeki boyutları da inceleyebilmektedir.

Video Dieter 2 Video Sıkıştırma Uygulaması

Video Dieter 2 uygulaması telefonda yer kaplamama özelliği ile dikkat çeken bir video sıkıştırma uygulamasıdır. Uygulama ücretsiz bir biçimde uygulama marketlerinden telefonlara indirilebilmektedir. Videoların boyutlarını küçültürken kalitesinden ödün vermeyen diğer uygulama seçeneği de Video Dieter 2’dir.

Ayrıca sitemizden en iyi mobil video düzenleme programına bakabilirsiniz.

Video Compress Video Sıkıştırma Uygulaması

Video Compress uygulaması, kişinin telefon galerisinde yer alan klasörlerden rahatlıkla seçim yapmasını ve seçtiği videoları hızlıca sıkıştırmasını sağlayan bir uygulamadır. Ayrıca Video Compress kullanıcısı dilerse uygulama içinde videolarını klasörlere ayırarak rahatlıkla aradığını bulabilmektedir. Ayrıca Video Compress uygulaması ile sıkıştırılan videoların çözünürlüğünde bozulma yaşanmadan telefon hafızasından tasarruf etmek de mümkündür.

Panda Video Sıkıştırıcı Film Video Boyut Küçültücü

panda video sikistirici
panda video sikistirici

Panda Video Sıkıştırıcı Film Video Boyut Küçültücü uygulaması, telefon hafızasından ya da buluttan tasarruf etmek için geliştirilmiş bir video sıkıştırma uygulamasıdır. Kişi bu video sıkıştırma uygulaması ile dilerse sıkıştırdığı videoları paylaşabilmektedir de. Ayrıca kişi sıkıştırmak istediği videoların boyutunu da manuel olarak seçebilmektedir.

Video Kompresörü – Hızlı Sıkıştır Video & Foto

Video Kompresörü – Hızlı Sıkıştır Video & Foto uygulaması, MP4 dosyası olan tüm videoları sıkıştırma ve aynı zamanda videoları kesme özelliği de kullanıcılara sunmaktadır. Video Kompresörü – Hızlı Sıkıştır Video & Foto uygulaması, kullanıcının sıkıştırma kalitesini ayarlama özelliği sunmaktadır. Ayrıca dilerse kişi videolardaki sesi de silebilir. Böylece yeni videolar çok daha az yer kaplar.

VidCompact Video MP3 Converter, Video Kompresör

VidCompact Video MP3 Converter, Video Kompresör uygulaması ise diğer bir video sıkıştırma uygulamasıdır. Bu uygulama ile kişi sıkıştırmak istediği videoların kalitesinden ödün vermeden hem veri tasarrufu hem de yer tasarrufu sağlayabilmektedir. Video sıkıştırma uygulamalarından bir tanesi olan bu uygulama kullanıcılarına çoklu format desteği (1080P 240P gibi) özelliği sunmaktadır.


] }

Yorum yapın